نگاهی به وضعیت رتبه الکسا برخی از سایت های پربازدید ایران

 چهارشنبه 26 مهر 1396 - 10:36
 5
 3719
بدون امتیاز
نگاهی به وضعیت رتبه الکسا برخی از سایت های پربازدید ایران

سلام

به عنوان یکی از فعالان حوزه کسب و کارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ، بارها در مقالات مختلف و همچنین سخنرانی هایی که داشته ام به این موضوع اشاره کردم که رتبه الکسا صرفا به صورت تخیمنی محاسبه می شود و هیچگونه ارزش علمی و واقعی ندارد. بنابراین نمی توان به صورت علمی به آن استناد کرد و از دیدگاه حرفه ای این رتبه هیچ ارزشی ندارد.

اعداد زیادی هستند که ما را فریب می دهند

اعداد زیادی هستند که ما را فریب می دهند، برخی از آنها عبارتند از:

  • رتبه الکسا در ایران
  • تعداد فالوور اینستاگرام
  • تعداد لایک تصاویر اینستاگرام
  • تعداد کاربران کانال تلگرام
  • تعداد دنبال کنندگان فیسبوک، توئیتر و...

همه این موارد صرفا یک عدد هستند. این اعداد می توانند واقعی یا غیرواقعی باشند، در بسیاری از مواقع مشاهده کرده ام که افراد با خرید فالوور غیرواقعی (یا بازدید تقلبی برای الکسا و...) این اعداد را تغییر می دهند، پس از مدتی خودشان هم باورشان می شود که فلان مقدار دنبال کننده دارند! و فراموش می کنند که این عدد صرفا یک عدد است و با واقعیت فرق دارد.

بهتر است با این عدد هم بهتر است خودمان را فریب ندهیم. فالوور قابل خرید و فروش نیست، رتبه الکسا هم صرفا یک عدد است، واقعی هم نیست.

چرا برخی از مدیران سایت ها رتبه الکسا تقلبی ایجاد می کنند؟

افراد با انگیزه های مختلف اعداد را تغییر می دهند، برخی از آنها به دنبال ارضا کردن حس درونی خود هستند، برخی دیگر می خواهند مدیران خود را فریب بدهند و آنها را از خود راضی نگه دارند و عده ای دیگر هم وجود دارند که به دنبال فریب دادن تبلیغ دهندگان هستند یا خریداران سهام هستند. گروه سوم، افرادی هستند که مدل درآمدزایی سایتشان بر اساس تبلیغات اینترنتی است و با بهبود رتبه الکسا افراد را فریب می دهند تا تبلیغات بیشتری جذب کنند و مبلغ بیشتری برای تبلیغات خود دریافت کنند، در حالیکه کاری که انجام می دهند هرگز روش درازمدت و مناسبی برای درآمد زایی نیست. 

مشاهده نمودار الکسا برخی از سایت های پربازدید ایران

مشاهده نمودار الکسا برخی از سایت های پربازدید ایران (از نظر الکسا!) خالی از لطف نیست.

نمودار الکسا سایت 1

نمودار الکسا سایت 2

نمودار الکسا سایت سوم

قضاوت در مورد اینگونه سایت ها با شما.

نتیجه گیری

انجام کارهای سالم و درست و اعتقاد داشتن به حلال و حرام باعث می شود که روزی آدم افزایش پیدا کند و به مرور در جامعه اعتبار پیدا کند. هرگز سعی نکنید از روش های نادرست و فریب آمیز دیگران را فریب دهید، متاسفانه بسیار مشاهده شده که افراد پس از مدتی خودشان هم فریب می خورند و باورشان می شود که بازدید بالایی دارند در حالیکه صرفا با اعداد بازی کرده اند و خودشان و دیگران با فریب داده اند...

نظرات خود را در مورد رتبه الکسا با من در میان بگذارید...

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
فانوس وب
 ارسال شده در : جمعه 12 آبان 1396

ممنون از صداقتتون

پارسا امیری
 ارسال شده در : دوشنبه 01 آبان 1396

سلام اگه میتونستید در این مقاله راهی برای شناسایی آمار واقعی سایت ها مطرح کنید مقاله خوبی میشدالبته الان برخی برنامه نویس های ایرانی با اسکریپ های خبرخوان شون از رحمات سایت های دیگه سوء استفاده میکنند و آمارشون میره بالا و کمتر کسی که دیدم که درباره راه های مقابله با این سایت های خبر خوان دزد صحبت کند واقعا چرا !

بهیناوب
 ارسال شده در : دوشنبه 01 آبان 1396

ممنونم استاد عزیزواقعا قشنگ گفتید، امروزه همه به دنبال یهویی بالارفتنن

مجله حسابداری و حسابرسی
 ارسال شده در : یکشنبه 30 مهر 1396

درود و خدا قوت بابت همه مطالب خوب از شما ممنونیم.عاقبت به خیر بشین.

پاسینیک
 ارسال شده در : یکشنبه 30 مهر 1396

سلام آقا رضا گلواقعا دست شما درد نکنه که مطالبت کلی دلگرم کننده است مخصوصا برای ما ها که تازه کاریمانشالله که همیشه موفق باشید