ایمیل اسپم با تکنیکی جدید

 شنبه 13 دی 1393 - 17:19
 6
 863
بدون امتیاز
ایمیل اسپم با تکنیکی جدید

ایمیل اسپم یا هرزنامه با تکینیکی جدید که برای کاربران ایرانی ارسال میشود و باعث فریب آنها میشود را در این مطلب مورد بررسی قرار میدهم. متاسفانه افراد اسپمر دست به هر کلک و حقه ای میزنند تا شما و سرورهای ایمیل را به اشتباه بیندازند و به حرکت کثیف خود ادامه بدهند. در روزهای اخیر ایمیلی با مضمون زیر برای کاربران ایران ارسال شده است:

عنوان ایمیل: تمایل به خرید

متن ایمیل:

با سلام

اینجانب تمایل به استفاده از خدمات شما را داشته و ارائه توضیحات تکمیلی در پاسخ به این ایمیل، مزید امتنان است.

با تقدیم احترامات

دکتر کامران شریفی

بررسی هرزنامه ارسال شده و دلیل آن:

سرورهای ایمیل از طریق آی پی ارسالی از طرف سرورهای شناسایی هرزنامه شناسایی میشوند، بنابراین اگر از طریق یک IP اینترنتی ایمیل اسپم زیادی ارسال شود باعث اسپم شناخته شدن آن می شود. در صورتی که افرادی که ایمیلها را دریافت میکنند به ایمیلهای ارسالی پاسخی ندهند یا آنها را باز نکنند سرورهای ایمیل متوجه این موضوع شده و آنها را به عنوان اسپم شناسایی می کنند.

عنوان ایمیل و جذابیت آن تاثیر مستقیمی در باز شدن آن دارد و اسپمر ها با انتخاب عنوانهای خاص سعی میکنند دریافت کنندگان را فریب دهند. عنوان این ایمیل تمایل به خرید است، موضوعی که می تواند برای دریافت کننده جذاب باشد و تصور کند که شخصی تمایل به خرید محصولات او را دارد.

همین موضوع باعث باز شدن ایمیل از طرف دریافت کننده می شود و آی پی سرور فرستنده از لیست اسپم خارج خواهد شد. از طرف دیگر ایمیل از طرف دامنه ای منقضی شده ارسال گردیده است که این موضوع اهمیتی ندارد بلکه آی پی سرور ارسال کننده که از دید دریافت کننده ایمیل مخفی است در اسپم بودن یا نبودن آن موثر است.

متن ایمیل نیز به گونه ای طراحی گردیده است که خواننده را فریب دهد و خواننده فکرکند که فرستنده به دنبال خرید محصول یا خدمات اوست. بخصوص که اسم فرستنده با عنوان دکتر ارسال شده تا اعتماد دریافت کننده را جذب کند. از متن ایمیل ارسالی مشخص است که فرستنده هرزنامه افراد یا شرکتهایی را هدف گرفته است که به فروش محصول یا خدمات خاصی مشغولند و با این کار علاوه بر اینکه میخواهد ایمیل خود را از لیست اسپم خارج کند، به دنبال این است تا لیست ان شرکتها را بدست آورد.

بنابراین در ایمیلهایی که دریافت میکنید به این نکته دقت کنید که اگر فرستنده را نمیشناسید یا عنوان های مشکوک مانند برنده شدن جایزه، دادن شماره حساب جهت واریز پول و... دیدید هرگز به آنها پاسخ نداده و حتی با معرفی این ایمیلها به عنوان ایمیل اسپم به سرورهای اینترنتی جهت اسپم شناخته شدن این ایمیلها کمک کنید.

این مطلب را برای دوستان خود منتشر کنید تا در جریان این موضوع قرار گیرند و قربانی اینگونه ایمیل های اسپم نشوند.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
علی
 ارسال شده در : یکشنبه 21 دی 1393

با سلام و تشکر از مطلب خوبتان متاسفانه من هم درگیر چنین مسئله ای شده ام ولی اینبار با موضوعات جنسی هر کاری کردم که ازاین چند سایت ایمیل برای من نیاید نشد unsubscribe . privacy polisi یا هر کار دیگه ای از قبیل ایمیل به آدرسی که در قسمت امنیت گذاشته شده هم افقه نکرد اونها به اسم من تو سایتشون آیدی درست کردن برای پاک کردن اون آیدی هم وارد سایت شدم و هر بار پس از پاک کردن یا unsubscribe کردن ودریافت ایمیلی با این عنوان که unsubscribe شد باز هم ایمیلی از همون چند سایت برایم آمده است و تنها اشتباهی که کردم این بود بعد از تکمیل مراحل unsubscribe ایمیل که از اون سایت آمده بازش کردم

reza
 ارسال شده در : دوشنبه 15 دی 1393

متشکرم

حمید ضرابی
 ارسال شده در : دوشنبه 15 دی 1393

جناب شیرازی عزیز ازمطالب آموزنده شما بهره وافر میبرم .پیوسته شاد باشید .

بازار یو‌پی‌وی‌سی ایران
 ارسال شده در : یکشنبه 14 دی 1393

با سلام و تشکر از آقای شیرازیاین ایمیل دیروز برای همه ارسال شده بود. قبلا هم همچین موردی دیده بودم اما جدید خیلی داره استفاده میشه واسه فریب کاربران. با تشکر

mohammad
 ارسال شده در : یکشنبه 14 دی 1393

جناب شیرازی این ایمیل دقیقاً امروز برا من هم اومد! متاسفانه بهش پاسخ هم دادم! ای بابا...

حمید
 ارسال شده در : یکشنبه 14 دی 1393

سلام روز بخیرمثل همیشه مطلب مفید و عالی