تحلیل سایت ایران پاپ آپ

 چهارشنبه 18 بهمن 1391

چند وقتی است که گرفتن بازدید به صورت پاپ آپ در ایران باب شده است. گرفتن بازدید پاپ آپ موضوع جدیدی نیست، بازدید پاپ آپ جز تبلیغات اسپم در اینترنت محسوب میشود و خیلی از مرورگرها جلوی باز شدن پاپ آپ را میگیرند تا برای کاربران مزاحمت ایجاد نکند. در حال حاضر روش هائی با استفاده از کدنویسی جاوا اسکریپت وجود دارند تا تبلیغ پاپ آپ در زمانی برای کاربر نمایش داده شود که مرورگر ها نتوانند آن را تشخیص دهند.

در این مقاله سایت irpopup.ir را به عنوان یکی از سایت های پربازدید در زمینه تبلیغات پاپ آپ تحلیل میکنم.

گرافیک سایت و سئو

ظاهر و رنگبندی سایت با وجود اینکه از تعداد رنگهای بیش از حد معمول در آن استفاده شده است اذیت کننده نیست و قابل قبول است. کد نویسی سایت دارای چند خطای html است که باید برطرف شود. همچنین فضای خالی بین کدهای Html سایت زیاد است و از جدول برای بخش لاگین استفاده شده است. تعداد صفحات سایت بسیار محدود است و نمیتوان در مورد سئو سایت نظر خاصی داد. واضح است که خود سایت نیز بیشتر بازدید خود را از طریق تبلیغات پاپ آپ دریافت میکند.

راحتی کاربر

راحتی کاربر قبل و بعد از ثبت نام در سایت رعایت شده است و منوی کاربری سایت مشخص است. البته بهتر است از یک سیستم پرداخت آنلاین بانکی در سایت استفاده شود تا کاربران زمان پرداخت مبلغ تبلیغات اعتماد بیشتری پیدا کنند. سیستم همکاری در فروش سایت نیز به خوبی طراحی شده است و میتواند به رشد آن کمک زیادی بکند.

جمع بندی

مهمترین مشکل این سایت نداشتن برند مشخص است. برای اینکه یک تجارت در دراز مدت موفق باشد باید برای خود برندسازی مناسبی داشته باشد، سایت ایران پاپ آپ دامنه های مشابهی دارد که در همین زمینه فعالیت میکنند و در دراز مدت میتوانند برای این سایت دردسر ساز شوند. بهترین کاری که مدیر سایت می تواند انجام دهد ایجاد یک برند مناسب که مشخص کننده نوع فعالیت سایت نیز باشد است. به عنوان مثال اسامی مانند : fastpopup یا kingpopup و... که علاوه بر وجود عبارت پاپ آپ برند سایت را نیز مشخص کنند.

سایت irpopup بیشترین بازدید خود از گوگل را از عبارت پاپ آپ دریافت می کند که رتبه سایت در حال حاضر در گوگل 8 ام است با این وجود رتبه الکسا این سایت نسبت به سایر رقبا در وضعیت بهتری قرار دارد. پیش بینی من این است که این نوع تبلیغات در آینده در ایران اشباع شود و صرفا وبلاگها و سایت های کم بازدید به سمت آن هدایت شوند اما در هر صورت در حال حاضر روش موثری برای افزایش بازدید سایت است و به سرعت میتواند رتبه سایت شما در الکسا را بهبود بدهد، گرچه بازدید تبلیغات پاپ آپ برای تمام زمینه های کسب و کار اینترنتی مناسب نیست و نهایتا ممکن است ROI کمی داشته باشد. نمره من به سایت ایران پاپ آپ نمره 80 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha