تحلیل سایت بازی سایت

 دوشنبه 02 اردیبهشت 1392

وب سایت "بازی سایت" در زمینه معرفی تجهیزات اسباب بازی و شرکت های فعال در این زمینه فعالیت می کند و در واقع یک سایت B2B محسوب می شود. گرچه ممکن است در نگاه اول به سایت تمام امکاناتی که دارد و هدفی که دنبال می کند به چشم نیاید.

کاربر اینترنتی زمان زیادی برای فکرکردن ندارد و شما در زمانی بسیار اندک باید او را با نحوه فعالیت و امکانات سایت خود آشنا کنید و این کار را باید به سادگی هر چه تمام تر انجام دهید زیرا در غیر اینصورت متوجه امکانات سایت شما نمی شود. سایت بازی سایت، علاوه بر اینکه مقالات مرتبط با موضوع فعالیت خود ارائه می دهد و مصاحبه های اختصاصی در این زمینه انجام داده است بازار ثانویه ای برای برقراری ارتباط میان فعالان در این بازار را مهیا کرده تا از طریق این سایت بتوانند به خرید و فروش تجهیزات و اقلام مرتبط بپردازند.

تحلیل سایت بازی سایت

ظاهر گرافیکی سایت موضوع بازی و کودکانه بودن را به بیننده القا میکند اما مطالب سایت بسیار جدی و تخصصی است و این موضوع می تواند یک نوع تناقض محسوب شود.

طراحی قالب و ساختار سایت از نظر سئو

طراحی قالب از نظر سئو مناسب است گرچه فاصله خالی میان المان های صفحه بسیار زیاد است و از تکنیکهائی مانند کشینگ و فشرده سازی محتوای صفحه برای کاهش حجم استفاده نشده است. همچنین اندازه تصاویر مشخص نشده است که این موضوع بار اضافی برای مرورگر سایت ایجاد میکند و باعث کندی نمایش سایت در سمت کاربر خواهد شد. تصاویر سایت نیز به هیچ عنوان بهینه سازی نشده اند.

گرچه در سایت از تکنیک URL Rewriting استفاده شده است اما وجود کلمات فارسی در آدرس علاوه بر مزایای زیادی که ایجاد می کند معایبی نیز همراه خود دارد که با توجه به معایبی که همراه خودش دارد من پیشنهاد نمیکنم از چنین روشی استفاده شود.

چیدمان سایت

چیدمان سایت بسیار مناسب است بخصوص در صفحه اصلی، نکته ای که مدیران سایت ها باید در نظر داشته باشند این است که همه کاربران از صفحه اصلی وارد سایت نمی شوند و تعداد زیادی از آنها از صفحات داخلی وارد می شوند و باید برای کاربری که از طریق صفحه داخلی وارد سایت شده است نیز امکان دسترسی راحت تر به بخش های مختلف سایت را فراهم کرد.

به عنوان مثال بخش بانک اطلاعات شرکت های فعال در زمینه تولید تجهیزات اسباب بازی امکان بسیار مناسبی است که این سایت دارد و شاید از دید بسیاری از کاربران پنهان بماند.

یکی از مشکلات چیدمان سایت این است که بخش خبرنامه که بخش بسیار مهمی است تنها در صفحه اول و آن هم جائی که کمتر کسی به آن توجه می کند قرار دارد و همین موضوع باعث میشود که بسیاری از بینندگان سایت از وجود چنین امکانی اطلاعی نداشته باشند. البته چیدمان سایت و امکانات آن در بخش های مختلف در مجموع مناسب است.

جمع بندی

سایت بازی سایت امکانات بسیار مفید و جامعی در زمینه کاری خود دارد اما اگر بخش هائی مانند ثبت نام کاربران، ورود به سایت، خبرنامه و... در مکان های مناسب تری قرارداشت که کاربران آنها را به خوبی می دیدند قطعا می توانست برای روی نرخ تبدیل سایت تاثیر بسیار مناسبی بگذارد. اندازه گیری نرخ تبدیل و بهبود آن کار ساده ای نیست اما قطعا با بهبود وضعیت نرخ تبدیل نتایج بسیار مناسبی در سایت ایجاد می شود.

نمره من به این سایت نمره 65 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: