سایت عصر ایران

 ﺳﻪشنبه 07 آذر 1391

سایت عصرایران، سایتی خبری تحلیلی محسوب میشود. این سایت در رتبه 25 الکسا ایران قراردارد و این موضوع نشان دهنده این است که بازدید مناسبی دارد. در این مطلب قصد دارم سایت عصر ایران را به گونه ای متفاوت تحلیل کنم.

چیدمان اطلاعات سایت عصرایران مانند بسیاری از سایت های خبری دیگر مناسب و با توجه به نیاز کاربر طراحی شده است. صفحه اخبار نیز در دو طرف کناری شامل تبلیغات مختلف است و در پایین اخبار مطالب مرتبط، پربازدید و ... قرار گرفته اند. استفاده از اجاکس در صفحه خبر تاثیر منفی زیادی روی سئو سایت دارد.

طراحی قالب سایت تا حدودی از نظر سئو مناسب است، اما مشکلاتی هم از نظر ساختاری دارد، به عنوان مثال برای هر خبر دو آدرس متفاوت در سایت در نظر گرفته شده است که این موضوع به سئو سایت لطمه می زند. طبق آمار الکسا پربازدید عباراتی که عصر ایران از آنها بازدید می گیرد: عصر ایران و بانک ملی هستند! این موضوع نشان می دهد که بازدید مستقیم سایت مناسب است و این سایت طرفداران ثابتی را به خود جلب کرده است که قطعا دلیل آن محتوای تولیدی توسط مدیران سایت است. البته عباراتی دیگر مانند پ ن پ، بانک ملت، وام ازدواج، پلیس فتا و... نیز جز کلمات پربازدید این سایت محسوب می شوند.

سایت عصر ایران برای افزایش آمار بازدید خود از تکنیکی ویژه استفاده می کند. در صفحه اول و سایر صفحات اطلاعات صفحات داخلی به صورت فریم لود می شوند و این موضوع باعث میشود که بازدید صفحات سایت به صورت غیر طبیعی بالا رود. به عنوان مثال اگر یک نفر صفحه اول سایت را مشاهده کند این بازدید شامل مشاهده 7 صفحه می شود. این موضوع قطعا روی رنکینگ الکسا سایت تاثیر مثبت می گذارد و باعث میشود که حتی اگر بازدید این سایت نسبت به سایر سایت های مشابه کمتر باشد رنکینگ بهتری نسبت به آنها در سایت الکسا پیدا کند.

حدود 5% از بازدید سایت عصر ایران از یاهو است که موضوعی قابل توجه است، زیرا سهم بازار یاهو در ایران بسیار کمتر از این عدد است. به نظر می رسد که این مقدار به دلیل ورودی ایمیل باشد و این سایت بخشی از بازدید خود را از طریق ارسال ایمیل بدست می آورد.

نمره من به سایت عصر ایران با توجه به موارد فوق نمره 60 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
ارش
 ارسال شده در : دوشنبه 08 اردیبهشت 1393

ضمن عرض سلام با توجه به تحلیل علمیجنابعالي درخصوص سایتهالطفاً سایت خبري تحليلي مطلع الفجر را تحلیل و و در مورد آن اظهار نظر فرماییدكه مزيد بر تشكر و در صورت ضرورت و صلاحديد از كمك جنابعالي در خصوص ارتقاء ياري بجوييم/ با سپاس

رضا شیرازی
 ارسال شده در : پنجشنبه 25 مهر 1392

پاسخ به فریبرز تقی زاده: جناب آقای تقی زاده عزیز، ممنون از اینکه مطالب سایت را دنبال می کنید. هدف از تحلیل سایت بیشتر بررسی نکات سئو هست و در صورتی که سایت فوق از این جهت برای کاربران سایت جالب بود حتما آن را تحلیل خواهم کرد.

فریبرز تقی زاده
 ارسال شده در : دوشنبه 22 مهر 1392

سلام با توجه به تحلیل علمی شما نسبت به سایتهالطفاً سایت زیر را تحلیل و اظهار نظر فرمایید . http://www.azimipour.com/fa/با تشکر

میثم
 ارسال شده در : شنبه 16 دی 1391

سلام خسته نباشید ممنون از مطالب زیباتون.مشتاقم نظرتان را درباره سایت شهرداری تهران بدونم.لطفا راهنمایی بفرمائید