سایت پیوندها

 چهارشنبه 01 آذر 1391

در این مقاله می خواهم سایت پیوندها را مورد تحلیل و بررسی قرار بدم. از آنجایی که پیوندها بازدید خود را از طریق صفحات فیلتر شده در اینترنت می گیرد بازدید خاصی از جنبه سئو ندارد و اصولا مباحث مرتبط با سئو در این سایت جایگاه خاصی ندارند. از طرف دیگر جنبه های سودآوری و فروش نیز مطرح نیست و تحلیل این سایت را از دیدگاه دیگری می توان بررسی کرد.

معرفی سایت پیوندها
سایت پیوندها از اواسط سال 2010 شروع به کار کرد. این سایت جایگزین صفحه فیلتر شد و سایت هایی که فیلتر می شوند به این سایت منتقل می شوند. هدف از بوجود آمدن این سایت ارائه راهکار جایگزین به سایت های فارسی است. پیوندها در دو سال اخیر تغییرات زیادی کرده است و از آخرین تغییرات این سایت می توان به اضافه شدن بخش جستجو در آن اشاره کرد. البته جستجوی پیوندها یک موتور جستجوی پیشرفته نیست بلکه بر روی سایت های پیشنهادی از طرف پیوندها جستجو انجام می شود.

بازدید سایت پیوندها
طبق آمار ارائه شده توسط سایت الکسا، پیوندها چهارمین سایت پربازدید ایران است. اگر گوگل و یاهو را در نظر نگیریم، پیوندها پس از بلاگفا رتبه دوم را در ایران از نظر بازدید کننده دارد. پیوندها حدود 17 درصد از بازدید خود را از طریق سایت گوگل بدست می آورد. البته مشخص نیست که این بازدید بر اساس افرادی که به صورت مستقیم اسم سایت را جستجو می کنند محاسبه شده است (کلمه پیوندها را در گوگل جستجو می کنند) و یا اینکه بر اساس افرادی است که نتایج جستجوی آنها به صفحه فیلترینگ منتقل می شود. البته احتمالا ترکیبی از هر دو حالت است اما اینکه هر کدام چند درصد از بازدید را شامل میشود مشخص نیست.
بیشترین کلمه کلیدی که سایت از آن بازدید میگیرد عبارت پیوندها است. در صورتی که DownStream سایت پیوندها را بررسی کنید، متوجه میشود که عده زیادی بعد از باز شدن این صفحه به سایت tala.ir مراجعه می کنند، دلیل این موضوع این است که با توجه به نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر و فیلتر شدن سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کردند افراد پس از باز شدن این صفحه به سایت tala.ir مراجعه می کنند و درصد زیادی از بازدید صفحه فیلترینگ مربوط به اطلاعات نرخ ارز و طلا می شود. درصد بالایی از بازدیدکنندگان سایت را از نظر سنی افرادی تشکیل می دهند که بین 45 تا 54 سال سن دارند و این به نوبه خود نکته جالب توجه و عجیبی است! پیوندها علاوه بر ایران از انگلیس و آمریکا نیز بازدیدکننده دارد که نکته عجیب و قابل توجهی است.
بازدید سایت پیوندها در سه ماه تابستان امسال رشد قابل توجهی داشته اما با شروع مهر ماه دچار افت شده است، البته این موضوع برای تمام سایت های ایرانی افتاده و موضوعی عادی تلقی می شود.

ساختار سایت پیوندها
اطلاعات موجود در صفحه اول سایت به صورت تصادفی نمایش داده می شود. تصاویر صفحه اول با اندازه بزرگ نمایش داده می شود و بر روی کاربرد اصلی سایت که یک سایت دایرکتوری وب است تاثیر منفی می گذارد. منوی بالای سایت نیز به صورت بازشونده است که دسترسی به سایت ها را برای کاربر مشکل می سازد. دستورات css داخل کدسایت تعریف شده که به هیچ وجه کار جالبی نیست و باید در یک فایل css خارجی این کار صورت پذیرد. همچنین در برخی از خط های کد خطای Html وجود دارد.
اطلاعات وب سایت ها در سه سطح طبقه بندی شده است، نحوه نمایش صفحات داخلی سایت کاربردی و مناسب است. البته منوی بالای سایت از روی سایت شرکت اپل کپی برداری و الهام گرفته شده است.

جمع بندی
سایت پیوندها دومین سایت پربازدید ایران است. ساختار سایت و دسترسی کاربر به منوهای مختلف آن تقریبا مناسب است گرچه مشکلاتی از نظر کدنویسی در آن دیده می شود. تحلیل سایت پیوندها صرفا از جنبه ظاهر و راحتی کاربر صورت گرفته است و مسائل سئو در آن مورد تحلیل قرار نگرفته زیرا هدف این سایت سئو و درآمدزایی نیست. من نمره 65 را از 100 نمره به این سایت می دهم (بدون درنظر گرفتن نمرات مرتبط با سئو و بازاریابی اینترنتی).

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha