پنگوئن 4.0 منتشر شد

گوگل پنگوئن یکی از الگوریتم های ضد اسپم گوگل است که بیشترین تاثیر را در جابجایی نتایج گوگل دارد. گوگل اعلام کرد که علت تغییر نتایج گوگل و نوسانات در نتایج گوگل آپدیت جدیدی است که در هسته الگوریتم خود داده است و 200 پارامتر تاثیر گذار در نتایج گوگل را بازبینی و تغییر داده است.

از جمله مواردی که در نتایج جدید گوگل تاثیر دارد تازگی محتوا و بروزرسانی آن است، همچنین گوگل اعلام کرده که همزمان با ارائه الگوریتم پنگوئن 4.0، این الگوریتم جز اصلی هسته الگوریتم گوگل شده و به همین دلیل تاثیر آنی بر روی نتایج گوگل می گذارد و علت اصلی نوسانات اخیر گوگل که در مقاله علت نوسانات نتایج گوگل در روزهای اخیر به آن اشاره کرده بودم مشخص گردید.

الگوریتم پنگوئن به دنبال جریمه کردن وب سایت هایی است که از طریق دریافت لینک ورودی به سایت خود به دنبال فریب گوگل و دستکاری نتایج آن هستند. برای مطالعه بیشتر در مورد الگوریتم پنگوئن می توانید مقاله گوگل پنگوئن چیست را مطالعه نمایید.

با اضافه شدن پنگوئن به الگوریتم های گوگل و تاثیر ناگهانی در نتایج از این پس شاهد نوسانات بیشتری در نتایج گوگل خواهیم بود. با این اتفاق قاعدتا همانطور که در مقاله قبلی اشاره کرده بودم موضوعی به اسم سئو تضمینی کمرنگ خواهد شد و فرآیندها و خدمات سئو به سمتی پیش خواهد رفت که شرکتها به فکر نتیجه گرفتن و بازدید هدفمند از موتورهای جستجو خواهند بود تا نتیجه گرفتن تضمینی در برخی کلمات خاص.

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
 • farhad rezazadeh 1395/08/06
  سلام
  ممنون از سایت مفیدی که در اختیارمون گذاشتین واقعا سپاس لطفا از سایت ما هم بازدید نمایید
 • ایران سئو 1395/07/24
  وقتی از یک سایت یک لینک دارید طبیعت هستش تا از تمام صفحات -ممنون اقای شیرازی
 • مجید 1395/07/15
  جناب شیرازی ممنونم مثل همیشه مطلب جالب و مفیدی
 • مجید 1395/07/06
  جناب شیرازی خیلی ممنونم از مطالب مفید و بروز سایتتون
 • سلام. هنوز نتایج SERP برای ما روزانه بالای 5-6 بار عوض میشه. در بعضی از کلمات کلیدی حتی روزی 10 بار عوض میشه. فعلا گیج شدیم نمیدونیم کدوم حالت رو در نهایت میخواد در نظر بگیره.
 • رضا شیرازی 1395/07/05
  پاسخ به رضا: منظورتان را متوجه نشدم، اما کیفیت بک لینک در این الگوریتم موثر هست و خرید بک لینک باعث جریمه شدن از دیدگاه پنگوئن خواهد شد
 • رضا 1395/07/04
  سلام بعضی سایت ها مثلا 20 بک لینک گرفتن اما سایتی دیگر 5 تا این فرق میکنه؟