سئو از دید افراد مختلف - سئو چیست

 پنجشنبه 17 مرداد 1392 - 15:43
 1
 866
بدون امتیاز
سئو از دید افراد مختلف - سئو چیست

سئو از دید افراد مختلف چگونه است؟

برخی از افراد سئو را یک جادوگری می دانند و برخی دیگر به صورت یک علم به آن نگاه می کنند، عده ای سئو را یک موضوع پیش پا افتاده می دانند و عده ای دیگر سئو کارها را نوابغ قرن می پندارند!

خیلی خوب به یاد دارم زمانی که به عنوان برنامه نویس ارشد در پروژه ای برای خارج از ایران کار میکردم، مدیرم بهم پیشنهاد داد که سئو را در کلاسی که توسط یک فرد روس ارائه میشد (مدیر سئو در شرکت فوق خارج از ایران) به صورت خصوصی یاد بگیرم و من به او جواب دادم که سئو چیزی ندارد که لازم باشد من یاد بگیرم. در واقع اکثر برنامه نویس ها آدم های مغروری هستند، امروز من این موضوع را عمیقا حس میکنم.

زمانی که پس از مدتی تصمیم گرفتیم یک نفر به تیممان اضافه کنیم و برای این موضوع آگهی استخدام دادیم و من شخصا تحقیق کردم، متوجه شدم که هیچ کس در ایران را نمی توانم پیدا کنم که اطلاعات درستی در این زمینه داشته باشد (موضوع برمی گردد به حدود 7 سال پیش) و در طول مدت این سالها افراد زیادی را دیده ام که دید نادرستی به سئو داشته اند. برخی از آنها تصور میکردند که سئو اصولا موضوع مهمی نیست و با انتخاب چند کلمه کلیدی موضوع حل شده است و برخی دیگر تصور میکردند که سئو بسیار موضوع پیچیده ای است و علم جادوگری است.

خوب به یاد دارم در یک نمایشگاه کامپیوتر مدیر یک شرکت کامپیوتری که در زمینه سئو فعالیت میکرد به من اطمینان داد که هر سایتی را به ازا هر کلمه ای در رتبه 1 گوگل قرار می دهد. من از او پرسیدم چطور این کار را انجام می دهید و او پاسخ داد این جادوگری ماست!

بسیار خوشحالم که سئو با سرعت بسیار زیادی در ایران رشد کرده، امروز شرکتی نیست که کار طراحی سایت بکند و مدعی در این زمینه نباشد. گرچه هنوز هم عده زیادی هستند که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارند. بسیار خوشحالم که توانستم با برگزاری دوره های آموزش سئو به صورت عملی عده ای را با این علم آشنا کنم و بسیار خوشحالم که امروز در ایران عده ای هستند که سئو را به صورت یک علم نگاه میکنند و اطلاعات مفیدی در این زمینه دارند و امیدوارم روزی برسد که عموم مردم و مشتریان این موضوع نیز اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند.

یک تصویر بسیار زیبا در مورد سئو از دید افراد مختلف:

سئو از دید افراد مختلف چیست

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
علی قائم مقامی
 ارسال شده در : یکشنبه 20 مرداد 1392

وقتی الگوریتم های موتورهای جستجو هیچ گاه ثابت نیستند و روزانه در حال تغییر و افزایش هستند پس هیچ کس در دنیا نمیتونه ادعا کنه که یک سئوکار کامله مگر اینکه به لحظه به اطلاعاتش اضافه کنه