الکسا چگونه کار می کند؟

سایت الکسا (Alexa.com) به عنوان مرجعی برای مقایسه آمار بازدید سایتها کاربرد دارد. میزان علاقه مدیران سایت ها به بهتر شدن آمار الکسای سایتشان به این دلیل است که این آمار به عنوان نمادی از موفقیت و اقبال عمومی به سایتشان از دید دیگران در نظر گرفته می شود و طبیعتاً باعث افزایش درآمد های تبلیغاتی از وب سایتشان می شود.

برخی از وب سایت ها و ابزارها برای به اشتباه انداختن الکسا وجود دارند که با ارسال بازدید غیر واقعی به سایت ها باعث افزایش رتبه سایت در الکسا می شوند. اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید بهتر شدن رتبه الکسا فایده چندانی برای شما نخواهد داشت و تاثیری در فروش شما ندارد. مگر اینکه آمار فوق به صورت واقعی باشد.

الکسا آمار خود را از طریق تولبار خود که بر روی مرورگرهای مختلف نصب شده است بدست می آورد. به این صورت که اگر شما تولبار الکسا را نصب کرده باشید در ابتدا اطلاعاتی در مورد سن، تحصیلات، شغل و ... از شما پرسیده میشود و سپس بر اساس سایت هایی که مشاهده می کنید اطلاعات جمع آوری شده و بازدید سایت ها در کل دنیا محاسبه می شود و سایت ها بر این اساس رده بندی می شوند.

رتبه الکسا که معمولا به کار می رود رتبه مربوط به 3 ماه اخیر است اما برای سایت های پربازدید رتبه های ماهانه، روزانه و هفتگی نیز ارائه می شود.

 

 

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات