تحلیل سایت نواحی

 یکشنبه 17 دی 1391

وب سایت نواحی یک سایت نیازمندی است که با طراحی خاص خود شروع به کار کرده است. آدرس سایت : www.navahi.com

من اعتقاد دارم که متفاوت بودن همیشه خوب نیست! هر تفاوتی باعث برتری نمیشود و باید از دیگران ایده گرفت. سایت نواحی فضای متفاوتی را برای دسترسی کاربر ایجاد کرده است که در نوع خود جالب است. کاربران بر اساس منطقه بندی و گروه بندی می توانند به آگهی ها دسترسی پیدا کنند. یک سایت نیازمندی زمانی موفق است که اطلاعات زیادی داشته باشد و بتواند در هر گروه نیازمندی که دارد، اطلاعات مورد نظر را ارائه دهد. تا زمانی که اطلاعات سایت کامل نباشد قطعا جذابیتی برای بیننده نخواهد داشت. از طرف دیگر مشکل اینجاست که وقتی یک سایت بیننده نداشته باشد، چه دلیلی وجود دارد که افراد برای ارسال آگهی در آن ترغیب شوند؟

لذا به این نتیجه می رسیم که این دو موضوع کاملا با هم مرتبط هستند و در هم گره خورده اند. راه حل خروج از این بحران سئو است. سئو یعنی تکنیکهایی که با استفاده از آن می توان رتبه سایت در موتورجستجو را بهبود داد و بازدید هدفمند سایت افزایش پیدا کند.

گرافیک

گرافیک سایت ساده و مناسب طراحی شده است. از تکنیکهای ajax در آن استفاده شده که برای کاربر جذابیت خاصی را ایجاد می کند. رنگ سفید پس زمینه و ترکیب رنگها مناسب است. فاصله خالی در صفحات داخلی زیاد است که این موضوع برای سایت مشکل ایجاد می کند. کدنویسی قالب از نظر سئو مناسب است.

سئو

آدرس صفحات سایت مشکل دارد. محتویات سایت نیز همینطور، تعداد صفحات زیادی هستند که هیچ اطلاعاتی ندارند و لینک آنها در سایت قرار گرفته است همین موضوع لطمه زیادی به سئو سایت می زند. صفحه نمایش آگهی گرچه بسیار زیبا و سبک است اما عملا مزیتی برای سئو سایت ایجاد نمی کند. بزرگترین ضعف سایت نواحی همین موضوع است. طراح سایت تمام تمرکز خود را بر روی سادگی، زیبایی و راحتی کاربر گذاشته اما هیچ توجهی به سئو سایت نکرده است. این موضوع باعث خواهد شد که سایت هیچ وقت به بازدید مناسبی دست پیدا نکند.

جمع بندی

یکی از مشکلات سایت نمایش ایمیل کاربران در صفحه آگهی است. سایت های نیازمندی مطرح هرگز چنین کاری نمیکنند و ایمیل را به صورت تصویری نمایش می دهند. همچنین فرم تماس با آگهی دهنده در سایت وجود ندارد. صفحه ثبت نام نیز پیچیده است و از کاربر سوالهای زیادی می پرسد که ممکن است باعث شود که کاربر از ثبت نام منصرف شود. من نمره 45 از 100 را به سایت نواحی می دهم.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید. تحلیل سایت حرفه ای شامل هزینه است، برای سفارش تحلیل سایت حرفه ای به تحلیل سایت حرفه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: