تحلیل سایت تبلیغ سنتر

 چهارشنبه 12 تیر 1392

طبق درخواست آقای طاهری وب سایت نیازمندی تبلیغ سنتر یا مرکز تبلیغات را به عنوان سایت نیازمندی مورد بررسی قرار بدیم. آدرس سایت تبلیغ سنتر www.tablighcenter.com است.

وب سایت فوق را از لحاظ جنبه های زیر بررسی میکنیم:

زمینه کاری و رقبا:

وب سایت فوق در طبقه سایت های نیازمندی است و از نظر امکانات نکته خاص و ویژه ای نسبت به سایر سایت ها ندارد. مهمترین عامل برای پیشرفت یک سایت نیازمندی داشتن بیننده و برندسازی مناسب است. با توجه به رقبای زیادی که سایت های نیازمندی در حال حاضر دارند سیاست هایی که باعث شود خریدار و آگهی دهنده جذب سایت شوند برای موفقیت چنین سایتی ضروری است.

در صورتی که سایت تبلیغ سنتر از تکنیکهای بازاریابی اینترنتی برای افزایش بازدید هدفمند استفاده نکند احتمال بسیار کمی برای موفقیت دارد.

گرافیک:

تبلیغ سنتر اولین سایت نیازمندی است که طراحی آن به صورت responsive یا واکنش پذیر انجام شده است. در این نوع از طراحی سایت المان های داخل صفحه بر اساس اندازه عرض صفحه خود را تطبیق می دهند و این موضوع باعث می شود که مشاهده سایت بر روی دستگاه هایی مانند تبلت و موبایل به سادگی انجام پذیر باشد. همچنین قالب سایت بر اساس استانداردهای HTML5 طراحی شده است و مشکلی از نظر سئو ندارد.

نداشتن کادر در محتوای سایت با توجه به اینکه فونت های فارسی منظم نیستند کمی بر روی گرافیک سایت تاثیر منفی گذاشته است که با برطرف کردن این مشکل می توان ظاهر سایت را نیز شکیل تر کرد.

چیدمان اطلاعات:

چیدمان اطلاعات در صفحه اصلی و گروه های آگهی مشابه سایر سایت های نیازمندی است. اما چیدمان صفحه آگهی صرفا به اطلاعات آگهی تکیه کرده و این موضوع باعث کاهش بازدید صفحات سایت و در نهایت افزایش نرخ خروجی از صفحات سایت خواهد شد. البته بخشی برای نمایش آگهی های مرتبط وجود دارد که می توان از آن استفاده بهتری کرد.

سئو:

سئو سایت از نظر معماری مشکلات اساسی ندارد، اما قطعا با استفاده بهینه از امکاناتی مانند تگ ها می توان وضعیت سایت را بهبود بخشید. اصولا مهمترین نکته سئو در سایت های نیازمندی بحث محتوایی است که توسط کاربران تولید می شود و اگر معماری سایت مشکلات اساسی نداشته باشد محتوای آگهی ها نقش اساسی در بهبود وضعیت سایت ایفا خواهد کرد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب سایت مناسب است.

جمع بندی:

با توجه به سایر سایت های نیازمندی موجود در بازار، به نظر من گرافیک سایت بسیار مناسب است و نسبت به رقبای خود از امتیاز ویژه ای برخوردار است. با استفاده از تکنیکهای موثر در زمینه سئو و بازاریابی اینترنتی و افزایش محتوای مفید سایت می توان وضعیت آن را بهبود بخشید. امتیاز من به سایت تبلیغ سنتر امتیاز 75 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: