ورزش 3 - تحلیل سایت ورزش 3

 چهارشنبه 12 مهر 1391

سایت ورزش 3 اولین سایت پربازدید ایران است، در این صفحه میخواهم علت پربازدید بودن سایت ورزش 3 را بررسی کنم.

 

 

زمینه کاری و رقبا:

ورزش 3 در زمینه اخبار و اطلاعات فوتبال فعالیت میکند. فوتبال ورزش پرطرفداری است که طرفداران آن جامعه هدف زیادی را تشکیل می دهند. سایت های ورزشی زیادی هستند که جز پربازدیدترین سایت های ایران قراردارند. همچنین افراد زیادی روزانه به دنبال اخبار و اطلاعات مربوط به فوتبال در اینترنت هستند و از همین جهت سایت ورزش 3 را برای مشاهده این اطلاعات استفاده میکنند.

گرافیک:

گرافیک سایت هیچ نکته خاص و جالب توجهی ندارد. البته این موضوع دلیل خاص خودش را دارد. فرض کنید شما یک تصویر با حجم 10 کیلوبایت در صفحه خود داشته باشید، اگر روزانه 100.000 نفر از این صفحه بازدید کنند، روزانه یک گیگابایت پهنای باند به خاطر وجود این تصویر 10 کیلوبایتی از سایت شما مصرف خواهد شد که ترافیک ماهانه آن میشود 30 گیگابایت! بنابراین علاوه بر اینکه این موضوع باعث کندی سایت شما خواهد شد هزینه بسیار زیادی هم باید برای خرید پهنای باند پرداخت کنید لذا زمانی که شما یک سایت پربازدید دارید نحوه نگاه کردن شما به گرافیک سایت باید متفاوت باشد.

چیدمان اطلاعات:

اطلاعات ارائه شده در سایت و چیدمان آنها کاملا هنرمندانه و دقیقا بر اساس نیازهای بینندگان سایت است. وجود اطلاعاتی مانند جداول لیگ های مختلف، پخش زنده فوتبال و... باعث شده که سایت بازدید ثابت مناسبی را دریافت کند. این سایت مصداق سایتی است که اصول معتادسازی مشتریان را در خود ایجاد کرده است. مکان قرارگرفتن تبلیغات بسیار مناسب است و اطلاعات به گونه ای مناسب در ورزش 3 قرارگرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر: معتادسازی اینترنتی را مطالعه نمایید.

سئو:

سئو سایت تعریف زیادی ندارد و کار خاصی روی آن انجام نشده است. گرچه به نسبت بسیاری از سایت های دیگر بسیار مناسب است و حداقل مشکل قابل توجهی هم ندارد.

کدنویسی قالب:

کدنویسی قالب مناسب است.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

از تکنیکهای آجاکس برای لود کردن جداول لیگ استفاده شده است که از این نظر برای کاربر سایت مفید است.

جمع بندی:

ورزش 3 سایت پربازدیدی است که گرچه این بازدید را مدیون تبلیغات خود در صدا و سیما است اما با چیدمان مناسب و ارائه اطلاعات مفید توانسته همچنان وضعیت بازدید خود را به عنوان پربازدیدترین سایت ورزشی ایران حفظ کند.

در صورتی که مایلید سایت شما هم تحلیل شود، درخواست خود را در پست "تحلیل سایت" ارسال نمایید.

 

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha