تغییر رتبه گوگل با جستجو در ایران یا آی پی خارج از ایران

تغییر رتبه گوگل با جستجو در ایران یا آی پی خارج از ایران یکی از سوالاتی است که کاربران سایت پرسیده اند و در این مقاله به آن پاسخ می دهم.

متن سوال:

با سلام و احترام. آقای شیرازی یه سوالی دارم از خدمتتون. ممنون میشم راهنماییم بفرمایید. چرا نتایج گوگل در حالتی که از وی پی ان یا پروکسی استفاده میکنم با زمانی که استفاده نمیکنم متفاوت هست؟ البته در مورد سایت خودم دقت کردم و اینطور بوده. مثلا کلمه کارشناسی ارشد رو در حالتی که بدون وی پی ان در گوگل جستجو میکنم یه رتبه‌ای داره و وقتی با وی پی ان جستجو میکنم رتبه به مراتب بهتری داره.

 

پاسخ:

گوگل همواره به دنبال این است که بهترین نتیجه را به کاربر نمایش دهد. برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد، نتایج گوگل بر اساس نیازها و ویژگی های کاربران باید متفاوت باشد، زیرا بهترین نتیجه از نظر من با بهترین نتیجه از نظر شما متفاوت است و هر کدام از ما خواسته ها، علایق و نیازهای خودمان را داریم.

یکی از پارامترهایی که گوگل برای این موضوع در نظر می گیرد، موقعیت مکانی است. سایت هایی که دارای دامنه IR هستند، یا از طریق وبمسترتولز مکان خود را در درون ایران مشخص کرده اند، در داخل ایران در نتایج گوگل رتبه بهتری کسب می کنند و اگر شخصی با IP غیر ایرانی در گوگل جستجو کند، اینگونه سایت ها رتبه بدتری خواهند داشت.

همچنین گوگل ابزارهای دیگری برای شخصی سازی نتایج دارد که از جمله آنها می تواند به web search history ، تنظیمات اکانت، فعالیت در گوگل+ و... اشاره کرد. بنابراین این موضوع طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
  • علی دغاغله 1396/01/12
    سلام لطفاً برای در صدرجستجوقرارگرفتن درگوگل راهنمای فرمائیدیاشمابرای ماانجام دهید باتشکر
  • مهدی 1395/08/04
    سلام آقای شیرازی ممنون از مطالب خوبتون به نظر شما هاست ایرانی باشد هم در نتایج تاثیر خوبی دارد و اگر ما سایت را انتقال به هاست ایرانی بدهیم در نتایج رشد خواهیم کرد الان هاست ما خارج از یاران است با تشکر.
مطالب سایت را از دست ندهید
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
  • سرویس فوق با استفاده از ابزار قدرتمند گوگل فیدبرنر راه اندازی شده است.
  • پس از ثبت نام ایمیل فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد و باید روی لینک فعالسازی کلیک کنید.
  • از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد و هر زمان که مایل بودید می توانید عضویت خود را لغو کنید.