تحلیل سایت آکا ایران

 یکشنبه 30 مهر 1391

تحلیل و بررسی وب سایت آکا ایران

آکا ایران را می توان به عنوان یک سایت خبری - اطلاع رسانی شناخت. اطلاعات سایت بسیار مناسب است و طبقه بندی مناسبی دارد. برخی از بخش ها در زیر دامنه قرار گرفته اند و این موضوع باعث میشود چگالی اطلاعات سایت تفکیک گردد. متاسفانه گرافیک سایت به هیچ وجه در حد و اندازه اطلاعات آن نیست و اولین کاری که باید روی این سایت صورت پذیرد تغییر گرافیک آن است.

 

 

زمینه کاری و رقبا:

سایت های خبری و سرگرمی از پربازدیدترین سایت ها هستند زیرا مخاطب آنها جمعیت زیادی را تشکیل می دهند و به دلیل بروزرسانی اطلاعات و اخباری که دارند معمولا بازدید ثابت قابل توجهی نیز دارند. قطعا اگر چنین سایت هایی بتوانند اطلاعات مناسب را در اختیار مخاطبین خود قراردهند، می توانند به این موضوع امیدوار باشند که مخاطب ثابت روزانه خواهند داشت. رقبای این سایت زیاد هستند، البته آکا ایران مزیتی که دارد این است که به دنبال ارائه اخبار زرد نمی رود و اخبار و اطلاعات آن مناسب هستند.

گرافیک و چیدمان اطلاعات:

چیدمان سایت با دید بازاریابی اینترنتی انجام شده است و کاملا مشخص است که جوانب مختلف در آن رعایت شده است. اما گرافیک سایت بسیار ضعیف و قدیمی است.

سئو:

سئو مناسب است. البته از نظر معماری، یکی از مشکلات سایت تکرار کلمه آکا ایران در بخش های مختلف سایت و عنوان اخبار است که کار جالبی نیست. بخش فوتر سایت در آکا نیوز وجود ندارد! وجود زیردامنه های مختلف کمک مناسبی به سایت کرده تا بتواند چگالی اطلاعات هر بخش را به صورت جداگانه بالا ببرد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب مناسب است. البته طراحی این سایت با استفاده از نرم افزار مدیریت محتوای الیکس انجام شده که یک نرم افزار آماده است. این موضوع در درازمدت ممکن است محدودیت هایی را برای مدیران سایت اعمال کند. رقبای این سایت مانند سایت پرداد و برترینها به صورت اختصاصی کدنویسی کرده اند و می توانند خود را بهتر با تغییرات وفق دهند.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

تکنیکهای جاوا اسکریپت به خوبی در سایت رعایت شده است. اما استفاده خاصی از اجاکس در سایت آکا نیوز نشده که البته نیازی به آن نیز نبوده است.

جمع بندی:

سایت آکا ایران به عنوان یک سایت خبری، سرگرمی سایت موفقی است. آکا نیوز در سال 2012 رشد قابل توجهی از نظر بازدید داشته و این موضوع نشان می دهد که تغییرات مفیدی در آن صورت پذیرفته است. این سایت بیشتر بازدید خود از سرچ را از کلمات مرتبط با فال و تعبیر خواب دریافت می کند. همچنین بخش بازی های آنلاین به بازدید سایت کمک قابل توجهی کرده است.

نمره من به سایت آکا نیوز به عنوان یک سایت خبری / سرگرمی با توجه به طراحی قالب، سئو و همچنین نحوه چیدمان سایت، نمره 70 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

 

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha