روند تغییرات جامعه در بازار طراحی سایت

حدود دو سال پیش بود که مقاله ای در مورد جوملا نوشته بودم و بدون آنکه متوجه شوم و برنامه ای برای این کار داشته باشم، در مدت زمان کوتاهی مقاله من در رتبه اول گوگل به ازا جستجوی طراحی سایت با جوملا قرار گرفت. افراد متعصب زیادی به سمت من حمله کردند و حتی من را تهدید کردند! شخصی برای اینکه داغ دل خود را خالی کند، داستانی خیالی از من نوشت و در انجمن های اینترنتی منتشر کرد و در آن داستان تهمت ها و مطالب بسیار زشتی را به من نسبت داد. در انچمن های امنیتی جوایز زیادی برای هک کردن سایت های ما گذاشته شد و عده زیادی تلاش به این کار کردند و....

اما هیچکدام از این دوستان عزیز، سعی نکردند اصل ماجرا را با آرامش بشنوند و در مورد آن فکرکنند. اگر سایت شما وردپرس، جوملا، دروپال، مجنتو یا هر چیز دیگری هست دلیلی ندارد که متعصبانه به ان نگاه کنید و چشمان خود را به روی واقعیات ببندید. اگر به شغل شریف طراحی سایت مشغول هستید، برای اینکه موفقیت بیشتری کسب کنید باید بتوانید اتفاقاتی که در دنیای اطرافتان می افتد را درک کنید. انسانهای باهوش افرادی هستند که می توانند نیازهای جامعه را درک کنند و راه حل های مناسب با آن ارائه دهند.

روز گذشته مقاله ای در سایت آی تی ایران منتشر کردم که به بررسی روند تغییرات جامعه در زمینه طراحی سایت می پردازد. خوشحال خواهم شد که مقاله را مطالعه کنید و نظر خود را در این مورد بیان کنید. چه وبمستر یا سئو کار باشید و چه طراح سایت، فکرمیکنم این مقاله می تواند برای شما مفید باشد.

روند تغییرات در بازار طراحی سایت ایران

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
 • سلامت 1395/10/20
  دمت گرم خیللی سایتخوبی داری
 • عابدین 1395/05/06
  مثل تمامی آموزش هاتون بازم مفید بود
 • رضا شیرازی 1395/02/05
  پاسخ به احمد: بحث بدقولی و زمان بندی نامناسب و انتظارات نادرست از طرف هر دو طرف را قبول دارم که وجود داره، اما بسیاری از شرکتها هم هستند که چنین مشکلاتی را ندارند و به مشتریان خود سرویس های مناسب ارائه می کنند.
 • احمد 1395/02/04
  با سلام
  مساله فقط هزینه نیست بلکه بدقولی و اذیت کردن های متعدد طراحان سایت است که افراد را به این نتیجه می رساند که به سمت استفاده از سایت سازهایی مثل وردپرس بروند. جناب شیرازی، نظر شما چیست؟
  با تشکر