الکسا چگونه کار می کند؟

 ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391 - 05:15
 1
 1240
بدون امتیاز
الکسا چگونه کار می کند؟

سایت الکسا (Alexa.com) به عنوان مرجعی برای مقایسه آمار بازدید سایتها کاربرد دارد. میزان علاقه مدیران سایت ها به بهتر شدن آمار الکسای سایتشان به این دلیل است که این آمار به عنوان نمادی از موفقیت و اقبال عمومی به سایتشان از دید دیگران در نظر گرفته می شود و طبیعتاً باعث افزایش درآمد های تبلیغاتی از وب سایتشان می شود.

برخی از وب سایت ها و ابزارها برای به اشتباه انداختن الکسا وجود دارند که با ارسال بازدید غیر واقعی به سایت ها باعث افزایش رتبه سایت در الکسا می شوند. اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید بهتر شدن رتبه الکسا فایده چندانی برای شما نخواهد داشت و تاثیری در فروش شما ندارد. مگر اینکه آمار فوق به صورت واقعی باشد.

الکسا آمار خود را از طریق تولبار خود که بر روی مرورگرهای مختلف نصب شده است بدست می آورد. به این صورت که اگر شما تولبار الکسا را نصب کرده باشید در ابتدا اطلاعاتی در مورد سن، تحصیلات، شغل و ... از شما پرسیده میشود و سپس بر اساس سایت هایی که مشاهده می کنید اطلاعات جمع آوری شده و بازدید سایت ها در کل دنیا محاسبه می شود و سایت ها بر این اساس رده بندی می شوند.

رتبه الکسا که معمولا به کار می رود رتبه مربوط به 3 ماه اخیر است اما برای سایت های پربازدید رتبه های ماهانه، روزانه و هفتگی نیز ارائه می شود.

 

 

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
مجید
 ارسال شده در : چهارشنبه 30 مرداد 1392

سلام ممنون از اطلاعاتی که در سایت قرار داده اید