قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 ﺳﻪشنبه 08 مرداد 1392

اولین نکته ای که به ذهن خیلی از مدیران سایت ها می رسد قرار گرفتن در صفحه اول گوگل است. چگونه می شود در گوگل به صفحه اول رسید؟ و سوالاتی از این قبیل. در این مقاله سعی میکنم چند نکته کلیدی در این مورد را توضیح بدم و راه قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل را به شما آموزش بدم. قبل از اینکه به طور کامل به تشریح فرآیندها و روند بهبود رتبه سایت در گوگل و قرار گرفتن در رتبه های خوب گوگل در صفحه اول بپردازم، لازم است به این نکته اشاره کنم که رقابت صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی مختلف متفاوت است، بنابراین قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای برخی از کلمات کاری بسیار ساده و برای برخی دیگر کاری بسیار دشوار است.

پیشنهاد میکنم مطالب این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید تا به صورت کامل در جریان آن قرار بگیرید.

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم؟

سوالی که اکثر کاربران دارند این است که چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم؟ واقعیت این است که قرار گرفتن در نتایج صفحه اول مانند یک مسابقه است که باید در آن پیروز شوید. در نظر داشته باشید که برای پیروزی در هر رقابتی باید قدرت بیشتری نسبت به رقبا داشته باشید تا بتوانید رتبه های بهتری نسبت به سایرین بدست آورید. همه مدیران سایت های اینترنتی آرزو دارند که در صفحه اول گوگل باشند، اما فقط 10 سایت در صفحه نخست قرار می گیرند. در ادامه این مقاله به شما خواهم گفت که چگونه این اتفاق می افتد، اما قبل از آن لازم است که موضوع مهمی را توضیح دهم: رقابت در کلمات کلیدی مختلف با هم متفاوت است، بنابراین باید در نظر داشته باشید که قرار گرفتن در صفحه اول گوگل در برخی از کلمات کلیدی، کار بسیار ساده ای است، اما برخی کلمات کلیدی هم هستند که رقابت بالایی دارند. به عنوان مثال رقابت کلمه ای مانند "جوراب مردانه سفید و قرمز راه راه مردانه" کم است اما رقابت کلمه کلیدی "جوراب مردانه" سنگین است و رقابت کلمه کلیدی "جوراب" بسیار سنگین تر خواهد بود.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

مراحل قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل

در ادامه 7 مرحله برای رفتن به نتایج صفحه اول گوگل را برای شما توضیح خواهم داد. مراحل قرار گرفتن در نخستین صفحه گوگل عبارتند از:

1.داشتن  وب سایت مناسب

وب سایت شما مهمترین ابزاری است که می تواند در این راه به شما کمک کند. اگر وب سایت مناسب نداشته باشید در واقع بخش عمده ای از قدرت خود را از دست خواهید داد. منظور از وب سایت مناسب سایتی است که دارای خصوصیات زیر باشد:

 • قالب مناسبی داشته باشد یعنی تا جای ممکن چگالی html صفحات آن نسبت به متنی که شما می گذارید کم باشد.
 • ساختار مناسبی از نظر لینکهای داخلی بین صفحات شما ایجاد کند
 • از تکنیکهایی مثل تگ گذاری و نوار راهبردی استفاده کند
 • آدرس دهی صفحات مناسبی داشته باشد
 • سرعت لود شدن صفحات آن سریع انجام شود
 • مشکلات امنیتی نداشته باشد
 • گرافیک مناسب و بسیار سبکی داشته باشد و حجم صفحات آن به خاطر قالب سایت زیاد نباشد
 • سایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که گوگل به راحتی بتواند صفحات و مطالب شما را پیدا کرده و ایندکس کند

بنابراین در اولین قدم باید یک ابزار مناسب و مفید برای این کار پیدا کنید. در صورتی که اطلاعات فنی در مورد انواع وب سایت و تفاوت های آن ندارید سعی کنید از یک مشاور بی طرف و خبره در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین روش را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید.

2. تحلیل مخاطبین سایت شما و رقبا در صفحه اول نتایج گوگل

در دومین قدم باید بدانید که مشتری سایت شما معمولا به دنبال چه کلماتی جستجو می کند و چه نیازهایی دارند. با بررسی امکاناتی که می توانید برای آنها ارائه دهید و امکانات سایت های مشابه می توانید به اطلاعات بسیار ارزشمندی دست پیدا کنید و ساختار محتوا و معماری سایت خود را بر این اساس بنا کنید.

شناسایی نیازهای مخاطب نه تنها تاثیر مستقیمی در قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل دارد بلکه در مراحل بعدی یعنی تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتری نیز نقش اساسی پیدا می کند. بنابراین همواره سعی کنید نیازهای مخاطبین خود را تشخیص داده و آنها را برطرف کنید.

3. انتخاب کلمات کلیدی مناسب

انتخاب کلمات کلیدی موضوع بسیار گسترده ای است که به تنهایی می توان چندین مقاله و کتاب در موردش پیدا کرد و چندین ساعت در این باره صحبت کرد. انتخاب کلمات کلیدی مناسب نقش مستقیمی در موفقیت سایت شما خواهد داشت. در کلاس های آموزش سئو به طور مفصل در مورد نحوه انتخاب کلمات کلیدی صحبت می کنیم. به طور خلاصه می توانید قوانین زیر را درمورد کلمات کلیدی در نظر بگیرید:

 • کلمات کلیدی را به عنوان کلمه کلیدی مناسب انتخاب کنید که به طور مستقیم مرتبط با خدمات سایت شماست
 • کلمات کلیدی بهتر هستند که جستجوی بیشتری دارند و رقبای کمتری در آن کلمه دارید و در عین حال رقبای شما در آن عبارت ضعیف تر هستند.
 • هرگز از روش های اسپم و سیاه برای بالا بردن چگالی کلمات کلیدی خود استفاده نکنید. از جمله این روش ها می توان به تکرار بی مورد کلمه کلیدی در بخش های مختلف سایت اشاره کرد.
 • از ابزارهای آمارگیر مناسب برای بررسی کلمات کلیدی استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی مناسب خود را با ابزارهای مثل rank tracker دنبال کنید و وضعیت خود و رقبایتان را همواره تحلیل کنید.

4. تولید محتوای مناسب و مفید برای رفتن به صفحه اول گوگل

برای رفتن به صفحه اول گوگل، در محتوای سایت خود همواره اطلاعات مفیدی قرار دهید تا سوالات و خواسته های بازدیدکنندگان سایت برطرف شوند. هرگز اطلاعات خود را از سایت های دیگر کپی نکنید و همواره خودتان محتوای سایت خودتان را تولید کنید. محتوای مناسب باعث می شود که به مرور کاربران وفادار بدست آورین و افراد بیشتری به سایت شما مراجعه کنند، گوگل هم اعتبار سایت شما را بر همین اساس به مرور افزایش خواهد داد و به کیفیت محتوا اهمیت ویژه ای می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله آیا تولید محتوای دست اول و مفید برای سئو و افزایش بازدید سایت کفایت می کند؟ مراجعه نمایید.

5. به سئوی خارجی اهمیت دهید

منظور از سئوی خارجی انجام هرگونه فعالیت خارج از سایت است، فعالیت در سایت های مختلف و ایجاد لینک، فعالیت در شبکه های اجتماعی، بازاریابی ویدئویی و ... از جمله اینگونه فعالیت ها هستند. شما با انتشار مطالب سایت خود می توانید مخاطبین زیادی را به سمت سایتتان هدایت کنید و از طرف دیگر به گوگل و سایر موتورهای جستجو بفهمانید که سایت شما مطالب مفیدی دارد که افراد مختلف به آن علاقه دارند و آنها را منتشر می کنند. سیگنالهای ایجاد شده در شبکه های اجتماعی و رفتارهای مخاطب تاثیر مستقیمی بر روی رتبه بندی سایت شما در گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل خواهد داشت.

همواره به یاد داشته باشید که مطالب شما زمانی ارزش خود را نشان خواهند داد که دیده شوند، ابزارهای زیادی هستند که می توانید از طریق آنها مطالب خود را منتشر کنید.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

6. از ابزارهای روز استفاده کنید و الگوریتم های جدید گوگل را دنبال کنید

ابزارهای زیادی برای سئو وجود دارند که می توانند آمار تحلیلی مناسبی به شما بدهند. همواره سعی کنید از این ابزارها بهترین استفاده را ببرید و خود را با الگوریتم های جدید گوگل وفق دهید. دو عامل هستند که همیشه در حال تغییرند:

 • الگوریتم های گوگل
 • وضعیت سایت های رقیب شما

بنابراین شما نمی توانید ثابت بمانید زیرا در این صورت از آنها عقب خواهید ماند.

7. استفاده از مشاوره افراد خبره

به یاد داشته باشید که سئو یک علم تخصصی است و همانگونه که یک بیمار به پزشک مراجعه می کند شما نیز باید برای رفع مشکلات خود به متخصص این علم مراجعه کنید و از افراد خبره و مشاورین خوب برای بهبود وضعیت سایت خود در گوگل بهره ببرید. سئو یک علم ثابت نیست و همواره در حال تغییر است بنابراین با برقراری ارتباط با افراد خبره در این زمینه اطلاعات روز را بدست آورید. بنابراین هرگز کار شما تمام نمی شود و همواره باید وضعیت سئو سایت خود را بهبود بخشید.

رفتن به صفحه اول نتایج گوگل به صورت تضمینی؟

پس از طی کردن مراحل فوق، می توانید امیدوار باشید که به صفحه اول گوگل خواهید آمد. اما در نظر داشته باشید که کار شما تمام نشده است، همواره کلمات کلیدی جدیدی هستند که می توانید رتبه سایت خود را در آنها بالا بیاورید، از طرف دیگر رقبای شما هم بیکار ننشسته اند و آنها هم مشغول هستند تا جایگاه شما در گوگل را بگیرند. در واقع سئو یک مسابقه است که بین شما و رقبایی که در کلمات کلیدی مختلف دارید انجام می شود، این مسابقه هیچ خط پایانی ندارد و همواره باید بر روی وب سایت خود کار کنید.

افرادی که به شما تضمین می دهند که رتبه خاصی در گوگل را برای شما کسب کنند و از طرف دیگر این رتبه برای شما ماندگار است، یا خودشان اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند و یا از عدم داشتن اطلاعات نزد شما سو استفاده می کند. رتبه ها در اختیار گوگل است، گوگل همواره الگوریتم های خود را تغییر می دهد و رقبای شما هم در حال فعالیت هستند، به همین خاطر صفحه اول گوگل به صورت تضمینی شعار دوست داشتنی است که واقعیت ندارد.

نتیجه گیری: آوردن سایت به صفحه اول

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل گرچه ساده نیست اما با در نظر گرفتن نکات مطرح شده در این مقاله به راحتی میتوانید آن را بدست آورید. به خاطر داشته باشید که هیچ چیز با ارزشی به آسانی بدست نمی آید و نیازمند تلاش و کوشش فراوان است، امیدوارم که با مطالعه این مقاله توانسته باشید پاسخ سوال چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم را یافته باشید و به نتیجه لازم در این زمینه برسید.

نویسنده: رضا شیرازی مفرد

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
محمد
 ارسال شده در : پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام، ممنون از مطالب خوبتون، من خودم خیلی از اونها بهره مند شدم. الان یک سوال دارم که البته خیلی هم به این مطلب ارتباطی نداره. یک سایتی دارم که مطالب متعددی در اون وجود داره که یکسری از مطالب مرتبط با کلمات کلیدی پربازدید هستند و به طور بالقوه امکان کسب بازدید زیادی از گوگل رو دارند. اما همه اونها در صفحه اول نیستند و تنها تعدادی از آنها هستند که در صفحه اول کلمه کلیدی مرتبطشون قرار گرفتن و بازدید خوبی هم کسب می کنند. این مطالب که گفتم جایگاه و بازدیدشون در گوگل تقریبا ثابت هست و روزانه تعداد مشخصی بازدید دریافت می کنند. در این میان برخی مطالب که اونها هم در کلمات کلیدی پر بازدید هستند نه رتبه بالایی کسب کردن و نه بازدید بالایی دارند. اما به طور ناگهانی تو یه دوره یک هفته ای رتبشون در گوگل بالا میره و بازدیدشون هم زیاد می شه. اما پس از یک هفته وضعیت این مطلب مثل قبل میشه و یه مطلب جدید رتبه پیدا می کنه و اون هم برای یک هفته پربازدید میشه. این اتفاق زیاد تو سایتم افتاده و برخی مطالب به طور موقت بازدید زیادی کسب می کنند و بعد دوباره افت می کنند. در حالی که زمان زیادی از انتشار مطلب می گذره و ویرایشی هم روی اون انجام نشده. آمار کلی بازدید و کلیک سایت از گوگل هم هر روز رو مثل روز قبل نشون میده و تغییر چندانی نداره. به همین خاطر تصور کردم که گوگل بر اساس اعتبار و ارزش یک سایت میزان مشخصی کلیک برای اون در نظر می گیره و اگر تعداد کلیک های اون سایت بیشتر بشه برخی مطالب رو از نتایج عقب میندازه. به نظر شما همچین چیزی وجود داره؟ اگر این مشکل سایت من چیه؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 02 شهریور 1398

موضوعی که من بررسی کردم، رتبه متوسط سایت در گوگل هست که معمولا در رنج ثابتی قرار میگیره و این موضوع میتواند بر روی رتبه مطالب جدید سایت تاثیر مثبت یا منفی بگذاره، اما اینکه تعداد کلیک را گوگل ثابت در نظر بگیره یا بخواهد یک سایت را مشخصا کنترل کند، فکرنمیکنم اینطور باشد. اما به هر حال اعتبار سایت در رتبه مطالب تاثیر زیادی داره و اگر یک مطلب ثابت در دو سایت مختلف قرار داده بشه، رتبه متفاوتی خواهد داشت.

علیرضا رسولیان
 ارسال شده در : دوشنبه 13 اسفند 1397

سلام و عرض ادب خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. یک سایت داریم اوایل که کار می کردیم در کلمه سجاده فرش که مدنظر ما بود رتبه دوم یا سوم بودیم در صفحه اول. در فرش مسجد ، فرش محرابی و مسجدی هم صفحه اول بودیم. اما یک وقفه ای که در بروز رسانی داشتیم باعث شد که خیلی پرت شویم. ولی الان حدود دو ماه و نیم فعالیت زیاد انجام میدیم ولی هنوز ب خواستگاه اولیه نرسیدیم. مشکل از کجاست. آیا مثلا یکی از مقالات رو که می فرستیم توی گروههای تلگرامی باعث نمی شه که سایتمون ارتقا پیدا کنه . لطفا راهنمایی فرمایید. ممنون

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 20 اسفند 1397

سئو به فاکتورهای زیادی داخل و خارج سایت شما ارتباط پیدا میکنه، شاید هم شما کار خوبی کردین اما رقبا کار بهتری انجام داده باشند. نمیشه به سرعت و بدون تحقیق کافی در مورد این موضوع نظر داد.

مجسمه سازان فرزام
 ارسال شده در : دوشنبه 26 آذر 1397

سلام من سایتم صفحه اول گوگل هست ولی نمیدونم چرا گاهی اوقات با مرورگرای مختلف فرق داره مثلا تو لپتاپ و اندروید یه جور هست تو مرورگر گوشی آیفون یه جور دیگه البته جدیدا اینجوری شده قبلا با همه مرورگرا یکسان بود. میشه راهنمایی کنید؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 15 دی 1397

گوگل دو ایندکس متفاوت برای دسکتاپ و موبایل دارد. نتایج صفحه اول گوگل برای آنها متفاوت است زیرا کیفیت سایت را به صورت جداگانه در موبایل و دسکتاپ بررسی میکند. در حال حاضر اولویت ایندکس گوگل با موبایل است.

هرچی
 ارسال شده در : چهارشنبه 07 شهریور 1397

ببخشید راه سریع تری نیست؟

میلاد
 ارسال شده در : یکشنبه 28 مرداد 1397

خیلی ممنون بابت مقالتون ولی بازم صفحه اول گوگل خیلی سخته و رقابت بالاست

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 14 مهر 1397

پاسخ به هرچی: هیچ چیز با ارزشی سریع و بدون زحمت بدست نمیاد

مجید
 ارسال شده در : جمعه 03 فروردین 1397

خوب بود ممنون

لوله بازکنی
 ارسال شده در : پنجشنبه 05 بهمن 1396

سلام اقای شیرازیشما در چه مدت یک سایت را به صفحه ی اول گوگل می توانید ببرید

رضا شیرازی
 ارسال شده در : جمعه 06 بهمن 1396

پاسخ به لوله بازکنی: شما چقدر طول میکشد که لوله را باز کنید؟ برخی از کارها زمان مشخص ندارند و بر اساس نوع پروژه زمان متفاوتی خواهند برد. بخصوص در مورد سئو و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل این موضوع بیشتر صدق می کند، قرار گرفتن در صفحه اول یک تخصص است و اینگونه که بیایید و کامنت اسپم بگذارید و این تصور را داشته باشید که با این کار نتیجه میگیرید، سخت در اشتباه هستید.

فاطمه
 ارسال شده در : شنبه 30 دی 1396

سلام من چند بار تو blog.ir وبلاگ درست کردم کلی هم زحمت کشیدم ولی بعد از چند روز آدرس وبلاگم هک میشه یعنی تو گوگل سرچ که میکنم آدرس وبلاگم با یه پیشوند دیگه میاد بعد میره تو سایت دیگه ای ممنون میشم اگه کمک کنید

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 30 دی 1396

پاسخ به فاطمه: بهتره با پشتیبانی سیستم بلاگ تماس بگیرید و با آنها موضوع را مطرح کنید.

شوبیست
 ارسال شده در : چهارشنبه 27 دی 1396

ممنون

آگهی رایگان
 ارسال شده در : چهارشنبه 06 دی 1396

ممنونم از مطلب خوب و مفیدتون

بعد از تو موزیک
 ارسال شده در : چهارشنبه 06 دی 1396

عرض ادبکاملا با مطالب شما موافقم لذت میبرم از سایت شما تشکر.

ویزا یونایتد
 ارسال شده در : پنجشنبه 18 آبان 1396

سلام جناب شیرازی اسم شما رو زیاد شنیده بودم و از متخصصان سئو هستید . لطفا از سایت ما بازدید فرمائید و اگر نقطه نظری دارید ممنون میشم راهنمائی فرمائید . توضیحا عمر این سایت که در زمینه ویزاست ۴ ماه و با بعضی کلمات کلبدی در صفحه اول گوگل هستیم ولی هدف بلندپروازانه ما فقط رتبه یک گوگل هست .پیشاپیش از مساعدت و راهنمائی شما ممنونیم

محمد حسین
 ارسال شده در : دوشنبه 17 مهر 1396

سلام من تازه یک فروشگاه زدم که می خوام به صفحه اول گوگل بیاد خواهشا منو راهنمایی کنید.بار اولم هست که فروشگاه می زنم.لطفا کمک کنید اینم ایمیلم

امین آقایی
 ارسال شده در : جمعه 14 مهر 1396

با سلام و خسته نباشید بابت پاسخگویی شماایراد های سایت من چیه؟؟؟میخوام روش کار کنم حداقل تا صفحه اول بیاد

کیوان حسینی
 ارسال شده در : دوشنبه 01 خرداد 1396

عالی

بلدیاب
 ارسال شده در : پنجشنبه 31 فروردین 1396

یه سوال ایمکه میگن ما یه پولی بابت کلمه کلیدی میگیرم و صفحه اول نشونتون میدم چطوره چون رو سایت هیچ کار نمیکن ولی صفحه اول میاد اونم نه تو بخش تبلیغات ؟؟؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 19 اردیبهشت 1396

پاسخ به بلدیاب: تبلیغات گوگل ارتباطی به داخل سایت شما نداره اما سئو موضوع جداگانه هست و سایت در نتایج گوگل نتیجه می گیره و سئو داخلی بر اساس طراحی سایت و محتوا انجام میشه.

