جابجایی رتبه های گوگل چگونه انجام می شود؟ علت جابجایی چیست؟

 شنبه 04 بهمن 1393 - 15:27
 10
 1079
بدون امتیاز
جابجایی رتبه های گوگل چگونه انجام می شود؟ علت جابجایی چیست؟

جابجایی رتبه های گوگل در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است، به طور واضح تر اگر بخواهم این موضوع را توضیح بدم: سایت شما در یک کلمه کلیدی خاص در رتبه خاصی قرار گرفته است، مثلا در صفحه اول و اگر چند ساعت بعد یا یک روز بعد مجددا همان کلمه را جستجو کنید مشاهده میکنید که رتبه شما به صفحه هفتم گوگل رفته است و یک جابجایی زیاد نسبت به قبل داشته اید.

این موضوع در روزهای اخیر برای کلمات کلیدی خاصی اتفاق افتاده و این موضوع را مدیران سایتهای زیادی از من پرسیده اند. دلیل اصلی این موضوع سندباکس گوگل یا سرور آزمایشی جعبه شنی گوگل است. قبل از اینکه به تشریح این موضوع بپردازم مکانیزم تغییرات اساسی الگوریتم گوگل را با هم بررسی میکنیم، تغییرات الگوریتم گوگل بر اساس مراحل زیر انجام می شود:

  • ایده تغییر الگوریتم توسط کارشناسان پیشنهاد میشود
  • تغییر الگوریتم بر اساس کلمات کلیدی خاص و برای کاربران خاصی به صورت تصادفی اعمال می شود
  • نتایج الگوریتم قبل و الگوریتم جدید با هم مقایسه می شوند
  • کارشناسان در مورد نتایج نظر می دهند
  • در صورتی که الگوریتم جدید نتایج بهتری ایجاد کرده باشد منتشر می شود و در غیر اینصورت برای بازبینی و تغییرات به کارشناسان بازخواهد گشت

گوگل تغییرات الگوریتم خود را پس از آزمایش از نتایج کاربران منتشر می کند، البته این قانون برای همه تغییرات وجود ندارد و فقط تغییرات اساسی شامل این موضوع می شوند و به همین جهت نتایج شما در یک کلمه خاص تغییر زیادی خواهد کرد. گوگل از سال 2011 تا به امروز هر سال پس از تعطیلات ژانویه یک سورپرایز اساسی برای مدیران سایتها به همراه داشته و نتایج را دگرگون کرده است.

امسال نیز به نظر می رسد این تغییرات جدید در حال تست و آزمایش هستند و به زودی الگوریتم جدیدی از گوگل منتشر می شود. بنابراین در بسیاری از مواقع این تغییرات ناگهانی که مشاهده میکنید به دلیل آزمایشات گوگل بر روی کلمات کلیدی خاص است. این قانون شامل تمام کلمات کلیدی نمی شود و بسیاری از کلمات کلیدی ممکن است تغییری نداشته باشند و حتی برخی از کاربران متوجه این تغییرات نشوند.

باید منتظر بمانیم و بررسی کنیم که این تغییرات اخیر منجر به آمدن چه الگوریتم جدیدی خواهد بود و چه تاثیری بر روی نتایج وب و رنکینگ سایت ها خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
محسن
 ارسال شده در : پنجشنبه 07 اسفند 1393

استاد خیلی ممنون از پاسخ شما-آخر لینک تو کنونیکال اسلش داره اونو باید بردارم تا درست شه ؟

محسن
 ارسال شده در : پنجشنبه 07 اسفند 1393

استاد من پنج روز قبل تگ کنونیکال رو تو سایت گذاشتم و امروز چک کردم دیدم که تعداد زیادی از کلمات کلیدی ما در گوگل نیست این تغییر میتونه مربوط به کنونیکال باشه ؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : پنجشنبه 07 اسفند 1393

پاسخ به محسن: بله اگر اشتباه استفاده کنید ضرر زیادی به سایت وارد میشه، کنونیکال جز موارد حرفه ای است که باید به درستی ازش استفاده کنید.

3dmaxfarsi
 ارسال شده در : دوشنبه 27 بهمن 1393

سلامچرا پست های شما تاریخ انتشار ندارند؟!مشخص نیست که تاریخ این نوشته کی بوده!

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 09 اسفند 1393

پاسخ به محسن : آدرس را باید به صورت مطلق با http بدهید و اسلش آخر را هم میتوانید بردارید.

Babak
 ارسال شده در : شنبه 18 بهمن 1393

اگر میشه در مقاله ای به کدهای iframe بپردازید.آیا زیان بار هستند از دید گوگل و seo? من لینک های ویدیویی که از آپارات میذارم iframe هستند و نمی دونم کار درستی می کنم یا نه! و این که چجوری میشه لینک های این کد را nofollow کرد.

دانلود آهنگ جدید
 ارسال شده در : دوشنبه 06 بهمن 1393

مطلب مفیدی بوداگر میشه سایت هایی رو معرفی کنید که بشه باهاش میزان سئو و تعداد بک لینک های یک سایت رو باهاش مشاهده کرد.

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 05 بهمن 1393

پاسخ به قاسمی: نمیشه در این مورد نظر قطعی داد، اما بک لینکهای مشکوک و مشکل دار را بهتره حذف کنید.

takaroos
 ارسال شده در : یکشنبه 05 بهمن 1393

با تشكر از مطالب مفيدتونلطفاً درباره سئو و آناليز سايت مطالب بيشتري بگذاريد.سپاس

قاسمی
 ارسال شده در : یکشنبه 05 بهمن 1393

با تشکر از مطلبتون. اگه بک لینک هام رو پاک کنم امکانش هست دوباره برگرده سر جاش؟جالب اینجاست که توی webmaster tools هنوز avg. position روی 32 مونده.