تحلیل سایت نیازجو

 پنجشنبه 23 خرداد 1392

تحلیل سایت نیازمندی نیازجو به عنوان یک سایت نیازمندی با طراحی متفاوت و گرافیک نسبتا مناسب در این مقاله انجام شده است. همانطور که در جریان هستید تعداد سایت های نیازمندی بسیار زیاد است و شرکت ها و موسسات مختلف علاقه زیادی به این نوع سایت ها دارند.

آدرس سایت نیاز جو : www.niazjoo.ir

زمینه کاری و رقبا:

وب سایت فوق در طبقه سایت های نیازمندی است و از نظر امکانات و چیدمان گرچه تا حدودی متفاوت است اما وجود برخی امکانات مثل منوبندی بالای سایت و اطلاعات زیادی که در بخش استانها دارد ممکن است برای کاربران آزار دهنده باشد . مهمترین عامل برای پیشرفت یک سایت نیازمندی داشتن بیننده و برندسازی مناسب است. با توجه به رقبای زیادی که سایت های نیازمندی در حال حاضر دارند سیاست هایی که باعث شود خریدار و آگهی دهنده جذب سایت شوند برای موفقیت چنین سایتی ضروری است.

گرافیک:

گرافیک سایت قابل قبول است و گرافیک مناسبی دارد. یکی از اصول گرافیکی در سایت های نیازمندی به سادگی و سبک بودن قالب بر می گردد به دلیل اینکه معمولا در این نوع سایت ها تصاویر زیادی وجود دارند که این موضوع باعث کندی سایت و همچنین سنگین شده صفحه می شود. طراحی قالب گرافیکی سایت از نظر سئو مشکل خاصی ندارد.

چیدمان اطلاعات:

چیدمان بخش بالای سایت مناسب نیست، معمولا اکثر کاربران به بخش بالای سایت توجه زیادی میکنند و المان های مهم نیازمندی به خوبی در این بخش قرار داده نشده اند و جای بسیار زیادی برای بنرها گرفته شده است، این موضوع باعث میشود که فضای کمتری برای آگهی ها وجود داشته باشد. همچنین نوع نمایش منو خیلی مناسب نیست و در برخی مواقع منوهای بازشونده باعث آزار کاربر میشود. قراردادن صفحه پروفایل برای اعضا سایت امکان مناسبی است که سایت نیازجو دارد.

صفحه ثبت نام و باقی بخش های سایت به صورت مناسبی طراحی شده اند که کمترین ریزش در سایت انجام شود.

سئو:

سئو سایت از نظر قالب مناسب است گرچه امکان بهتر شدن و سبکتر شدن را نیز دارد. معمولا سایت های نیازمندی از نظر محتوایی با توجه به اینکه به کاربران خود وابسته هستند نمی توانند خیلی مانور بدهند و بیشتر سئو اینگونه سایت ها به کدنویسی و تبلیغات خارجی مربوط است. چیدمان برخی از صفحات سایت مانند صفحه آگهی گرچه از نظر کاربر بسیار مناسب است اما از نظر سئو هم میتواند تا حدودی بهینه شود و نمایش اطلاعات به گونه مفیدتری در آن قرار گیرد. اما به طور کلی سئو سایت مناسب است.

یکی از مواردی که باید از لحاظ برنامه نویسی سایت مد نظر قرارداده شود مشخص کردن طول و عرض تصاویر است، این موضوع باعث میشود که مرورگرها در زمان نمایش اطلاعات صفحه سریعتر عمل کنند. همچنین اندازه تصاویر در سایت باید دقیقا به همان اندازه نمایش داده شده باشد تا پهنای باند مصرفی سایت کاهش یابد و در واقع باید تصاویر آگهی ریسایز شوند.

استفاده از تکنیکهایی مانند css sprite نیز میتواند کمک مناسبی به سایت بکند. همچنین کش در سطح وب سرور نیز در سایت وجود ندارد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب سایت بسیار مناسب است. گرچه برای بعضی از باکس ها امکان استفاده از فونت به جای تصویر وجود دارد که علاوه بر کاهش حجم صفحات باعث افزایش چگالی اطلاعات صفحه خواهد شد.

به دلیل آدرس دهی صفحات داخلی سایت به صورت فارسی بهتر است حتما خصوصیت canonical در سایت تعریف شود.

جمع بندی:

با توجه به سایر سایت های نیازمندی موجود در بازار، به نظر من گرافیک سایت بسیار مناسب است و نسبت به رقبای خود از امتیاز ویژه ای برخوردار است. اما تکنیکهای بازاریابی و سئو در آن می تواند بهتر رعایت شود و برای موفقیت سایت، مشکلات باید برطرف گردد. من از 100 نمره 65 را به این سایت می دهم.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که تحلیل حرفه ای سایت شامل هزینه است.

 

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: