تعطیلی تولبار الکسا برای وب سایتها

 یکشنبه 11 آبان 1393 - 09:49
 0
 766
بدون امتیاز
تعطیلی تولبار الکسا برای وب سایتها

وب سایت الکسا که متعلق به شرکت آمازون است از یکماه پیش اعلام کرد که تولبار الکسا برای سایتهای اینترنتی به انتهای حیات خود رسیده است و از این به بعد این امکان برای سایتهای اینترنتی ارائه نخواهد شد و همچنین وب سایتهایی که تا کنون از این خدمات استفاده می کرده اند دیگر نمی توانند تغییری در تنظیمات تولبار خود ایجاد کنند اما تولبارهای قبلی فعال خواهند ماند.

استفاده از تولبار مرورگر می تواند بازدید ثابت مناسبی را برای وب سایت ها به ارمغان بیاورد، با توجه به اینکه برنامه نویسی پلاگین برای مرورگرهای مختلف استانداردهای متفاوتی دارد شرکتهای برنامه نویسی کمی به این موضوع علاقه نشان داده اند و وارد چنین بازاری شده اند. به عنوان مثال تهیه تولبار برای IE با استفاده از تکنولوژی ActiveX بر روی ویندوز انجام می شد اما فایرفاکس و گوگل کروم استاندارد دیگری دارند.

تولبار الکسا بسته شد

الکسا توضیح کاملی در مورد علت این تصمیم نداده است اما در صفحه مربوطه آمده است که تولبار الکسا بازنشسته شد.  الکسا اعلام کرده است که از این پس آپدیت جدیدی برای سازگاری با مرورگرهای جدید نیز ارائه نخواهد شد و مدیران سایتها امکان ویرایش ندارند اما تولبارهای فعلی به حیات خود ادامه خواهند داد و صفحه دانلود تولبار همچنان فعال باقی خواهد ماند.

وب سایتهایی که از تولبار برای جذب بازدید مستقیم استفاده می کردند از این پس باید به دنبال یک راه جایگزین برای این موضوع باشند. شاید ایجاد یک نرم افزار موبایل جایگزین مناسبی برای این موضوع باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله: