تحلیل سایت نت برگ - سایت خرید گروهی

 یکشنبه 12 آبان 1392

سایت نت برگ یا netbarg به عنوان یکی از سایت های خرید گروهی محبوب ایران مطرح است. در این مقاله به تحلیل امکانات و مدل درآمدزایی سایت خواهم پرداخت. سایت نت برگ را طبق درخواست یکی از دوستان عزیزم تحلیل خواهم کرد. وب سایت های نت برگ و تخفیفان هر دو مدعی هستند که اولین سایت خرید گروهی ایران هستند! اینکه کدامیک اولین سایت ایران است را میتوان به سادگی از تاریخ ثبت دامنه یا تاریخچه راه اندازی سایت آنها بررسی کرد، اما فکرنمیکنم اولین بودن موضوع مهمی باشد بلکه بهترین بودن مهم است!

سایت خرید گروهی نت برگ - تحلیل سایت

آدرس سایت نت برگ : www.netbarg.com

فلسفه خرید گروهی

فلسفه سیستم های خرید گروهی یا تخفیف گروهی به این صورت است که وب سایت تخفیف گروهی با پیشنهاد خرید به تعداد زیاد به فروشنده آن را ترغیب می کند تا تخفیف با درصد بالایی ارائه دهد و از طرف دیگر با تبلیغات برای مصرف کنندگان مختلف آنها به خرید از فروشنده ترغیب می کند. در چنین سیستمی هر سه طرف ماجرا یعنی وب سایت خرید گروهی، خریدار و فروشنده برنده خواهند بود.

پیشنهاد های تخفیف گروهی عملا برای تمام مشاغل کارایی ندارند، به عنوان مثال برای محصولات یا خدماتی که حاشیه سود پایینی دارند تخفیف گروهی مناسب نیست. متاسفانه برخی از سایت های خرید گروهی برای اینکه بتوانند پیشنهاد مناسبی به کاربران خود ارائه دهند به فروشنده پیشنهاد می کنند که قیمت کالا را افزایش داده و سپس قیمت آن را با تخفیف اعلام می کنند به صورتی که نهایتا قیمت کالا با قیمت واقعی فاصله چندانی نخواهد داشت.

مشکل سیستم های خرید گروهی

به طور کلی هر کسب و کاری که بر اساس برطرف کردن نیاز مشتریان ایجاد شود موفق می شود. در سیستم های خرید گروهی فرآیند کاری به این صورت است که تعداد زیادی ایمیل و شماره تماس از مخاطبین جمع آوری می شود و سپس پیشنهادات تخفیف برای آنها ارسال می شود. مشتری سیستم ممکن است در لحظه دریافت ایمیل به کالایی که تخفیف دارد علاقه ای نداشته باشد و یا به آن احتیاج نداشته باشد. به همین دلیل عملا تخفیف های مورد نظر به مخاطب واقعی آن ارسال نمی شوند.

راه حلی که مدیران بازاریابی چنین شرکتهایی در نظر می گیرند معمولا به این صورت است که نیاز را در مخاطب ایجاد می کنند و سعی میکنند پیشنهادی که ارائه می دهند به قدری قابل توجه باشد که هر مخاطبی حتی اگر به کالای خاصی نیاز نداشت آن را تهیه و خریداری بکند. به عنوان مثال بلیط استخر با 90% تخفیف! چنین پیشنهادی می تواند حتی برای افرادی که قصد رفتن به استخر را ندارند جذاب باشد و نهایتا باعث تصمیم خرید برای آنها شود.

بررسی سایت نت برگ از نظر سئو

قالب سایت نت برگ از نظر خروجی کدهای html مشکلات خاصی دارد و اندازه تصاویر را در صفحه مشخص نکرده که بر روی سرعت لود شدن صفحه در مرورگر کاربر تاثیر منفی دارد. گرچه از نظر چیدمان و گرافیکی روی سایت نت برگ کارهای بسیار خوبی انجام شده است و این بهتر بودن به وضوح در مقایسه با سایر سایت های خرید گروهی مشخص است اما محتوای سایت با دید سئو تولید نشده و بیشتر به تبلیغ نویسی وب توجه شده تا سئوی سایت.

وجود کدهای html برای کامنت در خروجی صفحه، قرار دادن دستورات css در داخل صفحه و همچنین خطاهای خروجی Html برای بد باز و بسته شدن تگ های صفحه مانند تگ a نیز از دیگر مشکلات سئو سایت هستند.

با وجود اینکه وضعیت سایت نت برگ در گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط به نسبت سایر رقبا مناسب است اما باید به این نکته توجه داشت که این سایت در صفحات داخلی و گروه بندی ها مشکلات سئو زیادی دارد. به عنوان مثال عنوان گروه های تخفیف همگی یکسان هست و ارتباطی به موضوع گروه انتخاب شده توسط کاربر ندارد. قطعا مدیران سایت نت برگ با کار کردن بر روی سئو سایت خود می توانند ورودی هدفمند بهتری بگیرند و مشکل اساسی سیستم های خرید گروهی را برطرف سازند.

در واقع سئو با توجه به هدایت بازدیدکننده هدفمند به سایت می تواند بهترین گزینه برای حل مشکل سیستم های خرید گروهی که در پاراگراف قبل به آن اشاره شد باشد.

ویژگی های جالب نت برگ

از ویژگی های جالب سایت نت برگ می توان به نرم افزار اندروید، منوی کشویی بالا برای انتخاب شهرها، گرافیک مناسب، وبلاگ و ارتباط مستقیم و مناسب با کاربران سایت و فعالیت مناسب و مستمر در شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

جمع بندی

نت برگ از نظر گرافیک و چیدمان سایت مناسبی است، بسیاری از اصول بازاریابی مانند ارتباط موثر با مخاطب و استفاده از ابزارهای الکترونیک مانند ایمیل، شبکه های اجتماعی و نرم افزار اندروید را به خوبی انجام داده اما از نظر سئو ضعف های قابل توجهی دارد که قطعا با برطرف آنها می تواند به نتایج بهتری دست پیدا کند. نمره من به سایت نت برگ به خاطر رعایت اصول بازاریابی اینترنتی و گرافیک مناسب نمره 65 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است. تحلیل سایت تنها بر روی سایت های اختصاصی انجام می شود و تحلیل سایت های آماده نتیجه مناسبی برای مدیرسایت و خوانندگان مطلب نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:

دیدگاه کاربران
فاطمه نصرتی
 ارسال شده در : چهارشنبه 28 آبان 1399

خیلی جالب بود. در شهر ما هم استارتاپی با همین موضوع به اسم ویرا برگ داره فعالیت می کنه. تخفیفات رستوران و کافه و آرایشی بهداشتی هاشون خیلی خوبه. ما بیشتر برای استخر استفاده می کردیم که متاسفانه کلا استخر ها با این شرایط بسته شدن.