خبر فارسی

 چهارشنبه 29 شهریور 1391

در این مطلب قصد دارم وب سایت خبرفارسی را به عنوان یک وب سایت خبرخوان مورد تحلیل و بررسی قرار بدهم. وب سایت های خبرخوان سایت هایی هستند که با استفاده از خروجی RSS سایت های خبری اطلاعات اخبار منتشر شده در آنها را توسط یک روبات دریافت کرده و سپس در سایت خود نمایش می دهند. قدیمی ترین سایت خبرخوان فارسی سایت پارسیک است. همچنین وب سایت هایی مانند شهر خبر و قطره نیز به همین صورت عمل می کنند. عمر خبرفارسی بسیار کمتر از سایت های رقیب خود است اما خبر فارسی در مدت کمی توانسته بازدید مناسبی را از طریق اینترنت جذب کند.

مزیتی که چنین سایت هایی برای بازدید کننده دارند مجتمع کردن اخبار در یک وب سایت است به طوری که بیننده با مراجعه به یک سایت از کل اخبار مرتبط با موضوع مورد علاقه خود با خبر میشود. سایت خبر فارسی ابزار جالبی برای برقراری ارتباط موثر با بینندگان خود استفاده کرده است: تولبار الکسا و کد درج خبر در وبلاگ ها. این موضوع علاوه بر اینکه بازدید خوبی به این وب سایت می دهد باعث میشود نیاز بینندگان خود را مرتفع کند.

به طور کلی تعامل مناسب با کاربر در بخش های مختلف سایت بسیار جالب است. به عنوان مثال زمانی که کاربر وارد صفحه یک خبر میشود از او سوال میشود که آیا این خبر را به افراد دیگر توصیه میکنید؟ و بر اساس امتیاز اخبار رتبه بندی انجام میشود تا اخبار مناسب برای سایر کاربران نمایش داده شود.

بر خلاف سایر سایت های خبری و مشابه سایت خبری دیدو اخبار در دوسطح به کاربر نمایش داده میشود. همچنین قراردادن کادر جدیدترین اخبار، اخبار پربازدید و اخبار مرتبط در کنار صفحه خبر باعث میشود که کاربر در وب سایت فوق باقی مانده و به مطالعه خبر بپردازد.

گرافیک سایت مناسب است. کد نویسی صفحات نیز مناسب انجام شده است. همچنین در بخش هایی از سایت به جای AJAX از Jquery استفاده شده که کاملا نشان دهنده این موضوع است که سئو برای مدیران سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وجود یک بخش با نام خبرسفارشی در سایت که اخبار مرتبط با یک عبارت را برای افراد ایمیل میکند از مزایا و امکانات بسیار جالب این سایت است. همچنین پیش بینی وضعیت آب و هوا، نرخ ارز و دلار از امکانات اضافه سایت محسوب میشود.

با توجه به امکانات مناسب سایت، سئو بسیار هوشمندانه در صفحات داخلی و صفحه اصلی، رعایت اصول بازاریابی اینترنتی و در نظرگرفتن نیازهای کاربران سایت نمره 90 را به سایت می دهم. تنها دلیل کسر نمره گرافیک سایت است که میتواند بسیار بهتر باشد.

مطالب مرتبط

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

جهت دریافت آخرین مقالات ایمیل خود را وارد کنید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha