رنک الکسا آپدیت نشده است، چرا؟

 ﺳﻪشنبه 24 مرداد 1391 - 01:13
 5
 1731
بدون امتیاز
رنک الکسا آپدیت نشده است، چرا؟

رنک الکسا آپدیت نشده است، امروز 14 آگوست است و رنک الکسا 6 روز است که بروزرسانی نشده است. حدود دو سال پیش سایت الکسا وب سایت های ایرانی را تحریم کرد و از لیست خود خارج ساخت اما چون رنک سایت های مختلف به هم مرتبط است این کار باعث خراب شدن آمار الکسا برای سایت های کشورهای دیگر شد و نهایتا مجددا سایت های ایرانی به لیست سایت اضافه شدند. (این موضوع را از یکی از دوستان شنیدم)

معمولا رنک الکسا هر روز بروزرسانی میشود، البته به غیر از روزهای شنبه. اما اتفاق عجیبی که افتاده این است که در شش روز گذشته رنک الکسا تغییری نکرده و ثابت مانده است. این موضوع را برای سایت های غیر ایرانی نیز چک کردم و ظاهرا در تمام دنیا همین اتفاق افتاده است.

اتفاق جالبتر: امروز رنک سایت ها تا 12 آگوست بروزرسانی شد اما رنک سه ماهه هیج کدام از سایت هایی که من بررسی کرده بودم هیچگونه تغییری نکرده است!

به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟ آیا الکسا اطلاعات این چهار روز را به صورت مصنوعی ایجاد کرده است و مشکلی در بانک اطلاعاتی الکسا بوجود آمده؟

 

 

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
ردلی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 08 آبان 1397

سلاممن همین همین سوال رو داشتم اما به نتیجه نرسیدم و باز هم این مشکل وجود داره

احسان
 ارسال شده در : شنبه 09 دی 1396

البته بسته به نوع سایت تاثیر گذار است بعضی هارو بلاک میکنه واسه همین آپدیت نمیکنه

milad
 ارسال شده در : جمعه 27 مرداد 1391

سلام رضا جان من 13 دیدم بروز شده بود ولی به نظر من درست نمایش نمیداد برای مثال ما برای یکی از سایت ها تبلیغاتی کرده بودیم کر ترافیک تو روز های 11 و 12 دوبرابر شده بود ولی الکسا سیر نزولی نشون میداد! از طرفی روز 14 برای چند ساعت گویا اختلال داشت برای نمایش مشخصات خیلی از سایت ها No Data میزد ..............

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 28 مرداد 1391

پاسخ به milad: میلاد جان، مشکل الکسا الان حل شده، اما من نهایتا نفهمیدم مشکل از کجا بود. در مورد نکته ای که گفتی باید بگم، رنک الکسا به مسائل مختلفی بستگی داره، مثلا مقدار بانس ریت، زمان بازدید متوسط از سایت شما و... و فقط بازدید روزانه رو در نظر نمیگیره. مثلا اگر شما از طریق روبات یا لینک های بازشونده بازدید بگیرید هر بازدید کننده جدید سایت شما را میبنده و این موضوع باعث میشه بانس ریت سایت شما افزایش پیدا کنه و با وجود اینکه بازدیدتون رفته بالا رنک الکسا شما افت پیدا کنه.