تحلیل وب سایت تاج

 چهارشنبه 07 تیر 1391

طبق درخواست دوست عزیزم آقای محمدرضا در نظر داریم وب سایت نیازمندی تاج را به عنوان اولین سایت مورد بررسی قرار بدیم. آدرس سایت نیازمندی تاج www.taaj.ir است.

وب سایت فوق را از لحاظ جنبه های زیر بررسی میکنیم:

زمینه کاری و رقبا:

وب سایت فوق در طبقه سایت های نیازمندی است و از نظر امکانات و چیدمان از سایت ایستگاه الگوبرداری شده است. مهمترین عامل برای پیشرفت یک سایت نیازمندی داشتن بیننده و برندسازی مناسب است. با توجه به رقبای زیادی که سایت های نیازمندی در حال حاضر دارند سیاست هایی که باعث شود خریدار و آگهی دهنده جذب سایت شوند برای موفقیت چنین سایتی ضروری است. به نظر می رسد که این سایت به تازگی راه اندازی شده و اگر از تکنیکهای بازاریابی اینترنتی برای افزایش بازدید هدفمند استفاده نکند احتمال بسیار کمی برای موفقیت دارد.

گرافیک:

با وجود اینکه چیدمان سایت دقیقا مشابه سایر سایت های نیازمندی است اما از گرافیک شکیل و قابل قبولی برخوردار است. رنگبندی سایت ملایم است و بیننده را خسته نمی کند. نکته مهم در سایت های نیازمندی این است که باید حجم صفحه و تصاویر استفاده شده در آن حداقل باشد، زیرا آگهی های سایت به خودی خود حجم را افزایش می دهند و اگر این موضوع رعایت نشود سایت دچار مشکل خواهد شد.

چیدمان اطلاعات:

چیدمان اطلاعات در صفحه اصلی و گروه های آگهی مشابه سایر سایت های نیازمندی است. اما چیدمان صفحه آگهی صرفا به اطلاعات آگهی تکیه کرده و این موضوع باعث کاهش بازدید صفحات سایت و در نهایت افزایش نرخ خروجی از صفحات سایت خواهد شد.

سئو:

سئو سایت از نظر معماری مشکلات زیادی دارد و بسیاری از پارامترهای مهم در آن رعایت نشده است. جستجوی کلمات کلیدی آگهی ها اشکال دارد و کار نمی کند. همچنین استفاده مناسبی از تکنیکهای ویژه سئو در سایت صورت نگرفته است. همچنین متا تگ توضیحات در اکثر صفحات وجود ندارد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب سایت بسیار مناسب است. گرچه برای بعضی از باکس ها امکان استفاده از فونت به جای تصویر وجود دارد که علاوه بر کاهش حجم صفحات باعث افزایش چگالی اطلاعات صفحه خواهد شد.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

ایمیل ارسالی توسط سایت برای فعالسازی از طرف رابو سیستم ارسال میشود و نه از طرف سایت تاج! مشکلات دیگری نیز در سایت وجود دارد که به نظر می رسد تست اولیه روی آن انجام نشده است.
صفحه درج آگهی راحت طراحی شده است و از این نظر مناسب است.
پس از ورود به سایت منوی کاربری واضح نبود.
Jquery طراحی شده برای نمایش عکس بزرگتر در صفحات آگهی در برخی مواقع کار نمی کند.
هزینه آگهی های سایت مناسب است.
 

جمع بندی:

با توجه به سایر سایت های نیازمندی موجود در بازار، به نظر من گرافیک سایت بسیار مناسب است و نسبت به رقبای خود از امتیاز ویژه ای برخوردار است. اما تکنیکهای بازاریابی و سئو در آن به خوبی رعایت نشده است و برای موفقیت سایت، مشکلات باید برطرف گردد. من از 100 نمره 65 را به این سایت می دهم.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha