تحلیل سایت عطرافشان فروشگاه عطر

 دوشنبه 02 اردیبهشت 1392

تحلیل سایت عطرافشان فروشگاه عطر زنانه و مردانه که به صورت اینترنتی اقدام به فروش عطر می نماید. آدرس سایت www.atrafshan.ir

تا کنون چند فروشگاه اینترنتی را در سایت خودم تحلیل کرده ام، مهترین ویژگی که یک فروشگاه اینترنتی باید داشته باشد در درجه اول این است که باید بتواند خریداران محصولات مورد نظر را به سمت سایت خود هدایت کرده و در مرحله بعدی حس اعتماد و اطمینان را در آنها برای خرید محصولات ایجاد کند. کمتر خریداری پیدا می شود که با نگاه اول به یک سایت و مراجعه اول اقدام به خرید محصول بکند لذا ایجاد حس اطمینان در بازدیدکننده سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

یکی از مواردی که می تواند این حس را ایجاد کند قراردادن اطلاعات کامل پستی و شماره های تماس فروشگاه و همچنین ارائه اطلاعات و توضیحات کامل مرتبط با محصولات است. سایت عطر افشان شماره های تماس خود را به درستی و در مکان های مناسب قرارداده است اما مکان فیزیکی برای ارتباط با مشتری ندارد و این موضوع می تواند یکی از نقاط ضعف آن باشد.

سئو سایت عطر افشان از نظر تکنیکال

سایت عطرافشان از نظر فنی مشکلات زیادی در طراحی قالب و کدنویسی آن دارد. به عنوان مثال کد مربوط به آمار گوگل آنالیتیکز در جای نا مناسب قرار گرفته است و قالب سایت هم مملو از کدهای اضافه ای است که می توانستند در فایلهای خارجی قرار بگیرند.

چیدمان سایت و راحتی کاربران

چیدمان سایت به طور کلی مناسب است و کاملا حساب شده انجام شده است. قرار دادن گروه بندی محصولات در منوی بالا صفحه به کاربر کمک می کند که به راحتی محصولات خود را تفکیک کند و جستجوی سمت راست صفحه نیز که امکان محدود کردن محدوده قیمت و نوع رایحه عطر را دارد مناسب است. همچنین امکان لاگین کردن با اکانت گوگل و یاهو در سایت نیز از امکانات جالب آن است که باعث می شود نرخ ریزش کاربران در زمان ثبت نام کاهش پیدا کند.

فونت های استفاده شده در سایت مناسب نیست و می توانست از نظر گرافیکی بسیار بهتر باشد. از طرف دیگر امکان جستجوی برندها در صفحات داخلی وجود ندارد و سایت فوق می توانست بر روی برندهای مختلف مانور بیشتری بدهد.

قراردادن بخش خبرنامه در سایت نیز امکان مناسبی است که می تواند ارتباط موثری بین بازدیدکننده سایت و فروشگاه عطر افشان ایجاد کند. بخش هائی مانند راهنمای سایت نیز هنوز تکمیل نشده اند که برای سایت مناسب نیست.

جمع بندی

نقاط قوت فروشگاه عطر چیدمان مناسب اطلاعات و طراحی کاربر پسند آن است و نقاط ضعف عمده آن طراحی قالب آن است که مشکلات ساختاری دارد و برای سئو مناسب نیست و از طرف دیگر تغییرات کوچک گرافیکی مانند لود کردن فونت می تواند جذابیت بیشتری به ظاهر سایت دهد. نمره ای که من به سایت عطر افشان به عنوان یک فروشگاه اینترنتی می دهم نمره 60 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
pedram
 ارسال شده در : چهارشنبه 26 مهر 1396

لطفا سایت مارو هم تحلیل نمایید

سجاد
 ارسال شده در : جمعه 28 آبان 1395

سلام. ممنون میشم سایت من را هم تحلیل بفرمایید

عباس باردار
 ارسال شده در : شنبه 05 مهر 1393

سلام جناب شیرازی وقت بخیر: طراحی یک سایت فروشگاهی استاندارد چقدر هزینه دارد و چه مقدار زمان میبرد؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 05 مهر 1393

پاسخ به عباس باردار: بستگی به شرایط و امکانات فروشگاه دارد، برای اطلاعات بیشتر با شرکت طراحی سایت 24 تماس بگیرید.

asal
 ارسال شده در : دوشنبه 11 آذر 1392

من که میگم سایتش عالیه من 100 میدم