اتفاق عجیب در نتایج گوگل

 دوشنبه 19 تیر 1391 - 21:51
 5
 938
بدون امتیاز
اتفاق عجیب در نتایج گوگل

امروز یعنی 20 تیر ماه 1391 ما شاهد یک اتفاق عجیب در نتایج گوگل که باعث جابجایی نتایج به صورت تصادفی میشود بودیم. البته من در هفته اخیر چندبار با این موضوع برخورد کرده بودم اما به نظر موضوع جدی نمی آمد.

قضیه از این قرار هست که اگر شما یک عبارت را در گوگل جستجو کنید نتایج گوگل با حرکت شما در صفحات مختلف جابجا می شود. به عنوان مثال شما اگر عبارت "نرم افزار حسابداری" را جستجو کنید، نرم افزار حسابداری میزان در صفحه دوم قرار دارد اما اگر مجددا به صفحه اول مراجعه کنید رتبه سایت حسابداری میزان در رده ششم گوگل است و نتایج جابجا شده اند. این موضوع را ما در سیستم های مختلف و شرایط متفاوت تست کردیم. این هم از عجایب الگوریتم جدید گوگل.. اینکه صفحه بندی نتایج با مرور کاربر جابجا شود یک باگ خیلی بد محسوب میشه و از گوگل بعیده که چنین باگی داشته باشه.

این اتفاق برای کلمات دیگه مثل طراحی سایت و... هم اتفاق می افته. در هر صورت به قول معروف "هردم از باغ بری می رسد..." به نظر من الگوریتم جدید گوگل ضعف های بسیار زیادی داره و نه تنها نتونسته جلوی سایت های اسپم را بگیره بلکه باعث میشه خیلی از سایت های خوب هم که اسپم نیستند از نتایج گوگل حذف بشن.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
حسام
 ارسال شده در : جمعه 26 آبان 1391

منظورتون غول هست ديگه !

رضا شیرازی
 ارسال شده در : جمعه 26 آبان 1391

پاسخ به حسام: حسام جان درست گفتید. من اول فکرکردم متن نوشته را می گویید که قول درست بود اما در نظرات قول باید به غول تغییر داده شود. ممنون.

امین
 ارسال شده در : پنجشنبه 29 تیر 1391

شاید با برنامه ریزی قبلی دست به پژوهش و تست روش جدیدی زدن که من و شما خبر نداریم؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 27 تیر 1391

پاسخ به محمدرضا: محمدرضا جان گوگل ضعف های زیادی داره اما در هر صورت قول جستجوی دنیا هست. الگوریتم جدیدش ظاهرا در فارسی نتایج مناسبی بر نمی گردونه و این موضوع را من از افراد زیادی شنیدم. در مورد فایروال لینوکس متاسفانه من اطلاعات زیادی ندارم.

محمدرضا
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 27 تیر 1391

کاش گوگل زود تر به این نتیجه برسه آقا رضا اگه تونستی یه مطلب در مورد فایروال های سرور های لینوکس بگذار من یه اسکریپت ساده نصب کردم روی یه هاست چون وقت نداشتم خودم بنویسم بعد از یه مدت دیدم اتوماتیک یه فایروال پیام فرستاده به مدیر سرور و این اسکریپت رو از روت برداشته و به جای دیگه انتقال داده...