توهم سئو کار بودن

این روزها در وب24 حال استخدام سئوکار هستیم تا یک نفر به تیممون اضافه کنیم. متاسفانه افراد زیادی با رزومه های بی ربط به خودشون اجازه میدن که برای سئو رزومه بفرستن اما مثلا برای برنامه نویس وب کسی این کار رو نمیکنه. این موضوع از نظر من یعنی عده ای فکرمیکنن سئو کار ساده ای هست و میتونن انجامش بدن...
یک نفر آمده بود مصاحبه, پرسیدم چقدر سئو کار کردین؟ گفت در یک دوره هجده ساعته دیجیتال مارکتینگ سئو را یاد گرفتم!
شخص دیگری امده بود و میگفت فریلنسری کار میکنم. گفتم نمونه کارتون چی هست, گفت "مشاوره صنعتی در ایران" یک مشتری دارم که صفحه اول هست. واقعا چنین عبارتی را به صفحه اول اوردن کاری دارد؟! جالبه که همین شخص در پروفایلش نوشته متخصص سئو و #دیجیتال_مارکتینگ

در لینکدین افرادی را میبینم که خودشون را seo specialist و seo man و... معرفی میکنن اما هیچ تجربه و تخصصی در این زمینه ندارن.
بهتر نیست اگر کاری را بلد نیستیم صادقانه مطرح کنیم و بدانیم که سئو یک تخصص هست و هر کسی نمیتواند به آن ورود کند؟ چرا فکرمیکنیم که بدون دانش و تجربه و تخصص می توانیم کاری را انجام دهیم که هیچ اطلاعاتی در مورد آن نداریم؟

پ.ن. اگر سئو کار هستید و میخواهید در یک تیم حرفه ای کار کنید، رزومه خودتان را برای ما به ایمیل [email protected] ارسال کنید.

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
 • reza 1396/09/19
  آقای شیرازی شما ببخشید!بی احترامی نشه،به نظر بنده هیچ شخصی که از سئو و تمام مسائل الگوریتم های گوگل، در ایران وجود ندارد!نیست عزیزه دل برادر
 • حسین 1396/08/04
  این قضیه فقط به سئو ختم نمیشه و ما توی همه زمینه ها شاهد اینجور افراد هستیم. خود من بعد از سه چهار سال کار توی وب حتی یه پروژه واسه مشتری نداشتم بعد دیدم طرف تازه یه هفتس css یاد گرفته سفارش قبول کرده!
 • سیو کار 1396/06/08
  من خودم تجربه اوردن ۳۰۰ کلمه به صفحه اول گوگل دارم اونم کلمات سنگین اما هیچ وقت نمیگم سئو کار هستم نمیدونم چطور بعضی ها این ادعا رو دارن
 • پارلین 1396/05/23
  این دسته از افراد هم متاسفانه از یه سری افراد بی تجربه پروژه سئو سایت شونو میگیرند و کل سابقه و زحمتی که برای یه سایت کشیده شده نابود میکنن.
 • اکبر 1396/05/18
  واقعا که خیلی کار نادرستیه که کسی به صورت غیر واقعی خودش را سئو کار بدونه.من که خیلی از این بابت ضرر کردم و تاوان دادم.
  انشالله که موفق باشی و هرروز بهتر از روز قبل آقا رضا
 • مسلم 1396/05/17
  معلومه خیلی خسته شدید از مصاحبه با کسایی که میومدن!! :)) بعضیا پیش خودشون فکر میکنن که طوری نیست اگه بلد نیستم، میرم اونجا هم پول میگیرم و هم کم کم یاد میگیرم.