تحلیل سایت تبلیغ سنتر

 چهارشنبه 12 تیر 1392

طبق درخواست آقای طاهری وب سایت نیازمندی تبلیغ سنتر یا مرکز تبلیغات را به عنوان سایت نیازمندی مورد بررسی قرار بدیم. آدرس سایت تبلیغ سنتر www.tablighcenter.com است.

وب سایت فوق را از لحاظ جنبه های زیر بررسی میکنیم:

زمینه کاری و رقبا:

وب سایت فوق در طبقه سایت های نیازمندی است و از نظر امکانات نکته خاص و ویژه ای نسبت به سایر سایت ها ندارد. مهمترین عامل برای پیشرفت یک سایت نیازمندی داشتن بیننده و برندسازی مناسب است. با توجه به رقبای زیادی که سایت های نیازمندی در حال حاضر دارند سیاست هایی که باعث شود خریدار و آگهی دهنده جذب سایت شوند برای موفقیت چنین سایتی ضروری است.

در صورتی که سایت تبلیغ سنتر از تکنیکهای بازاریابی اینترنتی برای افزایش بازدید هدفمند استفاده نکند احتمال بسیار کمی برای موفقیت دارد.

گرافیک:

تبلیغ سنتر اولین سایت نیازمندی است که طراحی آن به صورت responsive یا واکنش پذیر انجام شده است. در این نوع از طراحی سایت المان های داخل صفحه بر اساس اندازه عرض صفحه خود را تطبیق می دهند و این موضوع باعث می شود که مشاهده سایت بر روی دستگاه هایی مانند تبلت و موبایل به سادگی انجام پذیر باشد. همچنین قالب سایت بر اساس استانداردهای HTML5 طراحی شده است و مشکلی از نظر سئو ندارد.

نداشتن کادر در محتوای سایت با توجه به اینکه فونت های فارسی منظم نیستند کمی بر روی گرافیک سایت تاثیر منفی گذاشته است که با برطرف کردن این مشکل می توان ظاهر سایت را نیز شکیل تر کرد.

چیدمان اطلاعات:

چیدمان اطلاعات در صفحه اصلی و گروه های آگهی مشابه سایر سایت های نیازمندی است. اما چیدمان صفحه آگهی صرفا به اطلاعات آگهی تکیه کرده و این موضوع باعث کاهش بازدید صفحات سایت و در نهایت افزایش نرخ خروجی از صفحات سایت خواهد شد. البته بخشی برای نمایش آگهی های مرتبط وجود دارد که می توان از آن استفاده بهتری کرد.

سئو:

سئو سایت از نظر معماری مشکلات اساسی ندارد، اما قطعا با استفاده بهینه از امکاناتی مانند تگ ها می توان وضعیت سایت را بهبود بخشید. اصولا مهمترین نکته سئو در سایت های نیازمندی بحث محتوایی است که توسط کاربران تولید می شود و اگر معماری سایت مشکلات اساسی نداشته باشد محتوای آگهی ها نقش اساسی در بهبود وضعیت سایت ایفا خواهد کرد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب سایت مناسب است.

جمع بندی:

با توجه به سایر سایت های نیازمندی موجود در بازار، به نظر من گرافیک سایت بسیار مناسب است و نسبت به رقبای خود از امتیاز ویژه ای برخوردار است. با استفاده از تکنیکهای موثر در زمینه سئو و بازاریابی اینترنتی و افزایش محتوای مفید سایت می توان وضعیت آن را بهبود بخشید. امتیاز من به سایت تبلیغ سنتر امتیاز 75 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
حسین طاهری
 ارسال شده در : چهارشنبه 02 مرداد 1392

خدمت دوست عزیز و گرامیم جناب آقای قائم مقامی سلام عرض می نمایم.دوست و برادر عزیزم از اینکه نسبت به سایت این برادر کوچکتان توجه نشان دادید واقعا از شما سپاسگزارم.بدیهی است که در راستای ارائه خدمات بهتر و کاملتر در این سایت به همه هموطنان عزیز ایرانیم بعد از توکل به خدا امیدم به همفکری و مشورت با شما و امثال دوستان خوبی مثل شماست .از انتقادات و پیشنهادات سازنده شما در این راستا استقبال نموده و تشکر صمیمانه خود را از شما دوست عزیز و جناب آقای مهندس شیرازی عزیز در همین جا اعلام می نمایم .ارادتمند شما - حسین طاهری

علی قائم مقامی
 ارسال شده در : پنجشنبه 27 تیر 1392

سلام, وقت بخیر . در مورد سایت تبلیغ سنتر امروز دیدم که گروه بندی و تفکیک مشاغل در سایت اضافه شده , در حالت فعلی بسیار عالی و تخصصی تر میشود کاربران به رفع نیازهای خود بپردازند و از طرفی فروشنده ها هم همکارهای خود را در هر شاخه و صنف راحت تر پیدا میکنند - آرزومند موفقیت برای شما استاد عزیزم و مدیریت سایت تبلیغ سنتر

حسین طاهری
 ارسال شده در : دوشنبه 24 تیر 1392

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای مهندس شیرازی عزیزاز تحلیل کارشناسی شما دوست عزیز و گرامی در مورد سایت خودم واقعا سپاسگزارم.امیدوارم در کلیه مراحل زندگی پیروز و سربلند باشید.از یگانه خالق هستی زیستی پرشکوه برای شما آرزومندم.درود و صد بدوردارادتمند شما - حسین طاهری

علی قائم مقامی
 ارسال شده در : چهارشنبه 12 تیر 1392

به جز کمی تفاوت ظاهری و به قول شما گرافیک سایت چیز جدید یا خاصی به این گونه سایت ها اضافه نکرده بود و از طرفی من به عنوان کاربر هیچ موقع نمیتونم زمان زیادی رو تو این گونه سایتها صرف کنم و بخاطر عدم گروه بندی کالاها به راحتی نمیشه خریدار, فروشنده اون کالائی رو که در نظر داره پیدا کنه