تحلیل سایت آپارات

 یکشنبه 15 بهمن 1391

سایت آپارات را می توان به عنوان پیشگام سایت های به اشتراک گذاری ویدئو در ایران نام گذاری کرد. آپارات نمونه ایرانی سایت یوتیوب است، گرچه امکانات این دو سایت با هم قابل مقایسه نیست. سایت یوتیوب به تنهائی در سال 2012 بیش از 36 درصد از پهنای باند اینترنت را به خود اختصاص داد که آمار بسیار عجیب و قابل توجهی است. همچنین پربازدیدترین ویدئو این سایت بیش از یک بیلیون بار نمایش داده شده است.

آدرس سایت آپارات : www.aparat.com

آپارات بخش زیادی از بازدید خود را مدیون سایت های کلوب و میهن بلاگ است. آپارات بازدید قابل توجهی از کلمات کلیدی گوگل ندارد و بیشترین بازدیدخود را به صورت مستقیم و یا از طریق سایت های ذکر شده دریافت میکند.

طراحی قالب آپارات

قالب آپارات از نظر سئو مشکلات زیادی دارد. مهمترین مشکلی که در اولین نگاه به چشم می خورد قراردادن استایل های CSS در درون صفحه است. همچنین چند خطای html در قالب سایت وجود دارد و حتی وجود کدهای کامنت شده در آن از نظر چگالی به سئو سایت لطمه می زنند. از تکنیکهائی مثل css sprite و... نیز در سایت استفاده نشده است و قالب سایت از این جهات بسیار ضعیف طراحی شده است.

راحتی سایت برای استفاده کاربران

مدل نمایش سایت و چیدمان آن از نظر راحتی کاربر مناسب به نظر می رسد. نمایش تبلیغات در زمان پخش فیلم نیز تکنیک مناسبی است که هم برای تبلیغ دهنده مناسب است و هم برای مخاطب قابل قبول است و اذیت کننده نیست.

سئو

قالب سایت از نظر سئو و همچنین سرعت مشکلاتی دارد که با تغییرات اندک می توان آنها را از بین برد. با توجه به پهنای باند مصرفی زیاد سایت قاعدتا مدیران آپارات باید به فکر از بین بردن چنین مشکلاتی نیز باشند. محتوای سایت چون از طریق کاربران ایجاد میشود مشکلی از نظر سئو به آن نمی توان وارد کرد. ساختار سایت از نظر سئو مناسب است.

جمع بندی

آپارات  از نظر قالب و سئو مشکلاتی دارد که باید آنها را برطرف کند. بازدید سایت به خاطر جذابیت ویدئو مناسب است به طور متوسط هرکاربر بیش از 10 دقیقه را در آپارات می گذارند که رقم قابل توجهی است و قطعا می تواند خیلی بیشتر از این نیز باشد. من پیش بینی میکنم که قطعا اگر سایت دیگری که از نظر پهنای باند و سرمایه گذاری مشکلی نداشته باشد در این زمینه ایجاد شود می تواند برای آپارات نگران کننده باشد و جای آپارات را در این زمینه بگیرد. نمره من به آپارات نمره 60 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: