ورزش 3 - تحلیل سایت ورزش 3

 چهارشنبه 12 مهر 1391

سایت ورزش 3 اولین سایت پربازدید ایران است، در این صفحه میخواهم علت پربازدید بودن سایت ورزش 3 را بررسی کنم.

 

 

زمینه کاری و رقبا:

ورزش 3 در زمینه اخبار و اطلاعات فوتبال فعالیت میکند. فوتبال ورزش پرطرفداری است که طرفداران آن جامعه هدف زیادی را تشکیل می دهند. سایت های ورزشی زیادی هستند که جز پربازدیدترین سایت های ایران قراردارند. همچنین افراد زیادی روزانه به دنبال اخبار و اطلاعات مربوط به فوتبال در اینترنت هستند و از همین جهت سایت ورزش 3 را برای مشاهده این اطلاعات استفاده میکنند.

گرافیک:

گرافیک سایت هیچ نکته خاص و جالب توجهی ندارد. البته این موضوع دلیل خاص خودش را دارد. فرض کنید شما یک تصویر با حجم 10 کیلوبایت در صفحه خود داشته باشید، اگر روزانه 100.000 نفر از این صفحه بازدید کنند، روزانه یک گیگابایت پهنای باند به خاطر وجود این تصویر 10 کیلوبایتی از سایت شما مصرف خواهد شد که ترافیک ماهانه آن میشود 30 گیگابایت! بنابراین علاوه بر اینکه این موضوع باعث کندی سایت شما خواهد شد هزینه بسیار زیادی هم باید برای خرید پهنای باند پرداخت کنید لذا زمانی که شما یک سایت پربازدید دارید نحوه نگاه کردن شما به گرافیک سایت باید متفاوت باشد.

چیدمان اطلاعات:

اطلاعات ارائه شده در سایت و چیدمان آنها کاملا هنرمندانه و دقیقا بر اساس نیازهای بینندگان سایت است. وجود اطلاعاتی مانند جداول لیگ های مختلف، پخش زنده فوتبال و... باعث شده که سایت بازدید ثابت مناسبی را دریافت کند. این سایت مصداق سایتی است که اصول معتادسازی مشتریان را در خود ایجاد کرده است. مکان قرارگرفتن تبلیغات بسیار مناسب است و اطلاعات به گونه ای مناسب در ورزش 3 قرارگرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر: معتادسازی اینترنتی را مطالعه نمایید.

سئو:

سئو سایت تعریف زیادی ندارد و کار خاصی روی آن انجام نشده است. گرچه به نسبت بسیاری از سایت های دیگر بسیار مناسب است و حداقل مشکل قابل توجهی هم ندارد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب مناسب است.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

از تکنیکهای آجاکس برای لود کردن جداول لیگ استفاده شده است که از این نظر برای کاربر سایت مفید است.

جمع بندی:

ورزش 3 سایت پربازدیدی است که گرچه این بازدید را مدیون تبلیغات خود در صدا و سیما است اما با چیدمان مناسب و ارائه اطلاعات مفید توانسته همچنان وضعیت بازدید خود را به عنوان پربازدیدترین سایت ورزشی ایران حفظ کند.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
قاسم جدآبایی
 ارسال شده در : دوشنبه 04 اردیبهشت 1396

بازگشت پادشاه.......... تمام آنهایی که دیشب و آغازین ساعات امروز پای تلویزیونهای کوچک و بزرگ به تماشای ال کلاسیکو نشستند با لبخندی از رضایتمندی به رختخواب رفتند،چه بازنده های سربلند رئالی و چه بنده های خندان بارسایی.....کلید بازی دیشب از همان سوت پایان بازی "مرگ معجزه در نیوکمپ به دست بانوی پیر تورین"در دست مسی قرار گرفت، وقتی قبل از سوت آغاز کارگردان خوش ذوق مادریدی نمایی بسته ویا بقول سینمایی ها کلوزآپ از چهر مصمم و خواهنده مصی نشان داد میشد حدس زد که امشب ال کلاسیکو یک پادشاه بیشتر نخواهد داشت و آنهم کسی نخواهد بود جز پادشاه لئو. نمایش باشکوه پادشاه لئو آنقدر جذاب،دیدنی و باشکوه بود که حتی برای لحظه ای کسی را متوجه غیبت نیمار نکرد،در واقع مسی آمده بود تا تاج پادشاهی اش را که در بازی یووه به زمین افتاده بود بر سر بگذارد،و چه زیبا و باشکوه اینکار را انجام داد. در شبی که دروازه بانان دو طرف میدان با دایوها و رفلکس های دیدنی بارها و بارها نمایشی خیره کننده داشتن و گردش مواج توپ در تمامی نقاط زمین تداعی رقص باله اسپانیایی در سانتیاگوبرنابئوی شکوهمند را به ذهن ببننده منتقل میکرد این جادوی مصی بود که بر همه این نمایشها فائق آمد،حتی ضربه آرنج مارسلو که دهان مصی را خون آلود کرد و دقایقی باعث شد پادشاه لئو باگازاستریل در دهان بازی کند نیز نتوانست بازگشت باشکوه اورا خدشه دار سازد،بگذارید نکات فنی بازی را که درسی تمام عیار برای تمامی مربیان،بازیکنان و فوتبالدوستان بود را به تحلیلگران پردانش بسپاریم و در این مقاله کوتاه سرخوش از لذت جادوی مصی تمام قد به افتخار او هورا بکشیم،پادشاه آنجایی تاج را بر سر خودش محکم کرد که در ثانیه های واپسین با ضربه ای کات دار،دقیق و فنی ورزشگاه را در سکوت برد و پراهنش را بدر آورد تا اسم لئو را به همگان نشان دهد،تو گویی سزار روم در میدان الپیکوی آتن شنل قرمزش را به رخ تماشاگران میکشد،براوو لئو،براوو پادشاه. جدآبایی

محمدابراهیم فلاح
 ارسال شده در : جمعه 22 فروردین 1393

سلام - به نظر من یکی از موثر ترین امکاناتی که باعث بازدید بالا از سایت ورزش3 شده امکاناتی چون : تورهای مسافرتی - تیم فانتزی - مسترکاپ و نتایج زنده بوده که این امکانات ورزش3 را از سایت های ورزشی دیگر جدا میکند.

مهدی
 ارسال شده در : جمعه 18 مرداد 1392

سلام . میدونید ورزش 3 از چه شرکتی هاست خریده ؟ خیلی سرعتش بالاس !

رضا شیرازی
 ارسال شده در : شنبه 19 مرداد 1392

پاسخ به مهدی: دوست عزیز هاست اشتراکی برای سایتهای پربازدید جواب نمیده و حتما باید سرور با پهنای باند بالا تهیه کنند. معمولا سرعت سایت هایی که در داخل ایران سرور دارند بالاتر است به دلیل اینکه برای ارسال و دریافت اطلاعات نیازی به اتصال به اینترنت نیست.

محمد
 ارسال شده در : یکشنبه 06 مرداد 1392

سلام - ممنون از جوابتون ، بخاطر استفاده از آژاکس و قابلیت یوزر فرندلی بودنش و شناور بودن و قابلیت جابجایی آیتمهاش پرسیدم. موفق باشید

محمد
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 04 تیر 1392

سلام میشه بفرمائید در طراحی سایت ورزش سه از چه زبان هایی استفاده شده؟ ممنون میشم اگر لطف کنید و جواب بدید.

رضا شیرازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 05 تیر 1392

پاسخ به محمد: اینکه با چه زبانی طراحی شده چه اهمیتی می تواند داشته باشد؟! سایت ورزش 3 با asp.net طراحی شده است.