پینگ بک چیست؟

 یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 - 14:26
 4
 1487
بدون امتیاز
پینگ بک چیست؟

پینگ بک چیست؟ بگذارید جواب این سوال را با یک مثال شروع کنم. آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که مقاله ای را در سایت خود بنویسید و بعد از مدتی متوجه شوید که فردی آن مطلب را در سایت خود کپی کرده و حقوق مادی و معنوی شما را پایمال کرده است. برای من که این موضوع بسیار زیاد پیش آمده است.

در یکی از آخرین اتفاقات جالب، زمانی که داشتم لینک های ورودی سایت خودم را چک می کردم متوجه شدم که شرکت طراحی سایت مطالب من را در سایت خود کپی کرده و فراموش کرده لینک آنها را حذف کند. اتفاق مشابهی برای یکی از مشتریانم افتاده بود، جالب اینجا بود که شخص کپی کار چند ماه بعد ایمیلی به مشتری من زده بود با این مضمون که شما خجالت نمی کشید لینک خود را در سایت من گذاشته اید؟!

قراردادن لینک مطالب در برخی از مواقع باعث می شود که شخص کپی کار مشخص شده و جلوی این کار رو گرفته شود. نوع دیگری از لینک وجود دارد به نام پینگ بک که از طریق آن شما می توانید اطلاعات خاصی را منتقل کنید. به عنوان مثال یک ایمیل ارسال کنید و یا اینکه صفحه خاصی از سایت خود را صدا بزنید و اطلاعات خاصی را در آن منتقل کنید. با این کار می توان افراد متقلب و کپی کار را ردگیری کرد و مثلا اگر مطالب شما در سایت های اسپم کپی شده باشد سریعا متوجه شوید و از انتشار آن جلوگیری کنید.

برخی از ابزارهای رایگان وبلاگ نویسی مانند مویبل تایپ، وردپرس و... چنین امکانی را در خود قرار داده اند. همچنین سیستم های مدیریت محتوایی مانند دروپال و جوملا نیز چنین امکانی را در خود گنجانده اند. در واقع پینگ بک یک درخواست XML است که به سمت آدرس مورد نظر شما ارسال می شود و از طریق آن متوجه خواهید شد که مطالب شما در چه سایت هائی در حال انتشار هستند.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
پوریا
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 12 مرداد 1395

سلام چطوری باید این قابلیت رو در وردپرس فعال کنم؟ ایا این قابلیت ترافیک سایت رو افزایش نمیده؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

امیر امامی
 ارسال شده در : یکشنبه 22 اردیبهشت 1392

از راهنماییتون بسیار ممنونم :)

امیر امامی
 ارسال شده در : یکشنبه 22 اردیبهشت 1392

چقدر سریع نوشتید :Dمن خودمم سرچ کردم، این مطلب رو پیدا کردم. به نظرم مطلب خوبیه.http://www.moallemi.ir/blog/1389/01/27/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-traceback/آیا کلمات کلیدی که برای سایت تعیین می کنیم برای موبایل ها فرق داره و باید جداگانه تعیین شه؟ من از اینجا خوندم:http://searchengineland.com/how-to-do-mobile-keyword-research-in-2013-146831

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 22 اردیبهشت 1392

پاسخ به امیر امامی: سلام امیر جان، البته همیشه اینقدر سریع نیستم! در مورد سوالی که پرسیده بودی همانطور که در مقاله ای که فرستادی نوشته، مردم بعضی از کلمات رو از طریق موبایل بیشتر جستجو می کنند و میشه روی نسخه های موبایل روی اون عبارات بیشتر تکیه کرد. البته سئو سایت های موبایل یک تفاوت دیگه هم داره و اون هم در طراحی سایت هست به این صورت که نحوه طراحی سایت های موبایل با سایت های معمولی فرق میکنه و معمولا محتوای زیادی در صفحات قرار نمیگیره.