رتبه سایت در گوگل را چگونه بدست آوریم؟

رتبه بندی سایت در گوگل از اهمیت بالایی برای مدیران سایت ها برخوردار است و به جرات می توان گفت که رنک سایت در گوگل از مهمترین فاکتورهای موفقیت سایت به حساب می آید. برای مشاهده رتبه بندی سایت موارد زیر را بررسی کنید:

 1. کلمات کلیدی با اهمیت که برای سئو سایت شما مهم است انتخاب کنید
 2. نرم افزار جت سئو را از کافه بازار یا گوگل پلی بر روی گوشی خود نصب نمایید
 3. سایت و کلمات کلیدی را در آن تعریف کنید
 4. رتبه بندی کلمات سایت خود در گوگل را در جت سئو دنبال کنید.

چرا رتبه سایت در گوگل مهم است؟

ورودی سایت های اینترنتی از گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است و گوگل می تواند منبع ورودی مناسبی به سایت شما باشد. اکثر سایت های موفق در دنیا بیش از 40% ورودی خود را از طریق سئو بدست می آورند و با توجه به رایگان بودن این منبع ترافیک، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نظر داشته باشید که سایت بدون بیننده اهمیت و ارزشی ندارد.

چگونه از تغییر رتبه های سایت خود مطلع شویم

رتبه های گوگل همواره در حال تغییر هستند، برخی از این تغییرات به صورت طبیعی انجام می شود و برخی دیگر با توجه به الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل و الگوریتم رنک برین صورت می گیرد. به همین دلیل مدیران سایت های اینترنتی باید از اینگونه تغییرات مطلع شوند و اگر مشکلی در سایت بوجود آمده است به سرعت نسبت به آن عکس العمل نشان دهند. استفاده از نرم افزار جت سئو کمک زیادی به صرفه جویی زمان شما در این مورد میکند.

جت سئو چگونه کار میکند؟

جت سئو یک نرم افزار موبایل است که با توجه به اطلاعات کلمات کلیدی که شما در آن وارد می کنید، به صورت خودکار رتبه های سایت شما را رصد کرده و به شما گزارش ارسال میکند. جت سئو امکانات دیگری مانند رصد کردن رتبه الکسا، نمایش کد html صفحات، مشخص کردن اطلاعات whois و... را نیز دارد. این نرم افزار کاملا رایگان بوده و در حال حاضر برای گوشی های اندروید قابل نصب است.

چگونه رتبه سایت خود در گوگل را بهبود دهیم؟

برای بهبود رتبه سایت در گوگل باید عوامل سئو را در سایت خود رعایت کنید، عوامل سئو فاکتورهایی هستند که گوگل و سایر موتورهای جستجو بر اساس آن به صفحات اینترنتی امتیاز می دهند. فاکتورهای سئو شامل سئو داخلی و سئو خارجی می شوند. سئو داخلی شامل ساختار سایت، خروجی قالب، ارتباط میان صفحات، سرعت لود صفحات، نحوه نمایش در موبایل، تجربه کاربری، محتوای صفحات و... است. سئو خارجی شامل قدمت سایت، لینک های ورودی، شبکه های اجتماعی، اعتبار برند و... می باشد.

رنکینگ سایت چیست؟

رنکینگ سایت عبارت است از اعتبار و امتیازی که گوگل به سایت های اینترنتی می دهد. در گذشته این امتیاز با معیار پیج رنک مشخص می شد و بر این اساس اندازه گیری می شد. اما گوگل به مرور زمان تصمیم گرفت که نمایش پیج رنک را از تولبار خود حذف کند، دلیل این موضوع سو استفاده مدیران سایت ها در زمینه خرید و فروش لینک اعلام گردید. به همین دلیل با وجود اینکه یکی از پارامترهای بسیار مهم گوگل برای رتبه بندی سایت های اینترنتی کماکان پیج رنک است، اما گوگل این امتیاز را به مدیران سایت ها نمایش نمی دهد. پیج رنک گوگل بر اساس امتیاز لینک های ورودی به سایت مشخص می شود.

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
 • رضا شیرازی 1397/08/12
  پاسخ به فتاحی: جت سئو را از طریق کافه بازار نصب کنید. به دلیل مشکلی که در اکانت بوده به طور موقت در گوگل پلی قابل دسترس نیست و بزودی برطرف میشه
 • فتاحی 1397/08/10
  باسلام اپ جت سئو در گوگل پلی در دسترس نیست. چه اپی رو پیشنهاد میکنید.البته سرچ کنسول و گوگل انالیز برای بررسی سئو و بازدیدهای شایت هستند.اما چه راهی هست که مستقیم رتبه ی یه کلمه رو توی گوگل برای سایت به دست اورد.به جای اینکه سرچ بزنیم بیینیم تو ص چندم هستیم مثلا
 • رضا شیرازی 1397/01/23
  پاسخ به وحید: منظورتان را متوجه نشدم، من الکی مطلب نمی نویسم سالهاست که عمرم را روی کار سئو گذاشتم و اگر مطلبی مینویسم بر اساس دانش و تجربه ای است که در این سالها بدست آورده ام. کجای مطلب بنظرتون الکی بود؟!
 • وحید 1397/01/21
  الکی فقط میخوای 1 مطلبی این وسط بنویسی research کجا رفته پس
مطالب سایت را از دست ندهید
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
 • سرویس فوق با استفاده از ابزار قدرتمند گوگل فیدبرنر راه اندازی شده است.
 • پس از ثبت نام ایمیل فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد و باید روی لینک فعالسازی کلیک کنید.
 • از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد و هر زمان که مایل بودید می توانید عضویت خود را لغو کنید.