خزنده گوگل نحوه خزش خود را تغییر داد

 یکشنبه 16 آبان 1395 - 10:01
 2
 799
بدون امتیاز
خزنده گوگل نحوه خزش خود را تغییر داد

هفته گذشته خبرهای جالبی در مورد نحوه استفاده از اینترنت توسط کاربران داشتیم. برای اولین بار تعداد کاربران موبایل اپلیکیشن فیسبوک از یک میلیارد نفر عبور کرد، همچنین موسسه ای که آمار اینترنت را منتشر میکند، اعلام کرد که بیش از نیمی از کاربران اینترنت از طریق موبایل به اینترنت متصل می شوند!

گوگل در تاریخ 15 آبان 1395 طبق اطلاعیه ای و با توجه به آمار منتشر شده در مورد استفاده کاربران از موبایل اعلام کرد که از این پس خزنده گوگل به صورت Mobile First Indexing فعالیت می کند. به این معنی که خزنده گوگل در درجه نخست ورژن موبایل یک سایت را ایندکس می کند و آن را برای سایت در نظر میگیرد، به عنوان مثال اگر سایتی در نسخه موبایل خود بخشی از اطلاعات صفحه را نمایش نمی دهد، ملاک گوگل برای محتوای صفحه نسخه موبایل خواهد بود و نه نسخه دسکتاپ وب سایت.

این موضوع می تواند تحول و انقلابی را در وب سایت های اینترنتی ایجاد کند، ضمن اینکه دو روز قبل از این خبر، گوگل تاکید بیشتری بر روی پارامتر https داشت و اعلام کرد که به دنبال آن است که محیطی ایمن در وب برای کاربران ایجاد نماید و به همین دلیل مرورگر کروم در حال ایجاد امکانی برای پیمایش امن و رمزنگاری شده سایت های اینترنتی است.

با توجه به اتفاق اخیری که در خزنده گوگل روی داده است، سایت هایی که مشکل نمایش در موبایل دارند قطعا به مشکل برخواهند خورد و رتبه های خود را بیش از پیش از دست خواهند داد. کارشناسان وب24 همواره پیشنهاد میکنند که وب سایت های اینترنتی خود را با تغییرات مختلف بروز نمایند. با توجه به سرعت تغییرات وب، در صورتی که سایت شما خود را نتواند با این موارد وفق دهد قطعا به مرور از گردونه رقابت خارج خواهید شد.

منبع :

وب24

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
جواد
 ارسال شده در : یکشنبه 23 آبان 1395

باسلام.آقای شیرازی به نظر شما هنوز برای سوئیچ کردن بر روی پروتکل https زود هست؟با توجه به تاخیر در لود وب سایت و همین که گوگل باز هم تاکید کرده است!

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 29 آبان 1395

پاسخ به جواد: اگر راهکار مناسب و سریعی برای این کار وجود داشته باشد، نه زود نیست. اما اگر سرعت لود کماکان کند می شود (در بسیاری از مواقع همینطور است) متاسفانه انجام این کار به مشکلاتی که بوجود می آورد نمی ارزد.