تحلیل سایت دوربین

 چهارشنبه 11 دی 1392

تحلیل سایت دوربین از نظر سئو و رعایت اصول بازاریابی اینترنتی و تکنیکهای برنامه نویسی و ساختاری سئو داخلی و خارجی سایت در این مقاله انجام شده است.

آدرس سایت دوربین : dorbi.in

تحلیل سایت دوربین - در زمینه عکاسی و تصاویر جذاب

زمینه کاری و رقبا

 زمینه کاری سایت در زمینه عکاسی و آپلود تصاویر جذاب توسط کاربران در سایت است. این موضوع به خودی خود جذابیت بسیار زیادی دارد بخصوص با وجود دوربین های دیجیتال بسیار زیاد و در دسترس افراد (مانند دوربین موبایل) که در واقع امروزه هر شخصی می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن و به سادگی تمام اقدام به عکاسی نماید.

چند موضوع در مورد زمینه کاری سایت به نظر می رسد:

  • ایجاد یک شبکه اجتماعی در کنار وب سایت تا افراد بتوانند سطح دسترسی تصاویر را مشخص کنند و برای دوستان خود تصویر به اشتراک بگذارند ضروری به نظر می رسد.
  • با توجه به حجم بالای تصاویر قطعا چنین وب سایتی هزینه بالایی برای هاست خواهد داشت
  • ارتباط افراد با عکاس و امکان عضویت و آپلود تصاویر یکی از ضروریات چنین وب سایتی برای موفقیت است.

از نمونه های موفق سایت های ایرانی در این زمینه می توان به سایت نگارخانه ایرانی اشاره کرد. نگارخانه ایرانی علاوه بر اینکه امکانات فوق را در سایت خود قرارداده است توانسته شبکه اجتماعی مناسبی برای ارتباط میان کاربران علاقمند به زمینه عکاسی ایجاد کند.

طراحی سایت و تکنولوژی های به کار رفته

سایت دوربین با استفاده از وردپرس طراحی شده است و از نظر طراحی واسط کاربری و کاربردپذیری برای کاربر می توان آن را جز نمونه های موفق سایت های وردپرسی قرار داد. گرچه محیطی برای عضویت کاربران و قراردادن تصویر ندارد اما امکان عضویت کاربران در خبرنامه سایت و دریافت تصاویر جذاب به صورت روزانه را می توان جز امکانات مناسب سایت قرار داد زیرا ارتباط موثری بین کاربران و وب سایت ایجاد می کند.

قالب سایت به صورت واکنشگرا طراحی شده و بسیار مناسب است. از نظر گرافیکی هم قالب بسیار زیبا و جذابی است.

 مدل کسب درآمد

مدل کسب درآمد مهمترین موضوعی است که هر مدیر وب سایتی در اولین قدم باید به آن فکر کند. اگر سایت شما مدل درآمدی مناسبی نداشته باشد و بالانس درآمد و هزینه آن منفی باشد هرچقدر که سایت بزرگتر بشود مشکلات و هزینه های آن نیز بیشتر خواهد شد و اگر بالانس درآمد و هزینه وب سایت مثبت باشد قطعا با بزرگتر شدن سایت سود و درآمد آن نیز افزایش پیدا کرده و رشد می کند. بنابراین می توان گفت که مدل کسب درآمد مهمترین موضوعی است که یک مدیر سایت موفق در اولین مرحله یعنی ایده پردازی باید در نظر بگیرد و روی ان تمرکز داشته باشد.

 من فکرمیکنم بدست آوردن مدل کسب درآمد موفق برای این سایت مهمترین دغدغه آن باشد زیرا با بزرگتر شدن سایت هزینه های آن افزایش پیدا میکند و سایت حداقل باید بتواند هزینه های خود را پوشش دهد.

در حال حاضر مدل کسب درآمد این سایت از طریق تبلیغات پاپ آپ است که مدیران سایت در صفحه ای مخصوص توضیحات لازم را راجع به آن داده اند و نسبت به عواقب این کار هم اطلاعات کافی و مناسب دارند.

سئو سایت

سئو سایت مشکلات خاص خود را دارد که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود خطاهای html در سایت
  • عدم وجود متا تگ description
  • وجود کامنت های html زیاد در سایت که باعث ایجاد مشکل در چگالی اطلاعات آن میشود
  • وجود ajax در لود شدن تصاویر که باعث میشود برخی از صفحات سایت از دید گوگل پنهان بمانند
  • وجود تصاویر با اندازه غیر اصلی در سایت

نکته بسیار مناسب و مفیدی که در سایت رعایت شده است استفاده از ابزار فیدبرنر برای اطلاع رسانی به کاربران است که میتواند بر روی برندینگ و همچنین افزایش بازدید ثابت سایت تاثیر مثبتی داشته باشد.

جمع بندی

سایت دوربین با وجود اینکه از پلتفرم قدرتمندی در زمینه کاری خود استفاده نمیکند اما به بهترین نحو نکات مربوط به مخاطب خود را در نظر گرفته و از نظر گرافیک و امکاناتی که در سایت ایجاد کرده در بین وب سایت های وردپرس آن را می توان به عنوان یک سایت نمونه نام برد. گرافیک سایت هم بسیار مناسب است و قطعا اگر بر روی نکات سئو سایت نیز کار شود نتیجه بهتری حاصل خواهد گردید.

نمره من به این سایت نمره 65 از 100 است. در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است. تحلیل سایت تنها بر روی سایت های اختصاصی انجام می شود و تحلیل سایت های آماده نتیجه مناسبی برای مدیرسایت و خوانندگان مطلب نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha