تحلیل سایت آکا ایران

 یکشنبه 30 مهر 1391

تحلیل و بررسی وب سایت آکا ایران

آکا ایران را می توان به عنوان یک سایت خبری - اطلاع رسانی شناخت. اطلاعات سایت بسیار مناسب است و طبقه بندی مناسبی دارد. برخی از بخش ها در زیر دامنه قرار گرفته اند و این موضوع باعث میشود چگالی اطلاعات سایت تفکیک گردد. متاسفانه گرافیک سایت به هیچ وجه در حد و اندازه اطلاعات آن نیست و اولین کاری که باید روی این سایت صورت پذیرد تغییر گرافیک آن است.

 

 

زمینه کاری و رقبا:

سایت های خبری و سرگرمی از پربازدیدترین سایت ها هستند زیرا مخاطب آنها جمعیت زیادی را تشکیل می دهند و به دلیل بروزرسانی اطلاعات و اخباری که دارند معمولا بازدید ثابت قابل توجهی نیز دارند. قطعا اگر چنین سایت هایی بتوانند اطلاعات مناسب را در اختیار مخاطبین خود قراردهند، می توانند به این موضوع امیدوار باشند که مخاطب ثابت روزانه خواهند داشت. رقبای این سایت زیاد هستند، البته آکا ایران مزیتی که دارد این است که به دنبال ارائه اخبار زرد نمی رود و اخبار و اطلاعات آن مناسب هستند.

گرافیک و چیدمان اطلاعات:

چیدمان سایت با دید بازاریابی اینترنتی انجام شده است و کاملا مشخص است که جوانب مختلف در آن رعایت شده است. اما گرافیک سایت بسیار ضعیف و قدیمی است.

سئو:

سئو مناسب است. البته از نظر معماری، یکی از مشکلات سایت تکرار کلمه آکا ایران در بخش های مختلف سایت و عنوان اخبار است که کار جالبی نیست. بخش فوتر سایت در آکا نیوز وجود ندارد! وجود زیردامنه های مختلف کمک مناسبی به سایت کرده تا بتواند چگالی اطلاعات هر بخش را به صورت جداگانه بالا ببرد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب مناسب است. البته طراحی این سایت با استفاده از نرم افزار مدیریت محتوای الیکس انجام شده که یک نرم افزار آماده است. این موضوع در درازمدت ممکن است محدودیت هایی را برای مدیران سایت اعمال کند. رقبای این سایت مانند سایت پرداد و برترینها به صورت اختصاصی کدنویسی کرده اند و می توانند خود را بهتر با تغییرات وفق دهند.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

تکنیکهای جاوا اسکریپت به خوبی در سایت رعایت شده است. اما استفاده خاصی از اجاکس در سایت آکا نیوز نشده که البته نیازی به آن نیز نبوده است.

جمع بندی:

سایت آکا ایران به عنوان یک سایت خبری، سرگرمی سایت موفقی است. آکا نیوز در سال 2012 رشد قابل توجهی از نظر بازدید داشته و این موضوع نشان می دهد که تغییرات مفیدی در آن صورت پذیرفته است. این سایت بیشتر بازدید خود از سرچ را از کلمات مرتبط با فال و تعبیر خواب دریافت می کند. همچنین بخش بازی های آنلاین به بازدید سایت کمک قابل توجهی کرده است.

نمره من به سایت آکا نیوز به عنوان یک سایت خبری / سرگرمی با توجه به طراحی قالب، سئو و همچنین نحوه چیدمان سایت، نمره 70 از 100 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
امیر
 ارسال شده در : شنبه 07 آذر 1394

این چه بررسیه برادر سئو سایت مناسبه با یه جمله دو سه کلمه ای سئو بررسی شد!!!نمره منم به تحلیل شما 8از100با ارفاق

علی
 ارسال شده در : چهارشنبه 01 بهمن 1393

سلام به جناب شیرازی ضمن عرض خسته نباشید می خواستیم اگر فرصت دارید به سایت ما نگاهی بندازید و بگید برای بهتر شدن بازدید اون و اینکه بتونیم شبیه شما امار خوبی داشته باشیم 1- "مهمترین فاکتوری" که باید رعایت کنیم چی هست ؟ ضمنا تمامی مطالب مربوط به سئو رو هم در حد توان رعایت کردیم ولی امار ما در همین سال اول تاسیس، بعد از صعود خوبی که داشتیم یک مرتبه پایین کشید و سوال دوم اینکه 2-ایا این مورد افت ناگهانی طبیعی هست یعنی برای سایت شما هم اتفاق افتاده ؟ ممنون میشم اگر وقت بذارید و ما رو که از بچه های جنوب کشور هستیم در این دو مورد راهنمایی کنید ...مورد اخر اینکه ایا امکان تماس تلفنی با شما وجود داره ؟ اگر اره میشه شماره همراه لطف بفرمایید ؟ با تشکر

یحیی
 ارسال شده در : پنجشنبه 12 تیر 1393

سیستم مدیریت محتواش الیکس نیست الکسیسِ

بهرام
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 16 اردیبهشت 1393

سلام:واقعا ازتون متشکرم بابت مطالب فوق العاده به امید دیدن شما از نزدیک...

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 09 مرداد 1392

پاسخ به حسن: من تا به حال اسم چنین سیستمی را هم نشنیده ام و اطلاعاتی در مورد این سیستم مدیریت محتوا ندارم.

حسن
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 08 مرداد 1392

درود.راجب نرم افزار مدیریت محتوای الیکس بیشتر توضیح بدین. و یا سایت مرجع اونو بگید.ممنون