ماجرای سایتی که سقوط کرد

 چهارشنبه 23 مهر 1393 - 09:17
 10
 1086
بدون امتیاز
ماجرای سایتی که سقوط کرد

اوایل تابستان امسال مدیر یکی از سایتهای اینترنتی که رتبه الکسای زیر 300 در ایران را داشت با من تماس گرفت و از من خواست تا در گرفتن ورودی گوگل برای سایتشان کمک کنم. ما پس از بررسی وضعیت سایت به ایشون اعلام کردیم که مشکلات ساختاری در سایت وجود دارد و باید آنها برطرف بشه و بعد از این مرحله تولید محتوای مناسب صورت بگیره. متاسفانه رتبه این سایت نه بر اساس ورودی مستقیم و نه ورودی گوگل بود، بلکه با استفاده از تکنیکهای متقلبانه و فریب آمیز برای بهبود رتبه الکسا بدست آمده بود.

برطرف کردن مشکلات ساختاری سایت معمولا سخت ترین کاری است که در وب سایتهای اینترنتی انجام می شود، در برخی موارد برنامه نویس ها مقاومت میکنند و از تغییر استقبال نمیکنند و در برخی مواقع نیز کار به طور کل به صورت اشتباه انجام می شود. از طرف دیگر تولید محتوا، نیروی مناسب می خواهد و قطعا هزینه خواهد داشت، همین موضوع باعث شد که روند انجام کار روند مناسبی نداشته باشد و نهایتا اتفاق خاصی در ورودی گوگل سایت نیفتاد.

مدیر این سایت پس از مدتی متوجه شد که درآمد قابل توجهی از تبلیغات اینترنتی ندارد و این درآمد حتی کفاف هزینه تبلیغات الکسای او را هم نمی دهد و به همین جهت این تبلیغات متوقف شد. رتبه این سایت در حال حاضر در ایران 7000 است...

متاسفانه اکثر مدیران سایت ها با این تصور که با داشتن رتبه الکسای مناسب می توانند درآمد مناسبی از طریق تبلیغات اینترنتی کسب کنند اقدام به خریداری پاپ آپ و نرم افزارهای فریب دهنده و... می کنند و پس از مدتی متوجه می شوند که حتی با داشتن رتبه الکسای زیر 500 در ایران نیز نمی توانند به درآمد مناسب برسند. ریشه اصلی این موضوع در این تصور غلط نهفته است که ما می توانیم با فریب دادن افراد از اینترنت درآمد کسب کنیم. 

موفقیت یک سیستم تبلیغاتی در گرو موفقیت مشتریانش است. یک سیستم تبلیغاتی هرگز موفق نخواهد شد مگر اینکه بتواند منافع تبلیغ دهنده را حفظ کند و برای او مفید باشد. بنابراین اگر یک تبلیغ دهنده متوجه شود که هزینه ای که بابت تبلیغ انجام داده برگشتی برای او ندارد قطعا دیگر تبلیغات را ادامه نخواهد داد و سیستم تبلیغاتی با شکست مواجه خواهد شد.

دلیل موفقیت گوگل و سایر وب سایت های تبلیغاتی موفق دقیقا در این موضوع نهفته است که تبلیغ دهنده بابت هزینه ای که انجام می دهد نتیجه لازم را بدست خواهد آورد. بنابراین افرادی که با چنین تصوراتی حرکت می کنند هرگز موفق نخواهند بود.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
امین
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 10 فروردین 1395

مطالب بسیار روان و مفیدی دارید خدا قوت

مصطفی
 ارسال شده در : یکشنبه 09 آذر 1393

مطالب شما فوق العادست.بهترین باشید.

دارابي
 ارسال شده در : جمعه 25 مهر 1393

ممنون از شمامفيد بود

-
 ارسال شده در : پنجشنبه 24 مهر 1393

افرین. مطلب شما هم فناوری بود هم اخلاقی و هم درس بازاریابی و تبلیغات. موفق باشید.

حسین طالبی
 ارسال شده در : پنجشنبه 24 مهر 1393

دقیقا همین طوره ، مشکل اصلی ما در این عرصه اعتماده . عده ای فعالیت درست را ریسک گران قیمت میدونن و چون رتبه کاذب رو میبینن به اصول حقیقی پایبند نیستن .

مرینا
 ارسال شده در : پنجشنبه 24 مهر 1393

مرسی از اطلاعاتتون

علی
 ارسال شده در : چهارشنبه 23 مهر 1393

سلام وتشکر از مطلب خوبتون مهندس شیرازی عزیزدر فضای مجازی هم مثل فضای غیرمجازی:دروغ اگرصدسال هم بدود؛راستی یکروزه به آن میرسد!

کامران
 ارسال شده در : چهارشنبه 23 مهر 1393

سلام مهندس مطلب بسیار مفید و آموزنده بود . سپاسگذارم

مهدی
 ارسال شده در : چهارشنبه 23 مهر 1393

سلامدرسته واقعا چند تا از مشتریای من چنین تصوری دارن از الکسا و مقاومتشون هم زیاده. اما معمولا یه آموزش و مشاوره خوب نظرشون رو عوض می کنه.ممنون بابت در اختیار گذاشتن تجربیات تون.

-
 ارسال شده در : چهارشنبه 23 مهر 1393

فکر کنم بدونم کدام سایتو میگی فقط اسمشو یادم رفته ازاین سایتاهی نمایش آگهی 7 ستاره بود که مجله هم داشت!