پیج رنک تقلبی هم به بازار آمد!

 ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1392 - 09:51
 3
 1037
بدون امتیاز
پیج رنک تقلبی هم به بازار آمد!

پیج رنک تقلبی موضوع جدیدی است که به تازگی با آن آشنا شدم، در واقع اصولا فکرنمیکردم عده ای باشند که چنین کارهایی هم انجام بدهند، اما خب همه جور آدم در این دنیا پیدا می شود.

موضوع از این قرار است که مدیر یک سایت با استفاده از تکنیک cloacking روبات های موتور جستجو را با کد 301 به سمت سایتی با پیچ رنک بالا هدایت می کند و افراد عادی سایت او را میبنند. همین موضوع باعث میشود که ابزارهای نمایش دهنده پیج رنک رتبه بالایی برای آن نشان دهند.

پیچ رنک تقلبی چه فایده ای دارد؟

شخصی که چنین سایتی ایجاد میکند می تواند آن را با قیمت بالا به فروش برساند و یا اینکه روی آن سایت لینک بفروشد. در حال حاضر دو سایت با رنک 7 به صورت تقلبی وجود دارند که اقدام به چنین کاری میکنند و برخی از افراد که میخواهند سایت خود را به فروش برسانند از چنین روش هایی استفاده می کنند.

چگونه تشخیص دهیم که پیج رنک یک سایت تقلبی است؟

معمولا  سایت هایی که قدمت کمی دارند نمی توانند پیج رنک بالایی داشته باشند، بنابراین از تاریخ ثبت دامنه می توان این موضوع را تشخیص داد. همچنین یک روش دیگر برای این موضوع وجود دارد و آن هم استفاده از ابزارهای پیش بینی پیج رنک است. این ابزارها با اتصال به سرورهای مختلف گوگل پیج رنک فعلی سایت را مشخص کرده و پیج رنک آینده را پیش بینی می کنند. اگر سایت فوق از روش پیج رنک تقلبی استفاده کرده باشد مقدار پیش بینی و فعلی سایت یکسان خواهند بود و هیچ مقدار اعشاری نخواهند داشت.

یک ابزار مناسب برای پیش بینی پیج رنک

برای پیش بینی مقدار پیج رنک سایت خود می توانید از سایت http://www.seomastering.com/pagerank-prediction.php استفاده کنید. در صورتی که مقدار پیش بینی و فعلی یکسان و بدون اعداد اعشار بود بیانگر این است که پیج رنک سایت فوق تقلبی است.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
محمد
 ارسال شده در : یکشنبه 17 آبان 1394

خیلی وقته با سایتتون آشنا هستم . خیلی عالی هست . ممنون

میترا
 ارسال شده در : چهارشنبه 06 اسفند 1393

سلام واقعا ممنونم از سایت پر محتوا و جالب تون

علی قائم مقامی
 ارسال شده در : چهارشنبه 23 مرداد 1392

سلام استاد شیرازی عزیز , خیلی جالب بود ای کاش راجع به چگونگی استفاده از تکنیک cloacking توضیح بیشتری میدادید , پیج رنک از دید صاحبان سایت ها ارزش بالائی دارد ولی متاسفانه درصد بسیار بالائی از کاربران درباره پیج رنک اطلاعی ندارند ولی اکثریت آنها اولین تحلیلشان از اینکه یک سایت خوب است , اکسای آن سایت است در صورتیکه بدست آوردن رتبه اکسای خوب ,راحت ترین کار ممکن برای یک وبمستر میباشد