تحلیل سایت فروشگاه اینترنتی ارادو

 دوشنبه 25 فروردین 1393

تحلیل فروشگاه اینترنتی ارادو به عنوان یک فروشگاه اینترنتی نسبتا موفق و اختصاصی به درخواست یکی از بازدیدکنندگان سایت در این مطلب انجام شده و نکات مختلف این سایت بررسی شده است. آدرس فروشگاه اینترنتی ارادو : www.orado.com

فروشگاه اینترنتی ارادو - تحلیل سایت

زمینه کاری و رقبا

فروشگاه های اینترنتی یکی از انواع پردرآمدترین سایت ها در اینترنت هستند. یک فروشگاه اینترنتی به طور مستقیم یک کسب و کار آنلاین محسوب نمی شود بلکه بسیاری از فعالیت های دیگر فروشگاه به صورت آفلاین صورت میگیرد. قطعا هزینه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی بسیار کمتر از راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی است.

یکی از خصوصیات فروشگاه های اینترنتی 24 ساعته بودن آنها و کار کردن فروشگاه در هفت روز هفته است. در فروشگاه های اینترنتی تمام تلاش بر این است که کلیه فرآیندهای خرید و انتخاب محصول و همچنین پرداخت وجه به صورت آنلاین انجام شده و تمام فرآیندها به صورت سیستمی انجام شود. اولین نکته ای که در این فروشگاه به چشم می آید تاکید زیاد بر تماس تلفنی از طرف کاربر است که چندان جالب به نظر نمی رسد و همین موضوع باعث ریزش کاربران سایت خواهد شد.

همچنین وجود بخش هایی مانند محصولات جدید، محصولات پرفروش و... در صفحه اصلی سایت و صفحات داخلی می تواند کمک زیادی به فروش سایت بکند. از طرف دیگر امکاناتی که در سایت های مشابه مثل دیجی کالا وجود دارد مانند پیشنهاد شگفت انگیز که محصولات دارای تخفیف را معرفی می کند می تواند برای سایت جذابیت ایجاد کند.

بنرهای سمت راست سایت در جهت اعتمادزایی برای مشتریان می تواند بسیار مناسب باشد اما بنری که اعلام می کند "با توجه به نوسان قیمت ها در بازار برای اطلاع از آخرین قیمت تماس بگیرید" شدیدا مشکل ریزش کاربر در فروشگاه ایجاد می کند و افراد را ترغیب می کند که از فروشگاه های دیگر خرید خود را انجام دهند. زیرا کاربر اینترنتی علاقمند است که در سریعترین زمان به هدف خود برسد و اگر قرار باشد تماس تلفنی بگیرد و منتظر مشخص شدن قیمت باشد ترجیح می دهد که خریدی از این فروشگاه انجام ندهد.

سئو سایت

کد نویسی قالب سایت مشکلات زیادی دارد و به هیچ عنوان بهینه نیست، بهتر است دستورات css به صورت Inline در سایت استفاده نشوند و حجم کدهای html و css سایت بهینه شوند. همچنین چند تصویر مانند تصویر تلفن های ثابت کناری سایت طول و عرض مشخص ندارند. تگ h1 در صفحه اصلی و صفحات داخلی به صورت یکسان استفاده شده که عملا نه تنها هیچ مزیتی برای سایت ندارد بلکه برای آن مشکل هم ایجاد میکند.

ساختار بندی داخلی و معماری سایت برای سئو مناسب است اما برخی از صفحات سایت بسیار کند هستند و یکی از دلایل این موضوع نحوه نمایش جستجوی پیشرفته است. از طرف دیگر از نظر محتوایی برخی از محصولات سایت برای سئو بهینه نیستند و بر روی محتوای سایت باید کار بیشتری انجام شود.

گرافیک سایت و کاربرد پذیری برای مخاطب

گرافیک سایت ساده و کاربر پسند است، گرچه هیچ فکری برای تجربه کاربری در آن نشده است. یکی از نکاتی که یک فروشگاه اینترنتی باید به آن توجه ویژه داشته باشد نگهداشتن مخاطب در سایت و برقراری ارتباط با او است. قطعا درصد بسیار کمی از کاربران اینترنت هستند که در اولین مراجعه به سایت از آن خرید می کنند. بنابراین ارائه اطلاعات مفید به کاربران، نقد و بررسی کالاهای مختلف و برقراری ارتباط با مخاطبین از ویژگیهای مفید یک فروشگاه اینترنتی است که باید در قالب و طرح بندی سایت لحاظ شود و مشخص باشد.

به طور کلی گرافیک سایت از نظر سادگی مناسب است و اگر بر روی تجربه کاربری و قرار داشتن المان های مورد نیاز کاربر در بخش های مختلف بیشتر کار شود قطعا بسیار بهتر خواهد بود.

جمع بندی

فروشگاه اینترنتی ارادو گرچه برخی از امکانات ضروری مانند مقایسه محصول و جستجوی محصولات مختلف را در خود پیاده سازی نموده است اما به نظر می رسد که اهمیت زیادی برای تجربه کاربری در نظر نگرفته و همین موضوع قطعا بر روی میزان فروش این سایت تاثیر خواهد گذاشت. از طرف دیگر ساختار سایت و قالب آن از نظر سئو مشکلاتی دارد که قطعا اگر برطرف شود می تواند تاثیر مناسبی در افزایش بازدید سایت از گوگل داشته باشد.
نمره من به این سایت نمره 55 از 100 است. در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است. تحلیل سایت تنها بر روی سایت های اختصاصی انجام می شود و تحلیل سایت های آماده نتیجه مناسبی برای مدیرسایت و خوانندگان مطلب نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha