تحلیل سایت ایران مدرس

 یکشنبه 23 مهر 1391

ایران مدرس پورتال آموزشی و استخدامی است که در زمینه ارائه مطالب آموزشی در زمینه های درسی مختلف فعالیت می کند. ماهیت و تمرکز سایت نیز بر روی ارائه مطالب کمک درسی و تدریس خصوصی است. مدل درآمدزایی سایت بر اساس تبلیغات مدرسان خصوص است گرچه من در نگاه اول جایی برای ثبت نام مدرسین در سایت پیدا نکردم و این موضوع نشان می دهد که پروسه ثبت نام کاربر تا مرحله درج آگهی و ارتباط او با بازدیدکننده به خوبی در سایت دیده نشده است. 

آدرس سایت ایران مدرس : http://www.iranmodares.com

 

 

زمینه کاری و رقبا:

زمینه کاری سایت جز زمینه های کاری پرطرفدار محسوب میشود و چنین سایتی پتانسیل قرارگرفتن در سایت های پربازدید ایران را دارد. رقبای سایت ایران مدرس در زمینه تدریس خصوصی سایت هایی مانند مدرسین هستند که در گوگل نیز جایگاه مناسبی دارند. گرچه به هیچ وجه سایت هایی مانند مدرسین طراحی مناسبی ندارند و محتوای آنها نیز بسیار ضعیف است و این موضوع نشان از این دارد که سایت ایران مدرس می تواند به راحتی آنها را پشت سر گذاشته و به یکی از سایت های خوب ایران در این زمینه تبدیل شود.

گرافیک:

گرافیک سایت ایران مدرس معمولی است و نکته خاصی در آن وجود ندارد. قالب سایت تمام صفحه است که امروزه کمتر از این روش در طراحی قالب استفاده می شود. از تکنیکهای css3 و html5 در طراحی قالب استفاده نشده است و در صورتی که از این تکنیکها استفاده شود قطعا سایت ظاهر بسیار شکیل تری پیدا خواهد کرد.

چیدمان اطلاعات:

طبقه بندی مناسبی بر روی نحوه نمایش اطلاعات در سایت انجام نشده است. بخش ثبت نام سایت که میتواند یکی از مهمترین بخش های آن باشد به هیچ وجه مشخص نیست و کاربر تنها زمان دانلود فایل و... متوجه میشود که باید ثبت نام کند. در صفحات داخلی نیز به دلیل طراحی خاص قالب فضای خالی بین باکس های سایت می افتد که جلوه مناسبی ندارد. بخش استخدام سایت نیز صرفا به اطلاع رسانی در زمینه استخدام می پردازد و جایی برای ثبت آگهی استخدام توسط کارفرما ندارد.

سئو:

سئو سایت معمولی است و کدنویسی سایت باعث شده است که چگالی اطلاعات کم شود. همچنین آدرس صفحات مناسب برای سئو نیست. ساختار سایت از نظر بازاریابی و سئو نیاز به یک بازنگری دارد. به گونه ای که کاربر در هر کدام از صفحات سایت به انچه میخواهد برسد و از طرف دیگر لینکهای داخلی سایت هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو مناسب باشد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب مناسب است.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

از تکنیکهای آجاکس و Jquery در سایت استفاده نشده است. در حالیکه میتوانست به راحتی و شکیل بودن سایت کمک قابل توجهی بکند.

جمع بندی:

ایران مدرس در زمینه ای فعالیت می کند که می تواند به راحتی جز سایت های پربازدید ایران شود زیرا: مخاطبین زیادو رقبای ضعیفی دارد. به همین جهت با انجام تغییرات کوچک در این سایت می توان به نتایج بزرگی رسید. کاربری سایت به هیچ وجه ساده نیست و این موضوع باعث ریزش کاربران سایت خواهد شد. منو بندی و چیدمان اطلاعات نیز باید سادگی و شفافیت بیشتری پیدا کند. نمره من به سایت ایران مدرس نمره 70 است.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

 

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha