تحلیل سایت کارپو

اشتغال و آگهی های استخدام یکی از حوزه های پرطرفدار اینترنتی است. سایت های فعال در این حوزه بازدید مناسبی دارند و روزانه افراد زیادی از گوگل برای جستجو عبارات مرتبط با بازار کار و آگهی استخدام استفاده می کنند. سایت کارپو به عنوان یک روبات جمع آوری کننده اخبار استخدامی عمل می کند. با وجود پرطرفدار بودن حوزه فعالیت استخدامی سایت کارپو در حال حاضر بازدید مناسبی ندارد.

آدرس سایت کارپو : www.karpoo.ir

گرافیک سایت
گرافیک سایت و چیدمان اطلاعات مناسب است. بخصوص در صفحه مربوط به اخبار در پنل سمت چپ که بیشترین تمرکز چشم کاربر بر روی آن قراردارد تبلیغات مناسبی قرار گرفته است. طراحی سایت از نظر قالب نیز به خوبی صورت گرفته است و مشکلات کوچکی از نظر css دارد که اهمیت بسیار بالائی ندارند. در صفحات داخلی بخشی به عنوان Tags قراردارد که ظاهرا هنوز کامل نشده و مشکل دارد.

بازدید سایت
سایت بازدید مناسبی از طریق سرچ گوگل ندارد، یکی از دلایل این موضوع وجود محتوای کپی شده از سایر سایت ها داخل سایت است. در واقع این موضوع باعث میشود که گوگل رتبه خوبی به این سایت ندهد. سایت کارپو در سایر سایت ها نیز اقدام به تبلیغات خاصی نکرده و به همین دلیل بازدید مناسبی ندارد.

سئو
نتایج جستجو سایت به صورت فریم باز می شوند که این موضوع بر سئو سایت تاثیر مناسبی ندارد، از طرف دیگر ممکن است تعدد صفحات به صورت دوگانه یعنی نمایش در فریم و خود سایت باعث مشکلاتی برای سایت شود. استفاده از تکنیک تگ به صورت نادرست می تواند اثرات مخربی در نتایج سایت در گوگل داشته باشد، تگ های استفاده شده در سایت کارپو به صورت خودکار از عنوان اخبار بدست می آیند و این موضوع باعث خواهد شد که گوگل محتویات مناسبی در سایت شما مشاهده نکند و صفحات شما را ایندکس نکرده و یا برای آنها نمره منفی قائل شود.

جمع بندی
به نظر می رسد که وضعیت فعلی سایت کارپو باعث خواهد که ورودی مناسبی از گوگل دریافت نکند و برای رفع مشکل نیاز باشد تغییراتی در مدل اقتصادی سایت و معماری صفحات آن ایجاد شود. نمره من به سایت کارپو نمره 45 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)
نظرات
 • رضا شیرازی 1392/02/28
  پاسخ به مدیر سایت کارپو: فکرمیکنم که با چند تکنیک ساده از نظر سئو و تغییراتی در نحوه نمایش اطلاعات می توانید بازدید سایت را بالا ببرید. من هم برای شما آرزوی موفقیت میکنم.
 • سلام جناب آقای شیرازی
  بابت تحلیل خوبتان بسیار ممنونم
  باید عرض کنم که عمر این وبسایت هنوز به یک ماه نرسیده است و با توجه به این زمان کم بازدید خوبی داشته است.
  در ضمن همه ی نتایج جستجو ها در آی-فریم باز نمی شوند و نتایج قدیمی تر که مربوط به الگوریتم بتا هستند به این صورت باز می شوند
  در مورد موارد دیگر کاملا با شما هم عقیده ام و با توجه به جوان بودن وبسایت در حال کار بر روی الگوریتم های آن هستیم
  به خاطر توجه شما ممنونم
  موفق باشید