تاثیر بیلبورد و تبلیغات محیطی بر سئو سایت

سوال:

اگر شرکتی در تهران بیلبوردهای تبلیغاتی مختلف بگیرد و سایت خود را تبلیغ کند, این موضوع بر روی بهبود رتبه آن شرکت در گوگل تاثیر دارد؟

پاسخ:

در چنین حالتی برخی از افراد به صورت مستقیم در مرورگر آدرس آن سایت را وارد می کنند و به سایت مراجعه می کنند, گوگل نمی تواند بازدید مستقیم را تشخیص دهد و اصولا بازدید سایت در پارامترهای گوگل تاثیر ندارد. بنابراین این حالت تاثیری ندارد.

عده دیگری که تعدادشان کم نیست, برای مراجعه به سایت از طریق جستجو در گوگل اقدام می کنند و آدرس سایت یا برند آن را جستجو می کنند. در چنین حالتی گوگل متوجه می شود که تعداد زیادی از افراد جامعه تمایل به مشاهده آن سایت دارند و اعتبار کلی آن سایت را افزایش می دهد.

بنابراین انجام این کار در بهبود نتایج گوگل موثر است.

 

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
 • رضا شیرازی 1394/10/13
  پاسخ به علی: اون مربوط به گوگل آنالیتیکز هست نه موتور جستجوی گوگل. همه سایت ها از آنالیتیکز استفاده نمیکنند و گوگل هم اطلاعات آنالیتیکز را در سرچ خود دخیل نمی کند.
 • علی 1394/10/06
  گوگل نمی تواند بازدید مستقیم را تشخیص دهد؟ پس گزینه Direct داخل گوگل آنالایتیکس چیست؟
 • رضا شیرازی 1394/09/25
  پاسخ به بابك: گوگل آنالیتیکز رایگان هست، فقط با IP های ایران مشکل داره و باید از طریق آی پی خارجی از آن استفاده کنید، ابزارهای تحلیلگر دیگری که وجود دارند هیچکدام به اندازه انالیتیکز کامل نیستند.
 • بابك 1394/09/25
  كاري كه ديجي كالا در چند ماه اخير انجام داد و فقط نام دي جي كالا مطرح شد نه آدرس سايت

  يه سوال از Google analysts چجوري استفاده كنيم ؟ نسخش رايگان نيست و اينكه آيا نمونه مشابه و خوب سراغ داريد ؟
 • محمد 1394/09/18
  برای سایت هایی که توان تبلیغ به صورت بیلبورد ندارند امیدوار کننده بود !
 • محمد 1394/09/18
  به نکته کنکوری خوبی اشاره نمودید. سپاس از مهربانی تان
 • میزبان فا 1394/09/18
  با تشکر از شما بابت پرداختن به این مسئله مهم. از نظر من هم اگر نام برند در گوگل سرچ بشود تاثیر بسیار زیادی دارد، همانطور که می دانیم برند سازی دست برتر بر سئو هستش و هر سایتی بتونه برند خودش رو بهبود بده در نتایج هم میتونه بخوبی رشد کنه