علی
 ارسال شده در : چهارشنبه 04 اسفند 1395

سلام سلام میخو ام یه سایت داشته باشم و در صدر گوگل باشه

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 07 اسفند 1395

پاسخ به علی : با همکارانم در وب24 تماس بگیرید، شما را راهنمایی میکنند.

حسین
 ارسال شده در : چهارشنبه 13 بهمن 1395

سلام.می خوام من رو راهنمایی کنید تا کلمات کلیدی بدرد بخور رو چجوری شناسایی کنم.یعنی نمیدونم چجوری باید بکار بگیرمشون یا بهتر بگن نمی دونم کدوم بدرد بخور تر هست.ممنون میشم راهنماییم کنید.میشه یک سر به سایتم بزنید و راهنماییم کنید.خیلیی ممنون میشم اگه این کار رو بکنید.باتشکر

احسان
 ارسال شده در : شنبه 02 بهمن 1395

خیلی مطلب خوبی بود تشکرررررررر

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 18 دی 1395

پاسخ به مهدی بلاغی: با شرکت وب24 تماس بگیرید، همکارانم شما را راهنمایی می کنند.

حسین
 ارسال شده در : یکشنبه 19 دی 1395

سایت من اول وبلاگ بوده و الان برایش دامنه خریده ام.و عکس ها را داخل فضای اختصاصی خود وبلاگ اپلود می کردم.الان که سایتم سنگین هست باید چیکار کنم بهم میگید؟

حسین
 ارسال شده در : شنبه 18 دی 1395

میشه بهتر توضیح بدید؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 19 دی 1395

پاسخ به حسین: لطفا بفرمایید که کدام مورد نیاز به توضیحات بیشتر دارد

مهدی بلاغی
 ارسال شده در : جمعه 17 دی 1395

سلام. برای هماهنگی برای سئو کردن سایتم از چه طریقی میتونم باهاتون تماس بگیرم؟؟؟؟

فرش سجاده ای
 ارسال شده در : چهارشنبه 15 دی 1395

منبعی برای بهتر شناختن اصول معرفی کنید

رضا شیرازی
 ارسال شده در : پنجشنبه 21 شهریور 1392

پاسخ به Hamed: بله حامد جان، تخصص اصلی تیم شرکت ما روی مسئله سئو هست. لطفا پروژه خود را برای webdesign24.ir ارسال کنید و یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

حسین
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 14 دی 1395

سلام.سایت من جوری هست که داخلش عکس میزارم.هر کی میاد داخل سایت میگه سایتت سنگینه.چیکار کنم؟

ali
 ارسال شده در : جمعه 13 فروردین 1395

سلام خدمت استاد شیرازی لذت بردیم استاااااااد

فرش سجاده
 ارسال شده در : دوشنبه 18 آبان 1394

خیلی وقته طبق اصول پیش میرم ولی نتیجه ای نگرفتم چرا ؟!!!

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 19 آبان 1394

پاسخ به فرش سجاده: شاید اصول را به خوبی نمیشناسید.

حسام
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 15 مهر 1393

من تلاش بسیار زیادی برای بالا بردن وب سایت خودم در گوگل کردم . اما دوباره پس از چند روز چند سایت دیگر آمد بالا . انگار بالا ماندن نیاز به تلاش بیشتری دارد

حافظ
 ارسال شده در : یکشنبه 25 اسفند 1392

:)مرسی

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 09 مرداد 1392

پاسخ به علی قائم مقامی : ممنون از لطفی که به من دارید، در حال حاضر حضور ذهن ندارم، اما ابزارهایی هستند که چنین گزارشی را ارائه می دهند. یک سایت فارسی برای تحلیل سایت هم توسط شرکت ما طراحی شده که در حال حاضر در حال تست است و به زودی راه اندازی میشود جز گزارشات این سایت این موضوع نیز گنجانده شده است.

حسین
 ارسال شده در : شنبه 10 اسفند 1392

سلام قربانشما خودتون واسه افزایش رتبه سایت فعالیت میکنید؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 11 اسفند 1392

پاسخ به حسین: بله تخصص تیم ما در زمینه سئو و بهبود رتبه سایت در گوگل هست.

علی قائم مقامی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1392

سلام جناب شیرازی جواب سئوالم رو پیدا کردم امیدوارم , آقای سجاد هم مثل من که در مورد چپالی html صفحات سئوال داشتند جوابشون رو بگیرند.با دانلود ونصب تولبار SEOmoz می شود در قسمت page elements اطلاعات صفحه از جمله شرح جزئیات و تعداد کاراکترهای کلمات کلیدی , دسکریپشن , تگ های اچ 1 و اچ 2 و همینطور درصد چگالی صفحه را بدست آورد . تا آونجائیکه من اطلاع دارم درصد چگالی بالای صفحات برای سرچ انجینها از اهمیت بالائی برخوردار هست چراکه نشان دهنده ایجاد محتوا برای کاربران میباشد و از عوامل مفید در بالا بردن درصد چگالی صفحه میتوان به حذف کد های اضافی ,استفاده نکردن حدالامکان از جدول, حدف فاصله های سفید خالی در کد نویسی, حذف تصاویر غیر ضروری و ولید بودن کدهای قالب و ... میباشد .در جائی خواندم که چگالی صفحات اگر بالای 25% باشد تقریباً مقدار مطلوبی برای گوگل هست ولی استاد هرکاری میکنم در ایجاد صفحات چگالی صفحه از 36% بالاتر نمیرود آیا شما راهکاری دارید؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 27 شهریور 1392

پاسخ به علی قائم مقامی : چگالی کلمه اگر از حد آستانه گوگل بالاتر رود نه تنها برای سایت مفید نیست بلکه باعث اسپم شدن صفحه مورد نظر می شود. بنابراین سعی کنید همیشه به صورت طبیعی مطلب بنویسید و در عین حال نیم نگاهی هم به چگالی اطلاعات داشته باشید. بخشی از چگالی هم به نحوه طراحی سایت برمیگردد. (منظورم چگالی html به متن است)

Hamed
 ارسال شده در : چهارشنبه 20 شهریور 1392

با سلام و خسته نباشید به شما دوست گلمی خواستم بدنم که شما بزای من یک سؤ انجام می دهید؟

سجاد...
 ارسال شده در : یکشنبه 20 مرداد 1392

سلاممنظورتون از عبارت " چگالی html صفحات " رو متوجه نشدم.اگر ممکنه کمی توضیح بدید اگر هم فرصت ندارید لطفا یک منبع یا مرجع با آشنایی حداقلی با این عبارت معرفی کنید (:

ahmad
 ارسال شده در : شنبه 19 مرداد 1392

سلام آقای شیرازییه سوالی داشتم اینه که الان مطالب من سریع توی گوگل ایندکس میشن یعنی زیر 5 دقیقه. اما توی جستجوها صفحات اول نمیام، باید چه کاری انجام بدم که در جستجوهای گوگل صفحات اول قرار بگیرم؟با تشکر از شما

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 19 مرداد 1392

پاسخ به ahmad: سلام احمد جان قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نکات خیلی زیادی داره که نمیشه در یکی دو جمله آنها را گفت. اول بهت پیشنهاد میکنم مقالات سئو سایت را مطالعه کنی و بعد از اون اینکه اگر در تهران هستی در دوره های آموزشی ما شرکت کنید.

توکلی
 ارسال شده در : جمعه 11 مرداد 1392

سلام خدمت استاد شیرازی.باز هم مثل همیشه مفید و مختصر

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 20 مرداد 1392

پاسخ به سجاد...: یعنی نسبت محتوای صفحه به کدهای html آن. هر چه این میزان بیشتر باشد بهتر است.

علی قائم مقامی
 ارسال شده در : چهارشنبه 09 مرداد 1392

سلام استاد شیرازی عزیز , مثل همیشه مطالب سایت شخصی شما فوق العاده آموزنده هستند و از اینکه صادقانه کاربران خود را راهنمائی می کنید کمال تشکر را دارم , میخواستم بپرسم از چه طریقی می توان میزان چگالی html صفحات را سنجید؟