ایران کامپیوترهای نیروی دریایی آمریکا را هک کرد

 دوشنبه 08 مهر 1392

به گزارش وال استریت ژورنال، ایران کامپیوترهای نیروی دریایی آمریکا را هک کرد این خبر یک روز پس از خبر تماس تلفنی اوباما و آقای روحانی منتشر شده است و قطعا تاثیر منفی بر روی روابط ایران و آمریکا خواهد گذاشت.

مقام های آمریکایی به نشریه وال استریت ژورنال خبر داده اند که هکرهای ایرانی توانسته اند به کامپیوترهای نیروی دریایی آمریکا نفود کنند این خبر به نقل از مقام های رسمی آمریکا منتشر شده که البته نام آنها فاش نشده است. به گزارش وال استریت ژورنال این حمله مهمترین حمله هکری ایران به آمریکا تا کنون است. البته مقام های نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده اند که اطلاعاتی که از این طریق برای ایران بدست آمده ارزش چندانی نداشته اند و مشکلی از این بابت پیش نیامده است.

در چند ماه گذشته چند بانک و موسسه مالی آمریکایی ادعا کردند که وبسایت‌های آنها از طرف گروه هایی که با ایران در ارتباط هستند مورد حمله سایبری قرار گرفته است. چند شرکت نفتی در کشورهای حوزه خلیج فارس هم ادعاهایی مشابهی را در مورد حمله سایبری از طرف ایران مطرح کردند.

پس از افشای حمله ویروس استاکس نت به تجهیزات اتمی ایران و ایجاد مشکلات برای کامپیوترهای ایران، این حمله به عنوان اولین حمله سایبری یک کشور به کشور دیگر شناخته شد و ظاهرا حمله سایبری اخیر نیز از همین نوع است. البته مقامات ایران تا کنون این موضوع را تایید نکرده اند.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha