آیا استفاده از شبکه های اجتماعی برای هر کسی و کار مناسب است؟

سلام یکی از دوستان از من سوال کرده بود که آیا با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانیم کسب و کار خود را رونق بدهیم و چه راهکار کلی برای این موضوع دارید؟

در پاسخ به سوال ایشان باید موارد زیر را توضیح بدم:

هر کسب و کاری برای بازاریابی خود باید برنامه داشته باشد.

  • بداند مخاطب هدفی که دارد چه کسی است؟
  • چه پیامی را میخواهد به او منتقل کند؟
  • این پیام را از طریق چه کانالی و در چه زمانی میخواهد منتقل کند؟

به هیچ عنوان یک نسخه واحد برای همه وجود ندارد. یعنی نمیتوان یک فرمول ارائه کرد که همه شرکت ها و کسب و کارها از آن استفاده کنند و موفق شوند. مثلا زمان قراردادن پست با توجه به مخاطب هر کسب و کار متفاوت است. انتخاب شبکه های اجتماعی برای هر شرکت و کسب و کار می تواند متفاوت باشد و...

به عنوان مثال: یک آهن فروشی، باید بداند که محیط اینستاگرام فضای غیررسمی و فان دارد، اگر در آنجا تبلیغ کند به کسب و کار خودش لطمه زده و هیچ سودی نمیکند. شبکه اجتماعی لینکدین برای او مناسبتر است.

اما... یک مانتو فروشی میتواند در اینستاگرام بسیار موفق باشد و حضورش در لینکدین به کسب و کارش لطمه میزند!

بنابراین قبل از هر اقدامی باید فکرکرد و طرح داشت و برنامه ریزی کرد. یک نسخه برای همه وجود ندارد. پس باید بدانیم که مخاطب ما در کجا واقع شده است، در آن مکان به دنبال چه چیزی است؟ و ما چه راه حلی برای او داریم و سپس برای این موضوع برنامه ریزی انجام دهیم.

شبکه های اجتماعی بیشتر برای برقراری ارتباط و شناخت برند استفاده می شوند، بنابراین باید به دنبال ایجاد یک ارتباط دو طرفه در جهت برندسازی و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان در آنها باشید که نهایتا بر روی فروش تاثیر گذار است و توقع فروش سریع و آنی نداشته باشید.

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
مطالب سایت را از دست ندهید
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
  • سرویس فوق با استفاده از ابزار قدرتمند گوگل فیدبرنر راه اندازی شده است.
  • پس از ثبت نام ایمیل فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد و باید روی لینک فعالسازی کلیک کنید.
  • از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد و هر زمان که مایل بودید می توانید عضویت خود را لغو کنید.