تحلیل سایت املاک 584

 شنبه 30 آذر 1392

تحلیل سایت املاک از نظر سئو و بهینه سازی سایت و همچنین تکنیکهای بازاریابی اینترنتی استفاده شده در وب سایت املاک و مستغلات طبق درخواست یکی از خوانندگان سایت انجام می شود.

آدرس سایت : سایت املاک 584

تحلیل سایت املاک و مستغلات

بررسی سایت املاک از نظر کاربردپذیری

موضوع کاربردپذیری بحث مهمی است که اخیرا در وب فارسی نیز به آن خیلی توجه شده است. کاربران هر وب سایتی باید بتوانند به راحتی اطلاعات و امکانات مورد نظر خود را پیدا کنند و احساس خوبی از کار با وب سایت داشته باشند. کاربردپذیری را می توان با توجه به نیاز مخاطب از جنبه های گرافیکی، محتوایی و چیدمان سایت مورد بررسی قرار داد.

اولین موضوعی که در وب سایت املاک دیده میشود گرافیک نامناسب آن است، فونت های سایت نیز مناسب انتخاب نشده است. تصاویر بنر کناری سایت نیز از نظر گرافیکی مناسب طراحی نشده اند و باکس های اطلاعاتی نیز وضعیت مشابهی دارند.

در بخش جدیدترین ملک های ثبت شده فضای خالی در دو طرف وجود دارد که جالب نیست و از طرف دیگه ملک هایی که در بخش آمده بهم ریخته به نظر می رسد و باکس های شکیلی ندارند. بهتر بود مبلغ و عنوان ملک و ... به صورت مجزا و مشخص تری نمایش داده میشد تا برای بازدید کننده نیز جذابیت داشته باشد.

رنگ لینکهای ورود به سایت نیز همرنگ پس زمینه است و به سختی خوانده میشود در حالیکه معمولا لینک عضویت و ورود به سایت از دید کاربر باید کاملا مشخص و واضح باشد.

نام دامنه به دلیل اینکه عدد 584 را به دنبال دارد از برندسازی مشکل دارد زیرا این عدد در ذهن مخاطبی که با آن آشنایی نداشته باشد باقی نمی ماند.

از امکانات جالب سایت می توان به امکان عضویت آژانس های املاک و داشتن صفحه اختصاصی برای آنها اشاره کرد که البته از نظر طراحی و چیدمان می توانست بهتر انجام شود و برخی از آژانس های املاک نیز وقتی بر روی صفحه آنها کلیک می کنیم وارد صفحه خطا می شویم.

تحلیل سایت املاک از نظر سئو

برخی از مشکلات سئو سایت املاک به صورت زیر هستند:

  • عدم تعریف طول و عرض برای تصاویر
  • وجود اسکریپت ها و کدهای اضافه در صفحه که به سرعت و چگالی کلمات سایت لطمه می زند
  • تغییر اندازه تصویر در سایت به جای آپلود تصاویر بهینه و تغییر اندازه تصویر به صورت خودکار توسط وب سایت
  • بهم ریختگی بیش از حد مطالب سایت در بخش های مختلف
  • عدم وجود متا تگ در صفحات سایت

جمع بندی

سایت املاک با وجود اینکه امکانات نسبتا مناسبی دارد اما از نظر طراحی گرافیکی و تجربه کاربر به هیچ وجه روی آن کاری انجام نشده و از طرف دیگر نکات سئو کمی در آن رعایت شده است. نمره من به این سایت نمره 45 از 100 می باشد.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است. تحلیل سایت تنها بر روی سایت های اختصاصی انجام می شود و تحلیل سایت های آماده نتیجه مناسبی برای مدیرسایت و خوانندگان مطلب نخواهد داشت.

 

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha