اگر سایتی به من لینک بدهد و از نظر گوگل مشخص شود که سایت فوق فروشنده لینک است، چه بلائی بر سر سایت من می آید؟

 ﺳﻪشنبه 13 فروردین 1392

اگر سایتی به من لینک بدهد و از نظر گوگل مشخص شود که سایت فوق فروشنده لینک است، چه بلائی بر سر سایت من می آید؟ آیا سایت من هم اسپم شناخته خواهد شد؟ سوال فوق یکی از سوالات مهمی است که سئو کارها پس از پیدایش الگوریتم گوگل پنگوئن از خود میپرسند و به دنبال پیدا کردن پاسخ آن هستند.

مت کاتز مدیر تیم اسپم گوگل در آخرین ویدئویی که منتشر کرده سوال فوق را پاسخ داده است. در این ویدئو توضیح داده شده است که گوگل زمانی که متوجه شود که یک سایت اقدام به فروش لینک می کند در اولین مرحله پیج رنک آن سایت را کاهش می دهد، مقدار کاهش پیج رنک بستگی به میزان اسپم بودن آن سایت دارد و ممکن است به مقدارهای 20% - 30% - 50%  و یا حتی بیشتر نیز باشد. پس از این مرحله تمام لینک های خروجی سایت بی اثر شناخته شده و امتیازی برای آنها در نظر گرفته نمی شود. این موضوع به این معنی است که اگر سایت شما تا پیش از این امتیازی را از قبال لینک دریافتی فوق دریافت می کرد دیگر این امتیاز را از دست خواهد داد و از این نظر باعث خواهد شد که رتبه آن افت پیدا کند اما این موضوع باعث اسپم شناخته شدن سایت شما نخواهد شد.

بنابراین برخلاف تصوری که تا کنون وجود داشت، دریافت لینک از سایت هایی که لینک می فروشند به تنهائی باعث اسپم شناخته شدن سایت شما نخواهد شد. گرچه طبق الگوی رفتاری گوگل پنگوئن سایت هایی که لینک های بیش از حد از وب سایت های غیر مرتبط داشته باشند یا به طور غیر طبیعی لینک های ورودی آنها افزایش پیدا کند اسپم شناخته می شوند.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
مصطفی
 ارسال شده در : چهارشنبه 26 تیر 1398

سلام جناب شیرازی خیلی ممنون از جوابتون ، این طبیعی و غیر طبیعی بودن چجوری مشخص میشه؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 29 تیر 1398

از جزییات الگوریتم گوگل کسی خبر ندارد اما آنچه عنوان میشود و منطقی به نظر میرسد بر اساس مرتبط بودن لینک ها، تاریخ درج آنها و روند درج لینک، نحوه لینک دهی و... محاسبه می شود.

مصطفی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 25 تیر 1398

سلام جناب شیرازی آیا قرار دادن مطلب در سایت زومیت که پولی هست و امکان قرار دادن لینک در آن وجود دارد کار درستی ست؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 26 تیر 1398

بستگی دارد به اینکه آیا گوگل این مطلب را به عنوان یک مطلب طبیعی در نظر بگیرد یا خیر، اگر غیرطبیعی باشد از نظر گوگل فارغ از اینکه در کدام سایت منتشر شده، گوگل شما را جریمه میکند.

سخا
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 02 خرداد 1396

سلام اگه ما از یه سایت قبلا لینک خریده باشیم و الان لینک رو حذف کرده باشن. باید اون دامنه رو در disavow links وارد کنیم؟

محمد
 ارسال شده در : پنجشنبه 31 تیر 1395

سلام آقای شیرازی.میخواستم بدونم بعد از معرفی سایت های اسپم از طریق disavow چقدر زمان میبرد تا این لینک های اسپم در نظر گرفته نشوند؟اگر شخصی برای ما سئو منفی انجام دهد و ما همان لحظه disavow انجام دهیم باز هم لینک ها بر سایت ما تاثیر دارند؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : پنجشنبه 04 خرداد 1396

پاسخ به سخا: نه نباید این کار را انجام بدین

قاسمی
 ارسال شده در : یکشنبه 17 اسفند 1393

سلام.جناب شیرازی یه سایتی به من 1500 تا بک لینک داده که بیشتر از یک ماهه که توی Disavow links اضافه ش کردم اما همچنان سر جاش باقی مونده

میثم حسینی - موبایل اسکای
 ارسال شده در : شنبه 27 دی 1393

سلاممتاسفانه این سایت های اسپم از بس به من لینک دادن بلاخره گوگل منو هم اسپم کرد با اینکه من هیچگونه لینکی برای سایت خودم ایجاد نکردممن الان چند وقتی هم که از وبمستر این لینک ها رو مسدود کردم اما هیچگونه تاثیری فعلا ندیدمنظر شما چیست ؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : یکشنبه 28 دی 1393

پاسخ به میثم حسینی - موبایل اسکای: اگر اسپم شده باشید گوگل به شما پیام میده و میتوانید در پاسخ پیام توضیحات لازم را ارائه بدید و از disavow links هم استفاده کنید.

وحید
 ارسال شده در : پنجشنبه 27 تیر 1392

سلام وقت بخیر سایت مفیدی دارید از کجا میتونم بفهمم که سایتهایی که به من لینک دادن از نظر گوگل بد هستن یعنی فروشنده لینک هستن؟

رضا شیرازی
 ارسال شده در : جمعه 28 تیر 1392

پاسخ به وحید: وحید جان این موضوع به فاکتورهای مختلفی مرتبط است و یک فرمول ثابت ندارد. انشا.. به زودی در مطلبی جداگانه به این موضوع خواهم پرداخت.