تحلیل سایت 123 بوم

 پنجشنبه 03 مرداد 1392

سایت 123 بوم را طبق درخواست آقای کاظمی یزدی از کاربران سایت تحلیل خواهم کرد. آدرس سایت : www.123bom.com

اولین نکته ای که در مورد این سایت جلب توجه می کند نام دامنه آن است. نام دامنه به هیچ عنوان مشخص کننده نوع فعالیت خاصی نیست، حتی از منو بندی و هدر سایت نیز نمی توان نحوه فعالیت و اطلاعات آن را حدس زد. نام دامنه 123 بوم قابلیت برند شدن را نیز ندارد و به نظر نمی رسد که به راحتی در یاد و ذهن مخاطب بماند. همین موضوع روند پیشرفت سایت را دچار اخلال می کند.

طراحی گرافیکی و چیدمان سایت

واضح است که هیچ کار گرافیکی روی سایت انجام نشده است. رنگبندی سایت مرده است و از طرف دیگر رنگهای پس زمینه و متن ها در بعضی بخش ها به گونه ای هستند که خوانایی لازم را ندارند. مثلا رنگ سیاه بر روی پس زمینه طوسی قراردارد که چشم کاربر را آزار می دهد. برخلاف طراحی گرافیک ضعیفی که سایت دارد اما کدنویسی قالب مناسب انجام شده و مشکلی ندارد.

تصاویر سایت با سایزی بزرگتر از سایز نمایش داده شده در صفحه قراردارند که این موضوع علاوه بر اینکه برای سرعت سایت بسیار مضر است برای سئو نیز مناسب نیست. وجود اسلایدر در صفحات داخلی لزومی ندارد و پهنای باند مصرفی سایت را افزایش می دهد.

چیدمان باکس های صفحه مناسب است و تا حدودی نیازهای کاربر را برآورده می سازد. مهمترین مشکل سایت از نظر گرافیکی نبود برندینگ و رنگبندی نامناسب است.

سئو و بهینه سازی سایت

طراحی قالب سایت از نظر سئو مشکل خاصی ندارد اما می توان امکاناتی جهت افزایش تعداد صفحات سایت به آن اضافه کرد. همچنین نحوه چیدمان صفحات سایت در بخش های مختلف می تواند کمی تغییر کند تا کاربر در هر صفحه دقیقا به اطلاعاتی که میخواهد دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال: در صفحه یک متخصص، به جای اینکه پنل های راست و چپ صفحه ثابت باشند می توانستند شامل اطلاعات سایر متخصصین باشند.

قالب سایت

همانطور که در بخش سئو گفتم، قالب سایت از نظر سئو هیچ مشکلی ندارد، این سایت از نظر تکنیکهای css و کش کردن صفحات جز معدود سایت هایی است که خیلی خوب عمل کرده و از نظر سرعت لود شدن اطلاعات هیچگونه مشکلی ندارد.

جمع بندی

مشکلات اساسی این سایت نام دامنه و نداشتن برند مشخص است و از طرف دیگر مشکلات گرافیکی و طراحی است. قطعا اگر روی چیدمان اطلاعات و بررسی نیازهای مخاطب در این سایت کار شود نتیجه بسیار خوبی گرفته خواهد شد. نمره من به سایت بوم 123 نمره 65 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. 

 

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: