تحلیل سایت سازمان سنجش sanjesh.org

 چهارشنبه 02 اسفند 1391

سایت سازمان سنجش یکی از سایت های پربازدید ایران است، البته دلیل بازدید بالای این سایت بر همگان مشخص است و بیشتر بازدید سایت به دلیل تب کنکور و اطلاعاتی است که این سایت در اختیار شرکت کنندگان در آزمونهای مختلف قرار می دهد و اطلاعیه های منتشر شده در سایت است. در حال حاضر سایت sanjesh.org از نظر رتبه بندی الکسا 24 امین سایت پربازدید ایران محسوب می شود.

طراحی قالب

طراحی قالب سایت بر خلاف ماهیتی که دارد فانتزی به نظر می رسد و رنگبندی منوی سمت راست آن مناسب یک سایت رسمی نیست و رنگهای زیادی در آن استفاده شده است. گروه بندی مطالب و اطلاعیه های سایت و طبقه بندی آنها از جهت سادگی کاربر مناسب به نظر می رسد و کمی از پیچیدگی آن کاسته است. طراحی قالب تا حدود زیادی مطالب با اصول سئو است و کدنویسی آن مناسب است.

استفاده از تکنیکهائی مانند caching می توانست کمک زیادی به سرعت سایت بکند و همچنین تکنیکهائی مانند css sprite که در این سایت استفاده نشده است.

پیوندهای مرتبط در سمت راست صفحات و همچنین مدل دسترسی به اطلاعاتی مانند نتایج آزمونها راحت نیست و کاربر را سردرگم می کند. قراردادن سیستم پرسش و پاسخ در سایت کمک مناسبی به برطرف کردن سوال کاربران می کند.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهائی مانند ajax و jquery :

سایت سازمان سنجش استفاده زیادی از تکنیکهای فوق نکرده است، البته در صفحه اول سایت اسلایدشو وجود دارد که با jquery پیاده سازی شده است و ظاهر مناسبی دارد.

جمع بندی:

بیشترین بازدید سایت از طریق موتورهای جستجو و به صورت مستقیم است و هر کاربر حدود 5 دقیقه بر روی سایت می ماند که آمار مناسبی است. همچنین سرعت سایت نسبت به سایت های ایرانی بسیار بالا است و از سرعت مناسبی برخوردار است. البته به دلیل اینکه سایت سازمان سنجش در طول زمان پیک های خاصی از نظر بازدیدکننده دارد قطعا در صورتی که بازدید آن افزایش پیدا کند دچار افت سرعت خواهد شد مانند مواقعی که نتایج کنکور اعلام می شود و...

هر کاربر به طول متوسط 3 صفحه از این سایت را مشاهده می کند و نرخ پرش سایت 32% است که آمار قابل قبولی است. بیشترین زیردامنه هایی از سایت بازدید مناسب دارند به ترتیب: srv2000.sanjesh.org ، result.sanjesh.org و request.sanjesh.org هستند. سرورهای سایت سنجش از نظر امنیت وضعیت مناسبی دارند و بیشترین کلماتی که این سایت از طریق آنها بازدید می گیرد کلماتی مانند : سنجش، سازمان سنجش، sanjesh و sanjesh.org هستند. بیشترین مخاطبین سایت نیز در رده سنی 18 تا 24 و 45 تا 54 سال هستند که احتمالا شامل شرکت کنندگان کنکور و اولیای آنها می باشند.

نمره من به سایت سازمان سنجش نمره 65 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha