نسخه جدید سیستم مدیریت محتوای فاخته راه اندازی شد

 پنجشنبه 27 آذر 1393

نسخه جدید سیستم مدیریت محتوای فاخته راه اندازی شد و در حال تست و بررسی می باشد. فاخته سیستم مدیریت محتوای اختصاصی شرکت تندیس با قیمت مناسب و بهینه سازی شده برای گوگل است که در سال 1391 اولین نسخه آن را بر روی سایت رضا شیرازی نصب کردم.

ایده راه اندازی وب سایت رضا شیرازی حدود 11 سال پیش به ذهنم رسید، در آن زمان وب سایت را با زبان asp طراحی کردم، بخشهای زیادی روی سایت وجود داشت و مخاطب مناسبی هم در سایت بود. چند سال بعد تصمیم گرفتم سایت را تغییر بدم و به زبان انگلیسی مطلب بنویسم، با استفاده dotnetblogengine.net نسخه جدیدی راه اندازی کردم و مطالب مختلفی در زمینه برنامه نویسی نوشتم. بازخوردهای زیادی گرفتم، به هر حال مخاطب زبان انگلیسی بیشتر از مخاطب فارسی است و مطالب آموزشی که در زمینه asp.net می نوشتم بازخوردهای خوبی در فاروم های مایکروسافت و... داشت.

هیچ کدام از سیستم های کدباز موجود، چه وردپرس، چه DNN و dotnetblogengine و جوملا و... نیازهای من را به عنوان کسی که میخواستم یک سایت شخصی و آموزشی راه اندازی کنم برآورده نمیکردند و یا اینکه مشکلات ساختاری داشتند که من را به عنوان یک برنامه نویس اذیت میکرد.

حدود سال 88 بود که تصمیم گرفتم علاوه بر فعالیت با شرکتهای خارج از ایران در داخل ایران نیز فعالیت کنم، بازار آشفته طراحی سایت و قیمت های عجیب و غریب از یک طرف و عدم شناخت و آشنایی با تکنیکهای نوین بازاریابی مثل سئو از طرف دیگر انگیزه ای مضاعف برای ورود به بازار ایران به من داد.

یکی از ایده هایی که باعث شد مجموعه طراحی سایت 24 را تاسیس کنم، مسئله زمان و کیفیت بود، طراحان سایت در ایران دو قشر هستند، عده ای که در یک زمان کم و با استفاده از اسکریپت های آماده به مشتری کار را تحویل می دهند و با توجه به زمانی که می گذارند مبلغ قابل توجهی درآمد دارند (که البته دراز مدت نیست) و عده ای دیگر هم به دنبال طراحی سایت اختصاصی و با کیفیت هستند و مجبور هستند همیشه از نظر قیمت با گروه اول رقابت کنند زیرا مشتری تفاوت این دو را به خوبی نمیشناسد و ملاک انتخابش قیمت است.

پارامترهای کیفیت و زمان با هم نسبت عکس دارند، یعنی هر چه زمان کاری را کاهش دهید قطعا کیفیت آن کاهش پیدا می کند و اگر کیفیت را بخواهید افزایش دهید زمان افزایش پیدا می کند. از طرف دیگر قیمت تمام شده و نهایی در زمینه طراحی سایت کاملا وابسته به زمان است و در حالت عادی نمیتوان یک کار با کیفیت با قیمت کم به بازار ارائه کرد.

ایده طراحی سایت 24 به دو دلیل شکل گرفت: با توجه به کاری که ما برای خارج از ایران انجام می دادیم ارتباط بین تیم داخل و خارج از ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود، ایده اولیه از اینجا شروع شد که در مورد ایجاد فرآیندی برای اینکه به صورت 24 ساعته بر روی پروژه های نرم افزاری در سه کشور مختلف کار شود صحبت کردیم و این سیستم 24 ساعته می توانست سرعت انجام پروژه را به طرز چشم گیری افزایش دهد. (باز هم مسئله زمان... ) از طرف دیگر اگر من میتوانستم سیستمی را ایجاد کنم که بتوانیم در زمان کم یک سایت با کیفیت بالا به مشتری ارائه بدهیم توانسته بودم مشکل وضعیت طراحی سایت در ایران را حل کنم.

هدفی که داشتم بسیار بزرگ بود و به راحتی دستیافتنی نبود، پیش از آن پروژه مشابهی را برای یک شرکت کانادایی که کنسرسیوم شرکتهای هواپیمایی بود انجام داده بودیم که به هر شرکت هواپیمایی و آژانس مسافرتی یک وب سایت اختصاصی می داد و همه کارها به صورت خودکار انجام می شد، اما معماری آن پروژه به خاطر حساسیتهای کارفرما و قوانین کانادا مشکلاتی داشت که در ایران قابل پیاده سازی نبود و من شخصا علاقه ای به آن پروژه نداشتم، گرچه در آن زمان خودم برنامه آن را نوشته بودم.

در سال 91 پس از حدود 3 سال فعالیت در بازار ایران و تولید سیستمی کارا که توانست نیاز بسیاری از مشتریان را پاسخ دهد، با همفکری و همکاری یکی از بهترین نیروهای شرکت اولین نسخه فاخته راه اندازی شد.

اولین کاری که انجام دادم تغییر وب سایت شخصی خودم و راه اندازی سیستم فاخته بر روی آن بود، چند مطلب آزمایشی روی سایت گذاشتم و سایت را تست کردم. پس از مدت کوتاهی خوانندگان سایت زیاد شدند و نظرات مختلفی در مورد مطالب ارسال کردند، تصمیم گرفتم تکنیکها و نکات سئو را به کاربران سایت آموزش بدم و کم کم مخاطب سایت زیاد شد. امروز که با شما صحبت میکنم، مخاطب سایت رضا شیرازی بیشتر از بسیاری از وب سایتهای مشابه دیگر است و شاید یکی از پر مخاطب ترین وب سایت های شخصی باشد و این موضوع را مدیون همیاری شما کاربران و دوستان گرامی از یک طرف و سیستم مدیریت محتوای فاخته از طرف دیگر هستم.

برای دوستانی که با سیستم فاخته آشنایی ندارند، به طور مختصر توضیح بدهم که فاخته یک سیستم فارسی سازی شده نیست و به صورت بومی در شرکت تندیس تلاش و تفکر طراحی و پیاده سازی شده و کاملا منطبق با الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجو می باشد. اطلاعات بیشتر در مورد فاخته را می توانید در سایت www.tandis24.com مشاهده فرمایید.

نسخه جدید به نسبت نسخه قبل از امکانات بسیار بیشتری برخوردار است و امکانات جالبی به ان اضافه شده است. ما در سیستم فاخته دو هدف را همیشه دنبال می کردیم: سادگی و سئو. در نسخه جدید علاوه بر دو نکته فوق، گرافیک جذاب هم مد نظر قرار گرفته است، اضافه شدن قالب های واکنشگرای خاص و جذاب از یک طرف و تنظیمات ظاهری جذاب از طرف دیگر توانسته است نسخه جدید فاخته را به یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوای فارسی تبدیل کند.

امروز با افتخار اعلام میکنم که ما به اهداف خود رسیده ایم و بیش از 200 مشتری خوشحال در این سیستم داریم، افرادی هستند که بیش از 3 وب سایت با این سیستم راه اندازی کرده اند و فاخته باعث رونق کسب و کار آنها شده است. در سال جاری 67 وب سایت تجاری که با استفاده از سیستم مدیریت محتوای فاخته راه اندازی شده اند در کلمات کلیدی مربوط به زمینه کاری خود در رتبه اول تا سوم گوگل قرار گرفتند و روز به روز به تعداد استفاده کنندگان این سیستم افزوده می شود.

قطعا این موفقیت مدیون تلاش تمام همکارانم در شرکت تندیس تلاش و تفکر است و بسیار خرسندم که در این مدت کوتاه توانسته ایم کارهای بزرگی انجام دهیم. در اینجا جا دارد از دوستان عزیزی که در این مدت کوتاه به سایت من سر زدند و متوجه تغییر سایت شدند و با ایمیل ها و تماس های محبت آمیز خود من را شرمنده کردند نیز تشکر کنم.

این پایان ماجرا نیست و به زودی خبرهای جدیدی از سیستم فاخته خواهید شنید...

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: