تحلیل سایت کلان کالا

 شنبه 09 دی 1391

سایت کلان کالا در زمینه فروش محصولات و تجهیزات تاسیسات مکانیکی و الکتریکی فعالیت می کند. با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در ایران فروش اینترنتی برخی از محصولات ممکن است در نگاه اول غیر سود آور به نظر برسد. اما تجربه و بازخورد گرفتن از مدیران سایت های مختلف به من نشان داده است که اینطور نیست.

آدرس سایت کلان کالا : www.kalankala.com

تحلیل گرافیک سایت

منو بندی سایت کاربر پسند نیست و چون از تصاویر در آن استفاده شده است از نظر سئو نیز مشکل دارد. همچنین ظاهر گرافیکی سایت جای کار زیادی دارد و باید بهبود یابد. مهمترین مشکل سایت کلان کالا طراحی قالب آن است که به هیچ وجه مطابق با اصول بهینه سازی سایت نیست و حتی از جدول بندی در آن استفاده شده است.

معماری سایت

معماری سایت کلان کالا از نظر آدرس دهی صفحات مشکل دارد. معمولا سیستم های مدیریت محتوای آماده چنین مشکلاتی را همراه خود دارند به دلیل اینکه می خواهند سیستم را تا حد ممکن انعطاف پذیر کنند مجبور هستند که برخی از ویژگی های اساسی یک سایت مناسب را فدای این کار کنند که از جمله آنها می توان به سرعت و چگالی اطلاعات اشاره کرد.

سئو - بهینه سازی سایت

متاسفانه در این زمینه کار خاصی برای این سایت انجام نشده است و موارد زیادی هستند که بر روی سئو سایت تاثیر منفی می گذارند.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای آجاکس

دکمه راست کلیک و انتخاب کاربر غیر فعال است، این کار نه تنها باعث نارضایتی کاربران می شود بلکه هیچ کمکی به کپی نکردن اطلاعات نیز نمی کند. سرعت سایت نیز در صفحات داخلی بسیار کند است و تنها صفحه اصلی سایت با سرعتی نسبتا قابل قبول باز می شود. منوی بالای سایت و قراردادن اطلاعات در پنل کناری سایت در صفحات داخلی تا حدودی به راحتی کاربر کمک می کند و از این نظر سایت وضعیت مطلوبی دارد. البته قراردادن فرم لاگین در همه صفحات کار مناسبی نیست و باعث کندی سایت خواهد شد.

فاصله زیادی بین اطلاعات در صفحات داخلی وجود دارد، تصاویر بسیار بزرگ هستند و سایت بسیار کند است. چنین مواردی برای کاربر آزار دهنده است. در صفحات داخلی از اجاکس استفاده شده است، استفاده از این تکنولوژی در جای مناسب صورت گرفته است و لطمه ای به سایت نمی زند. از مزایای طراحی سایت می توان به گرفتن نظرات مشتریان در صفحه محصول اشاره کرد که در واقع رعایت اصل مشتری مداری است.

جمع بندی

مدل اقتصادی سایت کلان کالا و ارائه محصولات آن بسیار جالب است اما متاسفانه سایت از نظر تکنیکی وضعیت مناسبی ندارد. کندی سرعت سایت بسیار آزار دهنده هست و من مطمئن هستم به همین دلیل سایت روزانه بسیاری از مشتریان خود را از دست می دهد. نمره من به کلان کالا نمره 40 از 100 است.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
گلناز
 ارسال شده در : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393

این سایت مسخره ترین سایتی هست که میشه ازش بازدید کرد.

محمد
 ارسال شده در : دوشنبه 18 شهریور 1392

سلامخیلی ممنون از اینکه سایت ما رو مورد تحلیل قرار دادیما هم داریم سعی میکنیم اشکالات سایت رو برطرف کنیم و این نظرات شما دوستان هست که میتونه بیشتر به ما کمک کنهبا تشکر

طیبه
 ارسال شده در : دوشنبه 23 اردیبهشت 1392

با سلام ممنون بابت تحلیلی که انجام داده اید سوالی برای بالا بردن بازدید این وب سایت از حضورتون داشتم ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید .

رضا شیرازی
 ارسال شده در : دوشنبه 23 اردیبهشت 1392

پاسخ به طیبه: به نظر من بهترین کاری که میتوان برای کلان کالا انجام داد طراحی مجدد سایت به صورت بهینه سازی شده هست تا بازدید موثر مناسبی از گوگل بگیره.

ehsan
 ارسال شده در : شنبه 10 فروردین 1392

با سلامهمینطور که سایت کلان کالا رو تجزیه کردید لطف کنید یه سایت فروش اینترنتی خوب رو معرفی کنید تا هم اشنا بشیم هم الگو برداری کنیم