تحلیل سایت کلیک بانک 24

 شنبه 28 اردیبهشت 1392

کلیک بانک 24 یک سایت اینترنتی است که اقدام به فروش محصولات الکترونیک و عمدتا کتاب الکترونیک می کند. نام سایت کلیک بانک 24 برگرفته از سایت کلیک بانک معروف است که یکی از بزرگترین سایت های تجارت الکترونیک در دنیا محسوب می شود و یکی از موفقترین نمونه های سیستم های همکاری در فروش یا affiliate است.

مشاهده سایت کلیک بانک 24

مدل اقتصادی سایت
در مدل های موجود تجارت الکترونیک فروش محصولات الکترونیکی به لحاظ اینکه مشمول هزینه پست و انتقال کالا نمی شود و محدودیت موجودی نیز ندارد پرسودترین مدل محسوب می شود. از طرف دیگر استفاده از مکانیزم همکاری در فروش به توسعه چنین سیستمی کمک بسیار زیادی خواهد کرد. به عقیده من مدل اقتصادی که این سایت دنبال می کند یکی از مدل های موفق تجارت الکترونیک در ایران است و سایت از نظر درآمدزائی پتانسیل بالائی خواهد داشت.

گرافیک سایت و طراحی قالب
گرافیک سایت مناسب است و ترکیب چیدمان محتوا نیز با در نظر گرفتن راحتی کاربر و افزایش تعداد کلیک انجام شده است. منوی بالا سایت دو مشکل دارد: در سمت راست قرار گرفته است و وسط چین نیست که البته این موضوع احتمالا عمدا انجام شده تا نام کاربری پس از لاگین جای نمایش داشته باشد و موضوع دوم اینکه در صفحه محصولات زیر تصویر محصول قرار میگیرد.
طراحی قالب از نظر سئو مناسب است، تنها مشکل اساسی آن عدم مشخص کردن اندازه دقیق تصاویر است که این موضوع در زمان لود شدن صفحه در مرورگر تاثیر می گذارد.
قراردادن بخش "فایل های پیشنهادی" در ستون سمت راست صفحه کار هنرمندانه و هوشمندانه ای است که مدیر سایت انجام داده است. این بخش از صفحه معمولا بیشترین تمرکز چشم کاربران را به دنبال خودش دارد و معرفی کتاب های موجود در این بخش می تواند کمک بسیار زیادی به فروش آنها بکند. با توجه به ارتفاعی که صفحات سایت دارد این بخش می تواند ارتفاع بیشتری نیز داشته باشد و در صورتی که لیست فوق بر اساس گروه های مختلف تغییر پیدا کند قطعا بازدهی بالاتری خواهد داشت زیرا در حال حاضر همواره یک لیست ثابت است و پس از مدتی برای کاربران تاثیر خود را از دست خواهد داد.

سئو
به نظر می رسد که سایت کلیک بانک بیشترین بازدید خود را از طریق کلمات مرتبط با آگهی استخدامی و آزمون استخدام دریافت می کند. با توجه به اینکه نوع و تعداد صفحات سایت محدود می باشد پیشنهاد خاصی از نظر سئو نمی توان برای سایت کلیک بانک در نظر گرفت.

اعتمادسازی
یکی از مهمترین اصول تجارت الکترونیک اعتمادسازی نزد مشتریان است و سایت کلیک بانک تا حدود زیادی توانسته این کار را با توجه به توضیحاتی که در سایت قرار داده، بخش سوالات رایج، قراردادن شماره تلفن ثابت و آدرس، صفحه درباره ما و 24 ساعت گارانتی که برای خرید محصولات خود گذاشته، انجام دهد. فروشگاه اینترنتی که بر روی اعتمادسازی کار نکند عملا به جائی نخواهد رسید.

جمع بندی
گرچه آینده روشنی را می توان برای این سایت در نظر گرفت اما قطعا برگ برنده این سایت می تواند محصولاتی که ارائه می دهد باشد، اگر در معرفی محصولات سایت و رضایتمندی مشتریان دقت لازم صورت بگیرد قطعا با توجه به مدل همکاری در فروشی که سایت دارد در دراز مدت نتیجه بسیار مناسبی خواهد گرفت. کلیک بانک قابلیت بسیار زیادی برای توسعه دامنه محصولات خود دارد، یکی از بخش هائی که این سایت باید روی آن کار کند نحوه دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت و چگونگی افزایش محصولات سایت است.

نمره من به سایت کلیک بانک نمره 70 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: