رتبه الکسا در ایام نوروز

سلام

سال نو را خدمت تمامی عزیزان تبریک عرض میکنم و امیدوارم سالی سرشار از موفقیت و شادکامی پیش رو داشته باشید.

رتبه الکسا وب سایت های اینترنتی در این روزها بسیار جالب است، وب سایت شخصی من به رتبه ای در حدود 3900 در ایران رسیده است و سایت وب24 در رتبه 2200 ایران قرار دارد، این موضوع در حالی اتفاق می افتد که هر دو سایت پیش از ایام نوروز و روزهای آخر اسفند ماه در رتبه های حدود 4500 و 3500 ایران قرار داشتند.

با توجه به اینکه رتبه های الکسا متوسط سه ماه را در نظر می گیرد، می توان رتبه ای به مراتب بهتر را برای این سایت ها متصور شد، اما چرا چنین اتفاقی هر سال در ایام نوروز می افتد؟

دلیل تغییر رتبه های الکسا در ایام نوروز

به نظر من رتبه الکسا به یک بیماری نزد مدیران سایت ها تبدیل شده و بسیاری از مدیران سایت ها برای بهبود وضعیت الکسای سایت خود به هر حربه و روشی متوسل می شوند، قبلا مقاله ای در این مورد نوشته بودم که خواندن مجدد آن خالی از لطف نیست:

ماجرای سایتی که سقوط کرد

بسیاری از سایت های اینترنتی با خرید تبلیغات پاپ آپ، استفاده از فریم در سایر سایت ها و خرید بازدیدهای غیر واقعی سعی در بهبود رتبه الکسای خود دارند. در واقع با انجام این کار مشتریان خود را فریب می دهند تا آنها این تصور را داشته باشند که وب سایت فوق بازدید بالایی دارد و از آنها سفارش تبلیغ بگیرند.

در تعطیلات نوروز، بازدید اینترنت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و به همین دلیل هزینه کردن بابت خرید پاپ آپ و بازدیدکننده مجازی و... چندان به صرفه نیست و بازگشت سرمایه ندارد. به همین جهت سایت های متقلب از اواسط اسفند ماه خرید پاپ آپ را متوقف می کنند و رتبه آنها افت قابل توجهی دارد. از طرف دیگر سایت هایی که چنین کاری را انجام نمی دادند بهبود رتبه می یابند.

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای بررسی وضعیت الکسای سایت های درستکار و سایت های متقلب است.

در مورد الکسا بیشتر بدانید:

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
 • رضا شیرازی 1395/01/10
  پاسخ به وب نگین: همانطور که قبلا در مقالات مختلف به آن اشاره کرده ام، گوگل بازدید سایت را در نظر نمیگیرد و اصولا کاری به این مقوله ندارد و دلایل بسیار منطقی برای این موضوع وجود دارد.
 • بسیار ممنون از مطلب کاربردی شما- رتبه سایت من در اوایل نوروز به شدت خوب شد! ولی مجددا در حال بازگشت به سمت قبل از عید هست.
 • دقیقا به مورد درست اشاره کردی خرید پاپ آپ
 • علی 1395/01/09
  البته برای وب سایت ما که خدمات ارائه میدیم مثلا در زمینه چاپ نکته اینجاست که رتبه سقوط کرده گفتم شاید جالب باشه بدونید
  ممنون از مطلبتون
 • وب نگین 1395/01/09
  البته مسئله بسیار پیچیده تر از این حرفهاست جناب شیرازی.
  سایتهای متقلب حرفه ای میدانند که افزایش یکباره بازدید گوگل و سایت موتورهای جستجو را به شک می اندازد. بنا براین خرید بازدید غیرواقعی در ایام نوروز باعث کاهش سرعت افزایش بازدیدها میشود، همین مسئله نیز به خودی خود جلوی مشکوک شدن گوگل را میگیرد.
 • معصومه 1395/01/08
  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون. من هم متوجه این قضیه در رتبه ها شدم اما نمی دونستم چرا؟ فکر کردم عیدی سال 95 بوده.
 • حق با شماست رتبه سایت من هم واقعا تغییرات زیادی داشت و من متعجب بودم که چرا اینطوری است واقعا ممنون از اطلاع رسانی تون با تشکر.
 • رضا 1395/01/08
  بسیار مطلب جالبی بود من 20 هزار بودم الان شدم 12 هزار :)) یعنی 8 هزار سایت متقلب از من جبو زده بودن :)
مطالب سایت را از دست ندهید
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
 • سرویس فوق با استفاده از ابزار قدرتمند گوگل فیدبرنر راه اندازی شده است.
 • پس از ثبت نام ایمیل فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد و باید روی لینک فعالسازی کلیک کنید.
 • از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد و هر زمان که مایل بودید می توانید عضویت خود را لغو کنید.