چرا سئو فقط برای گوگل مطرح است؟

 ﺳﻪشنبه 03 مرداد 1391 - 07:00
 0
 544
بدون امتیاز
چرا سئو فقط برای گوگل مطرح است؟

زمانی که حرف از موتور جستجو می شود نام گوگل در ذهن همه جا می افتد در حالیکه موتورهای جستجوی دیگری نیز هستند که البته مطرح ترین آنها بینگ است.

ایده اولیه این بود که با توجه به تغییرات زیاد الگوریتم گوگل در ماه های اخیر بینگ می تواند به عنوان یک جایگزین مناسب برای آن مطرح شود. به همین جهت حود دوماه پیش بود که تصمیم گرفتم موتور جستجوی بینگ را بررسی کنم. هماهنطور که می دانید یاهو توسط مایکروسافت خریداری شده و در حال حاضر دو موتور جستجوی مطرح دنیا بینگ و گوگل هستند.

سهم بازار گوگل در دنیا حدود 87.6% است و بینگ 4.2% که این موضوع خودش نشان دهنده تفاوت زیاد دو موتور جستجوی فوق هست. آمار سهم بازار موتور های جستجو را از اینجا می توانید مشاهده کنید.

یک موضوع دیگر که باعث شد بینگ را در نظر نگیرم رتبه سایت بینگ در ایران بود. بینگ از نظر الکسا رتبه 27 ایران است درحالیکه بسیاری از سایت های ایرانی رتبه بهتری نسبت به آن دارند و حتی موتور جستجوی ask.com در رتبه 23 قرار دارد.

نکته دیگر اینکه آمار خزش موتورهای جستجوی اسک و بینگ بقدری کم است که عملا ممکن است چند ماه طول بکشد تا شما نتیجه تغییرات خود را مشاهده کنید و این موضوع پروسه سئو را دچار اختلال می کند.

بنابراین اینکه یک سئو کار حرفه ای برای بهینه سازی سایت صرفا تمرکز خود را بر روی گوگل بگذارد کاملا کار منطقی و حرفه ای است.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله: